Akü takviye cihazı yapmak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Şimdi 2 şey var. İşi eşelesem "Emmi" sopa çeker diye korkuyom:haha

İlki, gene parka almadan boşta bırakmışım. Ama hiç 5 volta düşmemişti. 1 aydan fazla öyle boşta kalırdı, en ama en kötüsünde bi takviye ile işi çözer, az da dolaşırdım mahalle arasında, dert biterdi.

İkincisi ise çok garip... Kapılar açıktı. Yani biri arabaya inip bişeyler almış, sonra da kilitlemeyi unutmuş diye düşündüm ama kimse öyle bişey yapmamış (diyorlar).

İnanabiliyor musunuz? 20 günden fazla araba açık kalmış ve kimse dokunmamış:kiskis
Akü iyi bile dayanmış :kiskis

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
671
50
Akü iyi bile dayanmış :kiskis
Son hali: dün gece 21'den 01'e kadar recond modda şarj oldu (en fazla 4 saat bu modda kullanın diyordu şarj cihazının kitapçığında) peşine beklemeden 12V std moda aldım. Sabah 14,1V gösteriyordu şarj cihazının ekranında. 11 battery full dedi, şarjdan ayırdım. Ölçüm yapmadım zira şarjdan ayırır ayırmaz yapılan ölçümün bi anlamı yok fakat şu anda (2-2,5saat oldu şarjdan ayıralı) 13.2V gösteriyor. Galiba kurtardım. Merak edenler için şarj cihazım Einhell ce-bc 6m

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Son hali: dün gece 21'den 01'e kadar recond modda şarj oldu (en fazla 4 saat bu modda kullanın diyordu şarj cihazının kitapçığında) peşine beklemeden 12V std moda aldım. Sabah 14,1V gösteriyordu şarj cihazının ekranında. 11 battery full dedi, şarjdan ayırdım. Ölçüm yapmadım zira şarjdan ayırır ayırmaz yapılan ölçümün bi anlamı yok fakat şu anda (2-2,5saat oldu şarjdan ayıralı) 13.2V gösteriyor. Galiba kurtardım. Merak edenler için şarj cihazım Einhell ce-bc 6m
Arabaya bağlayınca belli oluyor :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
671
50
Arabaya bağlayınca belli oluyor :)
Bilerek bağlamadım arabaya daha. Kendi kendini ne kadar yiyecek merak ettim. 5 günde 13,2V'dan 12,84V'a düştü. Zırt pırt makinaya bağlayıp şarj etmek de istemiyorum. 19'unda muayene var, 3-5 gün sonra makinada şarj edip bağlarım arabaya. Sonrası ya herro ya merro...

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
20 Kas 2019
671
50
Hortingen

5 Temmuzdan beri pirizin önünde aval aval duran aküyü dün ölçtüm, 12,54V çıktı, kendi kendini yememiş. STD şarj yapıp sabah araca taktım. Önce Avcılarda egzost ardından genel muayeneye gittim, sorunsuz atlattım. Bu arada boş yer olmadığı için Kavaklıdan randevu almıştım. Avcılar Silivri Avcılar yaptı garibim, 4 aydır yattığından pasını pasağını atmıştır. Ancak elektrik tesisatında bi sıkıntı var. Benden önceki cıptıs cıptıs meraklısı olduğı için bızıklamışlar belli. Bu gün tüm iş bittiğinde bagaj lambasının sönmediğini gördüm. Demek ki o yüzden akünün içinden geçiyormuş. Öyle yaptım böyle yaptım sönmedi, söktüm ampulü ben de :kiskis Maddi durumları düzeltince önce bir yağ bakımı ve sonrasında elektikçide detaylı bi analiz yapılacak anlaşıldı. Şu 8+1'ler fena çeliyor aklımı ama iyi ki para yok. Yoksa durmam:sirit

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Hortingen

5 Temmuzdan beri pirizin önünde aval aval duran aküyü dün ölçtüm, 12,54V çıktı, kendi kendini yememiş. STD şarj yapıp sabah araca taktım. Önce Avcılarda egzost ardından genel muayeneye gittim, sorunsuz atlattım. Bu arada boş yer olmadığı için Kavaklıdan randevu almıştım. Avcılar Silivri Avcılar yaptı garibim, 4 aydır yattığından pasını pasağını atmıştır. Ancak elektrik tesisatında bi sıkıntı var. Benden önceki cıptıs cıptıs meraklısı olduğı için bızıklamışlar belli. Bu gün tüm iş bittiğinde bagaj lambasının sönmediğini gördüm. Demek ki o yüzden akünün içinden geçiyormuş. Öyle yaptım böyle yaptım sönmedi, söktüm ampulü ben de :kiskis Maddi durumları düzeltince önce bir yağ bakımı ve sonrasında elektikçide detaylı bi analiz yapılacak anlaşıldı. Şu 8+1'ler fena çeliyor aklımı ama iyi ki para yok. Yoksa durmam:sirit
Bagaj kilitinin geçtiği yerde basmalı anahtar var (en azından bizim toyotada böyle) ,kapak kapanınca kilit demiri o anahtara basıyor ve devreyi kapatıyor muhtemelen anahtarsa sorun vardır,benim fren pedalında başıma geldi ,Gaziemir'den köye giderken Torbalı tarafında sellektör ile uyarılınca ortaya çıktı, meğer fren lambası hep yanık gitmişiz oraya kadar :)

Geri
Üst Alt