Allah Tepenizden Baksın Emi..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Biz diyoruz ki İlim, Bilim, Fen, Liyakat.

Herifler halen türkücüye arabesk söyletip pop dansı yaptırıp kombi reklamı yapıyor.

Allah tepenizden baksın sizin yahu teknik nerede, özellik nerede, halkı adam yerine koyup mantıklı bilgi içeren ürün reklamları nerede?

Ben bu kapitalist düzenin de, koruyanın ve kollayanın da..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
yaw bunun faul olan neresi?
tam bizlik reklamlar bunların alayı!

sen şimdi teknik ve adam gibi bilgi v.s içeren bir reklam döndürsen millet güler yaw:haha1

TÜRK işi dediğimiz vede bildiğimiz bir şeyler yoksa olayın içinde bunların hiç birisi tutmaz kardeşim!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Akılda kalan her zaman en iyilerle en kötülerdir.
Reklam amacına ulaşmış dikkat çekmiş hafızalara yerleşmiş. :)

Evet, reklam ve pazarlama sektöründekilerin dilindedir bu ve ''Reklamın iyisi kötüsü olmaz'' derler lakin bilinçli toplumlarda bunun kabul görmesi mümkün değil. Reklamın kötüsü gayet de güzel olur.

Mesela bahsi geçen bu reklamı izleyince ben en azından neyi almayacağımı gayet iyi bilmiş oluyorum.

Reklamında Hülya Avşar oynadı diye yatak almamış adamım ben :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Evet, reklam ve pazarlama sektöründekilerin dilindedir bu ve ''Reklamın iyisi kötüsü olmaz'' derler lakin bilinçli toplumlarda bunun kabul görmesi mümkün değil. Reklamın kötüsü gayet de güzel olur.

Mesela bahsi geçen bu reklamı izleyince ben en azından neyi almayacağımı gayet iyi bilmiş oluyorum.

Reklamında Hülya Avşar oynadı diye yatak almamış adamım ben :)
O kişiyi görünce ben de hemen kanalı değiştiriyorum markadan soğuyorum. :)

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
reklamın iyisi kötüsü olmaz .
önemli satış , PARA kazanmak .

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Biraz ağır olacak belki ama, maalesef durum tam olarak bu bence:

Bir şekilde parayı bulup işi büyütmüş ama bir şeyleri baki kalmış özünde cahil ve kıro esnafın pazarda hedef kitle olarak belirlediği, kendi gibi ama parasız olan kitleye ürün satmak üzere, işin ehline verip paraya kıymadan, ucuzunda ucuzu reklam çektirmesidir.

Bazı reklamlar vardır, Nazo gibi mesela, o kadar dandiktir ki ürünün de markanın da şirketin de dandik olduğunu haykırır resmen. Bu da işte onlardan. Azıcık işten anlayan, kendine saygısı olan evine Sanica kombi sokmaz.

Bu arada, Sanica sahipleri ve o şebelek türkücü Elazığlı olsa gerek. Oradan da çalmışlar yani. Kombinin içini düşünmek istemiyorum.

Bir de, 7 yıl garanti vermişler ürüne. Kendilerinin sektörde 7 yıl olacaklarına garanti veriyorlar mı onu sormak lazım. Elde garanti belgesi kalakalmak pek mümkün.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Biraz ağır olacak belki ama, maalesef durum tam olarak bu bence:

Bir şekilde parayı bulup işi büyütmüş ama bir şeyleri baki kalmış özünde cahil ve kıro esnafın pazarda hedef kitle olarak belirlediği, kendi gibi ama parasız olan kitleye ürün satmak üzere, işin ehline verip paraya kıymadan, ucuzunda ucuzu reklam çektirmesidir.

Bazı reklamlar vardır, Nazo gibi mesela, o kadar dandiktir ki ürünün de markanın da şirketin de dandik olduğunu haykırır resmen. Bu da işte onlardan. Azıcık işten anlayan, kendine saygısı olan evine Sanica kombi sokmaz.

Bu arada, Sanica sahipleri ve o şebelek türkücü Elazığlı olsa gerek. Oradan da çalmışlar yani. Kombinin içini düşünmek istemiyorum.

Bir de, 7 yıl garanti vermişler ürüne. Kendilerinin sektörde 7 yıl olacaklarına garanti veriyorlar mı onu sormak lazım. Elde garanti belgesi kalakalmak pek mümkün.
Koskoca bir ülkeyi temsil eden Hotpoint Ariston gibi marka dahi ''Haydi Eyvallah'' dedi ve çekti gitti, millet aldığı sıfır ürünlerle kaldı Vestel efendinin insafına.

Vestel efendi de zaten umursamıyor, ben dahil Hotpoint ürünleri olanlar şimdi arkalarından bin bela okuyoruz.

Özetle, Hotpoint çekmiş gitmiş bu ülkeden, zonikaya mı güveneceğiz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bizimki mesleki zorunluluk ne yazık ki :(
Biliyorsun hocam başımdan epey kombi macerası geçti .Markayı biliyorum epey araştırdım , bileşenleri güzel .Zaten adamlar güvenmese 7 yıl garanti vermezler.Warhmhause da Bursa da üretiliyor , almak istedim ama 2 yıl garanti veriyorlar.İki markada sağlam bileşenler kullanıyor.Aslında kombi atağını Vestel den de beklerdim.Özellikle yoğuşmalı geçiş dönemimde bu şansı kaçırdılar.Kombi üretmek kolay demiyorum ama şuan neredeyse tüm kombiler aynı bileşenleri kullanıyorlar.Misal eşanjör Sermata diye fransız marka , gaz valfi , anakart honeywell yada italyan immergaz , pompa grunfoss yada wilo.Geriye birleştirmek kalıyor :) Sanıca uzunca yıllar kaliteli petekleri ile tanınan bir marka.Ama reklam da batırmışlar resmen :)

Eşimle mutfak ta yemek yerken ilk beraber gördük reklamı.Eşime deyiverdim bu markanın bu reklamla işi zor diye:) :sirit :krotey

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt