Akü takviye cihazı yapmak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,021
Şimdi 2 şey var. İşi eşelesem "Emmi" sopa çeker diye korkuyom:haha

İlki, gene parka almadan boşta bırakmışım. Ama hiç 5 volta düşmemişti. 1 aydan fazla öyle boşta kalırdı, en ama en kötüsünde bi takviye ile işi çözer, az da dolaşırdım mahalle arasında, dert biterdi.

İkincisi ise çok garip... Kapılar açıktı. Yani biri arabaya inip bişeyler almış, sonra da kilitlemeyi unutmuş diye düşündüm ama kimse öyle bişey yapmamış (diyorlar).

İnanabiliyor musunuz? 20 günden fazla araba açık kalmış ve kimse dokunmamış:kiskis
Akü iyi bile dayanmış :kiskis

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
443
50
Akü iyi bile dayanmış :kiskis
Son hali: dün gece 21'den 01'e kadar recond modda şarj oldu (en fazla 4 saat bu modda kullanın diyordu şarj cihazının kitapçığında) peşine beklemeden 12V std moda aldım. Sabah 14,1V gösteriyordu şarj cihazının ekranında. 11 battery full dedi, şarjdan ayırdım. Ölçüm yapmadım zira şarjdan ayırır ayırmaz yapılan ölçümün bi anlamı yok fakat şu anda (2-2,5saat oldu şarjdan ayıralı) 13.2V gösteriyor. Galiba kurtardım. Merak edenler için şarj cihazım Einhell ce-bc 6m

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,712
64
Son hali: dün gece 21'den 01'e kadar recond modda şarj oldu (en fazla 4 saat bu modda kullanın diyordu şarj cihazının kitapçığında) peşine beklemeden 12V std moda aldım. Sabah 14,1V gösteriyordu şarj cihazının ekranında. 11 battery full dedi, şarjdan ayırdım. Ölçüm yapmadım zira şarjdan ayırır ayırmaz yapılan ölçümün bi anlamı yok fakat şu anda (2-2,5saat oldu şarjdan ayıralı) 13.2V gösteriyor. Galiba kurtardım. Merak edenler için şarj cihazım Einhell ce-bc 6m
Arabaya bağlayınca belli oluyor :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
443
50
Arabaya bağlayınca belli oluyor :)
Bilerek bağlamadım arabaya daha. Kendi kendini ne kadar yiyecek merak ettim. 5 günde 13,2V'dan 12,84V'a düştü. Zırt pırt makinaya bağlayıp şarj etmek de istemiyorum. 19'unda muayene var, 3-5 gün sonra makinada şarj edip bağlarım arabaya. Sonrası ya herro ya merro...

Geri
Üst Alt