Aliden anlayanlar yardımcı olabilir mi lütfen.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kendi fiyatı kadar gümrük vergisi de yer bu
Min 15TL Max 30 TL arası vergi çıkar
:ok
ali.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Normal Türk mağazalarından alıyorum artık, aynı hesaba geliyor neredeyse, Hollanda'ya gidene kadar böyle ?Türk lirasını euro ya çevirip ucuzmus diye kendimi kandırıyorum artık ?(üzücü bir gerçek ama paramız çok değersiz)
aliexpresten almanya,bilader iş icabı orada ona 2000 TL lik tel adım alman postası hiç vergi almamış

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
EU ülkelerinde Gönderenin ve alıcının kişisinden bağımsız olarak, toplam değeri 22 avroyu geçmeyen malların tüm sevkıyatları ithalat vergilerinden muaftır (Gümrük Muafiyeti Yönetmeliği'nin 23 ve 24. maddeleri). Bu gümrük ve ithalat satış vergisi için geçerlidir. 22 avro ile 150 avro arasında
bir değere sahip olan gönderiler, vergiden muaftır, ancak ithalat satış vergisinden muaf değildir.
Eger posta ücreti faturaya yansitildiysa ve fatura toplami 22€ yu gectiyse alinan ürün 22€ altinda olsa bile vergiye tabiidir.
Gelen paketler Gümrük tarafindan rastgele kontrol edilmekte yanlis beyan durumunda gerekli islemler yapilmaktadir.

.

G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
Aliexpress' ten ürün alırken ürün+shipping fiyatı eşit olan ürünlerden ürün fiyatı düşük shipping yüksek olanın tercih edilmesi gümrük vergisi avantajı sağlar. Nakliye ücreti vergi hesabına dahil edilmiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt