ALİ KOÇ İSTİFA !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Ali Koç populerist değil de mantıklı bir yol izlemek istiyor. Bu kadar borç içindeki klubu ilk olarak karaya çıkarmaya çalışıyor.

Bana sorarsanız Ali Koç istifa etmemeli. Ama comolli ile de çalışmamalı. Beşiktaş'ın 3-4 sene önce yaptığı gibi sıfırdan 4-5 yıl götürecek genç kadro ve Türkiye'yi tanıyan teknik direktörü göreve getirmeli.

Bu arada bence cocu tercihi yanlış değildi. Ancak cocu Türkiye'deki oyuncuların profesyonel olacağını sandı. Oysa turkiyede oyun gaz ile oynanır.

Göreceksiniz, 5-6 yıl sonra del Bosque gibi, löw gibi, daha doğrusu turkiyeden apar topar kovulan profesyonel yabanci teknik direktorler gibi zirveye çıkacak.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Ne tuhaftır ki Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanının başarısı ya da başarısızlığı Futbol takımına endekslenmiş halde. Ali Koç'un futbol takımındaki Comolli hatasına yerden göğe kadar katılıyorum ancak Fenerbahçe bir çok branşta faaliyet gösteren spor kulübüdür ve şu an borç batağına sürüklenmiş haldedir, bunu unutmayalım.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Ne tuhaftır ki Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanının başarısı ya da başarısızlığı Futbol takımına endekslenmiş halde. Ali Koç'un futbol takımındaki Comolli hatasına yerden göğe kadar katılıyorum ancak Fenerbahçe bir çok branşta faaliyet gösteren spor kulübüdür ve şu an borç batağına sürüklenmiş haldedir, bunu unutmayalım.

borç cepten verilen paralarla değil sürdürülebilir sportif başarı ile azalır/kapanır.

-şampiyonlar ligi ayakbastı parası 15 milyon euro.
-grup ve eleme aşamalarında alınan her galibiyete 2,7 milyon euro
-grup ve eleme aşamalarında alınan her beraberlik için 900 bin euro
-gruplardan çıkma ödülü (son 16 turu) 9,5 milyon euro
-çeyrek finale çıkma ödülü 10,5 milyon euro
-yarı finale çıkma ödülü 12 milyon euro
-finale kalma ödülü 15 milyon euro
-şampiyonlar ligini kazanma ödülü 19 milyon euro

basit bir hesapla CL gruplarına katılıp, örneğin 3 galibiyet 1 beraberlikle son 16 ya kaldığımızda ;

15 m euro katılım parası + 8,1 m euro galibiyet primi + 900 bin euro beraberlik primi + 9,5 m euro gruptan çıkma primi = 33,5 milyon euro para giriyor kasaya.

bu 33,5 milyon euro birlikte sponsor ve yayın hakları gelirleriyle birlikte bu rakam 50 milyon euroyu geçiyor. bugünün kuruyla yaklaşık olarak 300 milyon lira yapar.

buna mukabil oyuncularının değerlerinde artış, futbolcu CL vitrininde boy gösterme imkanı ( cenk tosun, burak yılmaz) ilave olarak bir sürü artıya sahip oluyorsun.

yani TÜRKİYE LİGİNDE ŞAMPİYON olmanın ödülü 300 milyon Türk lirasına yakın bir maddi kazanç, ciddi manada prestij ve oyuncu bonservis değerlerinde çok fazla bir artış imkanın oluyor.

Ali Koç her sene cebinden bu parayı verebilecek mi , veremez elbette. peki hadi velev ki verdi diyelim, bu borç sadece para vermekle kapanır mı, kapanmaz.

Ali Koç her fırsatta beşiktaşı ve fikret ormanı övüyor ya hani, beşiktaşın maddi başarasının sırrı tam olarak burada yatıyor. ligde tecrübeli bir hoca, şampiyonluğa öncelik verilmiş bir düşünce, kaliteli ve iyi oyuncu iskeleti = maddi manevi kazanç.

eski başkan bozuntusu 20 senede bu kulübü batık vaziyete getirdi diye Ali Koç'un yanlışlarını görmezden gelirsek ikinci azizi ellerimizle yaratırız. bu sene şampiyon olmamız hem maddi hemde manevi olarak çok önemliydi ama comolli fantazisi yüzünden rezil rüsva bir haldeyiz. ve anlamadığım şey şu, Ali Bey' in şirketlerinde ceo olarak atadığı birisi 6 aylık süreçte bu kadar kötü bir yöneticilik yaparsa görevine devam ettirir miydi ? FENERBAHÇE deneme yanılma yeri midir ?

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Bu konu yakışmadı . Açana da savunana da

Ali KOÇ bu dönemde FB'nin en büyük şansıdır.

Ha Comolli ye güvenmiştir hata etmiştir, çevresindekilerdn beklediği desteği görmemiştir. Hatalarda yapmıştır. Örneğin 11 futbolcu alacağı yerine 3 tane alsın düzgün kaliteli alsın olurdu ama malesef olur bu tarz yanlıslar

zararın bir yerinden dönecektir ve kar olacaktır. bu hep böyle olmustur

borcumuz 300 diye acıklayıp 700 diye borc verenler. vay efendim şu sponsor bu sponsor diyenler Ali KOÇ gelince neden elini ayaklarını cektiler

hani FB'nin kapında bekçi olmaya razılardı nerde o yaratıklar ?

boşversenize siz.

İnanın Çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler.

gerisi palavra iftira.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Ha Comolli ye güvenmiştir hata etmiştir, çevresindekilerdn beklediği desteği görmemiştir. Hatalarda yapmıştır. Örneğin 11 futbolcu alacağı yerine 3 tane alsın düzgün kaliteli alsın olurdu ama malesef olur bu tarz yanlıslar

borcumuz 300 diye acıklayıp 700 diye borc verenler. vay efendim şu sponsor bu sponsor diyenler Ali KOÇ gelince neden elini ayaklarını cektiler

boşversenize siz.

gerisi palavra iftira.

Burada şu özlü söz devreye giriyor; "Fenerbahçe ile var olanlarla; Fenerbahçe için var olanların mücadelesidir bu mücadele"

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

boşversenize siz.

gerisi palavra iftira.

niye yakışmadı, eleştirmek yanlışlarını söylemek suç mu, küfür mü ettik hakaret mi ettik ? Ali Koç'a destek olurken iyiydik kötü olduğunu söyleyince mi kötü olduk. bizim taraftar 20 sene aziz belasını sırtına bu şekilde kambur etti işte. korkmayın kardeşim eleştirmekten, yok ben işime bakarım diyorsanız da eleştirene karışmayın.

Fenerbahçe sadece bir kesimin değil her kesimin takımıdır, cübbelisi enteli, Müslümanı ateisti, Türkü Ermeniyi milyonlarca insanı birleştirir, 14. haftada 14 puanla 15. sırada olan takımı ve başkanı eleştirmeyip ne yapacağız, büyük başgan diye tempo mu tutalım ? hani 2 senedir hazırlanmıştı, böyle mi hazırlanmış başkanlığa, taraftara kulakları tıkalı, kulüp comollinin oyuncağı olmuş, kulüp içi sırları ulu orta konuşan, hiçbir ağırlığı olmayan. böyle mi ayağa kalkacağız biz ?

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Sayın newrophat, bu konuya yazılan her mesaja cevap verme zorunluluğunda hissediyorsunuz ve biraz da sert üslupla adeta fırça atar gibi cevap veriyorsunuz. Herkes sizinle aynı fikirde mi olmalı, unutmayınız ki sizin bu forumda "moderatör" göreviniz var ve örnek olmalısınız, lütfen sert üslubunuzu yumuşatın.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Sayın newrophat, bu konuya yazılan her mesaja cevap verme zorunluluğunda hissediyorsunuz ve biraz da sert üslupla adeta fırça atar gibi cevap veriyorsunuz. Herkes sizinle aynı fikirde mi olmalı, unutmayınız ki sizin bu forumda "moderatör" göreviniz var ve örnek olmalısınız, lütfen sert üslubunuzu yumuşatın.

bu forumda hiç kimse ile moderatör sıfatıyla konuşmuyorum konuşmamda, ne sizinle nede başkasıyla . konu içinde herkes kendi görüşünü yazıyor zaten saygı çerçevesinde. sırf fikirleri sizinle aynı değil diye birisini farklı yerlerden ithamlarla suçlayamazsınız.

Dünyada herhangi bir forumda insanlar açtıkları konuya gelen cevapları yanıtlar. bilmiyorum yaşınız başınız kaç ama sanırım siz hiç sert üslup görmemişsiniz.

bir takıma taraftar olmak bir siyasi görüşe mensup olmak ve bu görüşleri hakaret etmeden açıkça dile getirmek kadar doğal bir durum olamaz. ama ülkede öyle bir kesim var ki ne eleştiriye tahammülü var nede karşıt görüşe. benimde sizinde diğer üyelerinde her daim konu açma özgürlükleri vardır kurallar çerçevesinde. rahatsız olduğunuz konuyu şikayet edebilir yada görmezden gelebilirsiniz. bu şekilde farklı imalarla ayar vermeye çalışmanıza gerek yok, merak etmeyin hiçbir ünvana sıfata gerek olmadan herkesle diyaloğa girebilirim.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
bu forumda hiç kimse ile moderatör sıfatıyla konuşmuyorum konuşmamda, ne sizinle nede başkasıyla . konu içinde herkes kendi görüşünü yazıyor zaten saygı çerçevesinde. sırf fikirleri sizinle aynı değil diye birisini farklı yerlerden ithamlarla suçlayamazsınız.

Dünyada herhangi bir forumda insanlar açtıkları konuya gelen cevapları yanıtlar. bilmiyorum yaşınız başınız kaç ama sanırım siz hiç sert üslup görmemişsiniz.

bir takıma taraftar olmak bir siyasi görüşe mensup olmak ve bu görüşleri hakaret etmeden açıkça dile getirmek kadar doğal bir durum olamaz. ama ülkede öyle bir kesim var ki ne eleştiriye tahammülü var nede karşıt görüşe. benimde sizinde diğer üyelerinde her daim konu açma özgürlükleri vardır kurallar çerçevesinde. rahatsız olduğunuz konuyu şikayet edebilir yada görmezden gelebilirsiniz. bu şekilde farklı imalarla ayar vermeye çalışmanıza gerek yok, merak etmeyin hiçbir ünvana sıfata gerek olmadan herkesle diyaloğa girebilirim.
Yaşım 48! Cevap vermek istemedim ama üslubunuz hala aynı ve üslubunuzu savunurken kendinizle çelişiyorsunuz!
"Herkes kendi görüşünü yazıyor, saygı çerçevesinde" demişsiniz ama bir önceki mesaja cevap verirken; "eleştirene karışmayın" diye sert bir tavrınız var! Ama siz anladığım kadarıyla bunu da savunacaksınız, bu arada Ali Koç'u savunmak v.s ile mesaj yazmadım onu bile anlamak istememişsiniz çünkü takıntılı bir biçimde haklılığınızı ispata uğraşıyorsunuz! Moderatörlükle ilgili yazdığınıza gelince; kesinlikle yazdıklarınızdan, üslubunuzdan o potansiyeliniz yok!
İyi günler...

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Yaşım 48! Cevap vermek istemedim ama üslubunuz hala aynı ve üslubunuzu savunurken kendinizle çelişiyorsunuz!
"Herkes kendi görüşünü yazıyor, saygı çerçevesinde" demişsiniz ama bir önceki mesaja cevap verirken; "eleştirene karışmayın" diye sert bir tavrınız var! Ama siz anladığım kadarıyla bunu da savunacaksınız, bu arada Ali Koç'u savunmak v.s ile mesaj yazmadım onu bile anlamak istememişsiniz çünkü takıntılı bir biçimde haklılığınızı ispata uğraşıyorsunuz! Moderatörlükle ilgili yazdığınıza gelince; kesinlikle yazdıklarınızdan, üslubunuzdan o potansiyeliniz yok!
İyi günler...

sen işine gelmeyen konuda mahallenin emekli albayı gibi gelip bulaşacaksın bizde tamam abi büyüksün abi deyip sırtını sıvazlayıp yollayacak mıyız ? moderatörlük çok içine oturduysa Sota Sota A Ado buyursun gelsin benden alıp sana versinler yetkiyi, senin karakterine daha çok yakışır , o zaman baktın eziliyorsun hemen cezada verebilirsin.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
sen işine gelmeyen konuda mahallenin emekli albayı gibi gelip bulaşacaksın bizde tamam abi büyüksün abi deyip sırtını sıvazlayıp yollayacak mıyız ? moderatörlük çok içine oturduysa Sota Sota A Ado buyursun gelsin benden alıp sana versinler yetkiyi, senin karakterine daha çok yakışır , o zaman baktın eziliyorsun hemen cezada verebilirsin.

Eleştirimde ne kadar haklı olduğumu gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba,
Lütfen sakin olunuz. 2 günlük dünyada birbirimizi üzmeyelim. Herkesin görüşleri farklıdır.
Zaten burası tavsiye formu. Adı üstünde benim sevmediğim tv bile sizin hoşunuza gidip tavsiyede bulunabilirsiniz.
Lütfen kırmadan tatlı tatlı sonlandiralım muhabbeti.
Ayrıca kimse modorator veya admin diye burada farklı veya ben baskıcıyım demez, çünkü burada öyle birini görmüyorum. Yanlış anlaşılma oldu diyip uzatmayalım. Saygılar iyi günler.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Merhaba,
Lütfen sakin olunuz. 2 günlük dünyada birbirimizi üzmeyelim. Herkesin görüşleri farklıdır.
Zaten burası tavsiye formu. Adı üstünde benim sevmediğim tv bile sizin hoşunuza gidip tavsiyede bulunabilirsiniz.
Lütfen kırmadan tatlı tatlı sonlandiralım muhabbeti.
Ayrıca kimse modorator veya admin diye burada farklı veya ben baskıcıyım demez, çünkü burada öyle birini görmüyorum. Yanlış anlaşılma oldu diyip uzatmayalım. Saygılar iyi günler.

Maalesef yanlış anlaşılma yok, ve baskıcı biri de var. 34. mesajdan itibaren okuyunuz lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt