Allah Tepenizden Baksın Emi..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bilinçli tüketici, bu markanın yanından geçmez ama "para bende" mantığı ile ev yapıp satan mütayit (!) kesiminin ilgisine mazhar olması kaçınılmazdır.

*Al bunu vur ötekine
*Üzüm üzüme baka baka kararır
*Körle yatan şaşı kalkar
*Sarı öküzün yanında duran ya huyundan ya suyundan

Gibi, konuyla özdeşen bir çok özlü sözler olayı pekiştirmeye yeter.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Biliyorsun hocam başımdan epey kombi macerası geçti .Markayı biliyorum epey araştırdım , bileşenleri güzel .Zaten adamlar güvenmese 7 yıl garanti vermezler.Warhmhause da Bursa da üretiliyor , almak istedim ama 2 yıl garanti veriyorlar.İki markada sağlam bileşenler kullanıyor.Aslında kombi atağını Vestel den de beklerdim.Özellikle yoğuşmalı geçiş dönemimde bu şansı kaçırdılar.Kombi üretmek kolay demiyorum ama şuan neredeyse tüm kombiler aynı bileşenleri kullanıyorlar.Misal eşanjör Sermata diye fransız marka , gaz valfi , anakart honeywell yada italyan immergaz , pompa grunfoss yada wilo.Geriye birleştirmek kalıyor :) Sanıca uzunca yıllar kaliteli petekleri ile tanınan bir marka.Ama reklam da batırmışlar resmen :)

Eşimle mutfak ta yemek yerken ilk beraber gördük reklamı.Eşime deyiverdim bu markanın bu reklamla işi zor diye:) :sirit :krotey
Doğru tespit bence sevgili Mert.

Bir ürüne isim belirlemek ve reklam anlaşmaları ciddi vizyon ister bana göre.
Bu bahsi geçen kombici gibi yukarıda verilmiş örnekler de var işte Nazo gibi mesela.
Reklamı, bakış açısını anlatır markanın. (Şahsi fikrimdir) Reklamı böyle olanın ürünü ne olsun ki derim ben vatandaş olarak.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
o reklamı beğenen, yapılmasında çalışan kadroyu, iktidar olmak isteyen siyasi partiler havada kapsın. adamlar işi çözmüş. :haha

anlamayan için: böyle başa böyle tarak.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Biliyorsun hocam başımdan epey kombi macerası geçti .Markayı biliyorum epey araştırdım , bileşenleri güzel .Zaten adamlar güvenmese 7 yıl garanti vermezler.Warhmhause da Bursa da üretiliyor , almak istedim ama 2 yıl garanti veriyorlar.İki markada sağlam bileşenler kullanıyor.Aslında kombi atağını Vestel den de beklerdim.Özellikle yoğuşmalı geçiş dönemimde bu şansı kaçırdılar.Kombi üretmek kolay demiyorum ama şuan neredeyse tüm kombiler aynı bileşenleri kullanıyorlar.Misal eşanjör Sermata diye fransız marka , gaz valfi , anakart honeywell yada italyan immergaz , pompa grunfoss yada wilo.Geriye birleştirmek kalıyor :) Sanıca uzunca yıllar kaliteli petekleri ile tanınan bir marka.Ama reklam da batırmışlar resmen :)

Eşimle mutfak ta yemek yerken ilk beraber gördük reklamı.Eşime deyiverdim bu markanın bu reklamla işi zor diye:) :sirit :krotey
vestel in yıllar önce kombisi vardı. ama eksik kalsın birde kombi ile uğraşmayalım:hihi.tablet,telefon,şarj istasyonu,küçük ev aleti vs bunlar bizi çok yıldırdı. bunlara yaptıkları yatırımla keşke beyaz eşya ve tv lere daha fazla yatırım yapsalardı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
vestel in yıllar önce kombisi vardı. ama eksik kalsın birde kombi ile uğraşmayalım:hihi.tablet,telefon,şarj istasyonu,küçük ev aleti vs bunlar bizi çok yıldırdı. bunlara yaptıkları yatırımla keşke beyaz eşya ve tv lere daha fazla yatırım yapsalardı.
Usta bir de kola dolapları çıkmış başınıza. Aylardır hizmet verilmeyen dolaplar için şimdi servislere baskı yapılmaya başlanmış. Bu acaba pilot uygulama mı yoksa sizde de başladı mı.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Usta bir de kola dolapları çıkmış başınıza. Aylardır hizmet verilmeyen dolaplar için şimdi servislere baskı yapılmaya başlanmış. Bu acaba pilot uygulama mı yoksa sizde de başladı mı.
usta kola dolabını bilmiyorum bölgesel olabilir ama aşı dolabında 24 saat te hizmet verilmesi zorunlu hatta vidasına kadar yp stoğu gönderdiler

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Beni reklamda üzen şey Ceket kalıbının Bülent Sertaş a büyük gelmesi reklam boyunca ceketin uzunluğundan gözlerimi alamıyorum ve ayrıca ne yazık ki evet eğer biz burada bunu konuşuyorsak reklama olmuş gözü ile bakıyorlar iyi kötü fark etmez marka bizde bir yer etti artık :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bülent Serttaş'ın tenis ile absürd bir hikayesi var ve Teb bunun üzerinden harika bir reklam yapmış. Ama sanica tepeden inmiş ve olmamış, "otur sıfır"

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aklıma geldi opet bizden bayağı ilerde çok gülüyorum o kısma....?

O reklam senaryosu muhtemelen Cem Yılmaz'ındır diye düşünüyorum, espri kendisinin o belli çünkü. :kiskis
Kaliteli reklam arayan Huawei'ye bakabilir, Vestel ürettiği telefona düzgün reklam bile çekememiş bir firma, o kadar inanmıyorlardı demek ki ürettikleri ürüne. :haha1

Elin Çinlisi gelip ülkemizde şunu çekebilecek adamı buluyorsa, bizimkiler de bulabilir isterlerse. :bilmiyom

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Beni reklamda üzen şey Ceket kalıbının Bülent Sertaş a büyük gelmesi reklam boyunca ceketin uzunluğundan gözlerimi alamıyorum ve ayrıca ne yazık ki evet eğer biz burada bunu konuşuyorsak reklama olmuş gözü ile bakıyorlar iyi kötü fark etmez marka bizde bir yer etti artık :)
Valla bende ettiği yer belli

Bana ''sanica nasıl?'' deseler onlara ''Reklamı nasıl?'' derim artık :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt