ALİ KOÇ İSTİFA !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Ölümüne olmakla alakası yok. Biraz mantık. Bakkal dükkanı değildir Fenerbahçe. Adam batık bir kulübü toplamakla uğraşıyor. Fazlasıyla cebinden veriyor. Siyasetten uzak dursa bile engelleniyor bazı durumlar yüzünden. Ki Azizin evlatları faktörleri cabası. Şimdi kalkıp yok düşüyoruz yok puan durumu.. Aslolan Fenerbahçe diyorsunuz ya biz 2.ligde de gider destekleriz sıkıntı yok.

güzel kardeşim, bu konuyu seninle yada başkasıyla tartışmak için açmadım. hepimizin derdi Fenerbahçe, herkes aynı şeyi düşünüp inanmak zorunda değil.

bende ikinci lige düşünce gidip desteklerim hiçte gocunmam ama düşeceksen ve bu ekonomik şartları bahane ediyorsan koy gençleri onlar düşsün. azizin manevi evlatlarını izlemek istemiyorum Fenerbahçe'de. topalmış volkanmış hasan aliymiş, bunlarla küme ben desteklemiyorum.

bu arada cebinden para vermek yerine CL elemesine forvetle çıksaydı keşke. hazıra dağ dayanmaz diye bir ata sözümüz var, başarı=ekonomi, bize zengin değil futboldan anlayan başkan lazım.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
güzel kardeşim, bu konuyu seninle yada başkasıyla tartışmak için açmadım. hepimizin derdi Fenerbahçe, herkes aynı şeyi düşünüp inanmak zorunda değil.

bende ikinci lige düşünce gidip desteklerim hiçte gocunmam ama düşeceksen ve bu ekonomik şartları bahane ediyorsan koy gençleri onlar düşsün. azizin manevi evlatlarını izlemek istemiyorum Fenerbahçe'de. topalmış volkanmış hasan aliymiş, bunlarla küme ben desteklemiyorum.

bu arada cebinden para vermek yerine CL elemesine forvetle çıksaydı keşke. hazıra dağ dayanmaz diye bir ata sözümüz var, başarı=ekonomi, bize zengin değil futboldan anlayan başkan lazım.

Tartıştığımızı düşünmüyorum herkes düşüncesini paylaşıyor. Herkesin inanmışlığı kendine. İyi forumlar diliyorum

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
kulübü comollinin eline bırakıp kenara çekilmesi normal değil, senin elinde potansiyel 30 milyon var, üstelik yüzde 90'ı vur de vuracak adamlar (bende dahil) ama enteresan şekilde hiçbir müdahale yok. ersun yanalı getiriyorsun tamam ama 6 ay olmuş çık sebebini açıkla bizde susalım.

yada feda de gençleri koy kes bütün ruhsuzları böyle puan kaybedelim. ben artık kadroda azizin izlerini görmek istemiyorum topalı volkanı hasan aliyi ismaili kuzey afrika apaçilerini istemiyorum.

Fenerbahçe taraftarı hiçbir zaman skor taraftarı değildir ama bulunduğumuz durum ve bunun düzelmesine yönelik hiçbir adım atılmaması canımı sıkıyor ve kabullenemiyorum.
Yazının bir çok noktasına ve görüşlerine katılıyorum... Vurma noktası hariç, sabır noktası hariç... Aziz Yıldırım'a başkan olduğunda 20 yıl başkanlık yapacaksın, bir çok badireler atlatacaksın ve toplamda 6 şampiyonluk göreceksin deseler, önce kendi inanmaz sonra taraftar senin Ali Koç'a dediğin gibi hemen istifa et derdi... Ama bunlar gerçekleşti... Yaşadık hep birlikte...

Biz gelinen noktada, geleceğin neler getireceğini bilmiyoruz... Bu takım belki (en kötü senaryo) küme düşecek, seneye veya iki seneye bir alt ligden tekrar çıkacak ve bu ligde 20 yılda, 12 (atıyorum) şampiyonluk kazanacak... Mümkün mü? Evet... O zaman oturup, sabırla iyi niyetle, vurup kırmadan beklemek en mantıklısı...

Fenerbahçe, bana para vermiyor, para istemiyor, şunu yap bunu yapma demiyor, o yüzden de ben bir yere kadar peşinde koşarım... Geri kalanında, benim hayatımdan, duygularımdan, önemli değildir, neticede desteklediğim bir kulüp ve hoşuma giden renklere sahip... Yani benim için çoğu şeylerin önünde ama bir noktadan sonra değil.

Yapı Kredi ve Opet Koç Holding'e geçti diye kredi kartımı iptal ettirip, Opet'den yakıt almayan adamım ben... Yani; Ali Koç'a ilk taşı benim atmam gerekiyor ama ben taş atmayla bir yere varılacağını düşünenlerden değilim... Varılmıyor, tarihte yaşadık gördük... Zamanla her şey daha iyiye gidecektir ben buna inanıyorum... Gitmezse de, "bana ne canım" der geçerim... Dünyanın sonumu ki?

Saygılar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Futbol ile uzaktan yakından ilgim yoktur. Ancak Şirket-Futbol kulübü-Mahalle Muhtarı- Apartman Yöneticisi - İlkokul sınıf başkanı vs kim değişirse değişsin, Eskisinin etkilerini silmesi uzun sürer bu açık ve net.

Gerçekten ama gerçekten zerre kadar anlamam futboldan lakin iyi bir haber takipçisiyimdir, Haberleri izler, Spor haberlerini %100 kapatırım.

Buna rağmen ben Aziz Yıldırım gibi bir ismi sürekli ülkenin gündeminde görüyorsam, Futbol sohbetlerinde insanların sürekli bu adama küfür ettiğini duyuyorsam, Spor gündeminde değilde ülke gündeminde ve hatta siyasi- hukuki haberlerde adamına dı geçiyor ise o adamı spor ile tartışmanın bir anlamı yoktur diye düşünüyorum.

Ali Koç genç bir adam, Spor kültrünü bilmem lakin insan analizimin ve vücut hareketlerinin bana verdiği veri, yüksek egosu olduğu yönde lakin benim de oldukça yüksek egolarım vardır yani bir adamın egosu var diye onu kötü ilan edemeyiz diye düşünüyorum.

Peki başarılı bir yönetici mi?
Peki aldığı kararlar yerinde mi?

Sorularının cevabı için erken mi? bana göre erken arkadaşlar.

Ali koç İstifa etsin, peki alternatifi nedir? (Cidden bilmediğim için soruyorum)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yazının bir çok noktasına ve görüşlerine katılıyorum... Vurma noktası hariç, sabır noktası hariç... Aziz Yıldırım'a başkan olduğunda 20 yıl başkanlık yapacaksın, bir çok badireler atlatacaksın ve toplamda 6 şampiyonluk göreceksin deseler, önce kendi inanmaz sonra taraftar senin Ali Koç'a dediğin gibi hemen istifa et derdi... Ama bunlar gerçekleşti... Yaşadık hep birlikte...

Biz gelinen noktada, geleceğin neler getireceğini bilmiyoruz... Bu takım belki (en kötü senaryo) küme düşecek, seneye veya iki seneye bir alt ligden tekrar çıkacak ve bu ligde 20 yılda, 12 (atıyorum) şampiyonluk kazanacak... Mümkün mü? Evet... O zaman oturup, sabırla iyi niyetle, vurup kırmadan beklemek en mantıklısı...

Fenerbahçe, bana para vermiyor, para istemiyor, şunu yap bunu yapma demiyor, o yüzden de ben bir yere kadar peşinde koşarım... Geri kalanında, benim hayatımdan, duygularımdan, önemli değildir, neticede desteklediğim bir kulüp ve hoşuma giden renklere sahip... Yani benim için çoğu şeylerin önünde ama bir noktadan sonra değil.

Yapı Kredi ve Opet Koç Holding'e geçti diye kredi kartımı iptal ettirip, Opet'den yakıt almayan adamım ben... Yani; Ali Koç'a ilk taşı benim atmam gerekiyor ama ben taş atmayla bir yere varılacağını düşünenlerden değilim... Varılmıyor, tarihte yaşadık gördük... Zamanla her şey daha iyiye gidecektir ben buna inanıyorum... Gitmezse de, "bana ne canım" der geçerim... Dünyanın sonumu ki?

Saygılar.

Oldukça entelektüel bilgi birikime sahip bir yazı olduğunu düşünüyorum, elinize sağlık.

Bu arada entelektüel kelimesini nedense sistem düzeltiyor. Ben normalde entellektüel yazarım, Zira yanlış hatırlamıyorsam Fransızca kökenli bir kelimedir ve intellectel diye yazılır.

Nedense belirtme ihtiyacı duydum. :kiskis

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

Saygılar.

insan beyni korku , heyecan , sevgi , endişe , telaş , mutluluk , aşk , cinsellik vs... durumlarda insan bedeni için en etkili kimyasalları salgılar . bu kimyasallar sadece bedensel olarak gelişim/farklılıklar oluşturmadığı gibi , zihinsel olarakta çok etkili değişimlere sebep olur .

mesela dopamin hormonu ; beyin orta bölgesinde bulunan , acı ve zevk algılarını etkileyen bir hormondur . dopamin bozukluklarında hazıfa kaybı , problem çözme yetisinde zorluklar başlar .

yine seretonin hormonu ; sakinliğimizi , enerjimizi ve kendimize güvenimizi bu hormona borçluyuzdur . psikolojik hastalıkların en önemli sebeplerinden birisinin serotonin bozukluklarından kaynaklandığı bilinir .

endorfin hormonu ; hipotalamusa normal seviyesinde ulaştığında haz ve mutluluk yaşarız , endorfin salgı seviyesi yüksek ise öfkeleniriz . insanlara ve olaylara verdiğimiz tepki düzeyimiz endorfin hormonu ile doğru orantılıdır .

noradrenalin hormonu ; duygusal yaşamı etkileyen hormondur , az salgılandığında depresyona neden olur .

stres (CRF) hormonu ; konumuzla alakalı en önemli hormonlardan birisidir . az miktarda stres hormonu zihni açar, dikkati arttırır, öğrenmeyi hızlandırır , fakat yüksek düzeyde salgılanan bu hormon sayesinde , bedende gerçekle ilgili olmayan aşırı tepkili ve telaşlı bir hal meydana gelir . sanrılar (hayaller) ileri düzeyde salgılanan stres hormonu belirtileridir .

daha yüzlerce farklı hormon vardır insan vücudunda , hayaller gördüren , cinsel eğilimleri etkileyen , cinnet geçirttiren yada durup dururken birisine yardım ettiren hormonlar . bu hormonların tamamı beyin ile alakalıdır . hormon düzeyi vücut tarafından beyne iletilir , beyin salgı düzeyinin seviyesine göre reaksiyon gösterir .

düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum ama sanırım Fenerbahçe bizim kimyamızı bozmuş, aziz gibi bir enkazdan sonra toparlanıp sağlıklı düşünebilmekte kolay değil. herkesin yapısı ve olaylara bakış açısıda aynı değil, o yüzden küfür hakaret etmeden kendi mantık çevremde ben bu işi sonuna kadar götüremeyeceğini düşünüyorum. keşke götürsede bende çıkıp özür dilesem iade-i itibarda bulunsam.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Futbol ile uzaktan yakından ilgim yoktur. Ancak Şirket-Futbol kulübü-Mahalle Muhtarı- Apartman Yöneticisi - İlkokul sınıf başkanı vs kim değişirse değişsin, Eskisinin etkilerini silmesi uzun sürer bu açık ve net.

Gerçekten ama gerçekten zerre kadar anlamam futboldan lakin iyi bir haber takipçisiyimdir, Haberleri izler, Spor haberlerini %100 kapatırım.

Buna rağmen ben Aziz Yıldırım gibi bir ismi sürekli ülkenin gündeminde görüyorsam, Futbol sohbetlerinde insanların sürekli bu adama küfür ettiğini duyuyorsam, Spor gündeminde değilde ülke gündeminde ve hatta siyasi- hukuki haberlerde adamına dı geçiyor ise o adamı spor ile tartışmanın bir anlamı yoktur diye düşünüyorum.

Ali Koç genç bir adam, Spor kültrünü bilmem lakin insan analizimin ve vücut hareketlerinin bana verdiği veri, yüksek egosu olduğu yönde lakin benim de oldukça yüksek egolarım vardır yani bir adamın egosu var diye onu kötü ilan edemeyiz diye düşünüyorum.

Peki başarılı bir yönetici mi?
Peki aldığı kararlar yerinde mi?

Sorularının cevabı için erken mi? bana göre erken arkadaşlar.

Ali koç İstifa etsin, peki alternatifi nedir? (Cidden bilmediğim için soruyorum)

normal şartlarda protesto etmek, istifaya davet etmek demokrasik bir haktır. medeni ülkelerde bireyler siyaset , spor, sanat vs... gibi platformlarda beğenmedikleri bir durumu kişi hak ve hürriyetlerini ihlal etmeden kısıtlamadan her türlü şekilde eleştirebilir. bizde halkın genel zihniyeti çalışıyor ama çalışıyor olduğu için icraate değil sonuca bakarız her zaman.

benim bütün eleştirilerim sonuçtan bağımsız icraatlere yöneliktir, zaten bu icraatler yolunda gitmediği içinde böyle olumsuz sonuçlar doğması normaldir.

ben şu saatten sonra sadettin saran isminin ciddi manada dile getirileceğini düşünüyorum, keşke beni başkan yapsalar, ama babam gariban bir elektrik mühendisi beni yapmazlar. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
normal şartlarda protesto etmek, istifaya davet etmek demokrasik bir haktır. medeni ülkelerde bireyler siyaset , spor, sanat vs... gibi platformlarda beğenmedikleri bir durumu kişi hak ve hürriyetlerini ihlal etmeden kısıtlamadan her türlü şekilde eleştirebilir. bizde halkın genel zihniyeti çalışıyor ama çalışıyor olduğu için icraate değil sonuca bakarız her zaman.

benim bütün eleştirilerim sonuçtan bağımsız icraatlere yöneliktir, zaten bu icraatler yolunda gitmediği içinde böyle olumsuz sonuçlar doğması normaldir.

ben şu saatten sonra sadettin saran isminin ciddi manada dile getirileceğini düşünüyorum, keşke beni başkan yapsalar, ama babam gariban bir elektrik mühendisi beni yapmazlar. :hihi

Abi sen yazınca girip baktım google dan kimmiş bu diye :kiskis

Cehalet böyle bir şey olsa gerek :kiskis

O Olmaz, amarigada doğmuş o, Eeey amariga, içimize ajan mı yolladın bu adamı :rant

Abi bu adam başkan olsun, ilk yenilgide konuyu zensilvanya ya bağlarlar :kiskis

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Abi sen yazınca girip baktım google dan kimmiş bu diye :kiskis

Cehalet böyle bir şey olsa gerek :kiskis

O Olmaz, amarigada doğmuş o, Eeey amariga, içimize ajan mı yolladın bu adamı :rant

Abi bu adam başkan olsun, ilk yenilgide konuyu zensilvanya ya bağlarlar :kiskis

zaten bir tek bizlerin amerigayla bağı yok, nasıl bir dünyada yaşıyorsak artık, belkide hepimiz amerigada yaşıyoruz ama haberimiz yok :haha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt