Airfel LTXN35UB İncelemesi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Bu cihazın gazı ne şimdi ?
Bende ki R410A.

IMG_20210905_1100271db04737a9bfbe3a.jpg

Bu arada bu modelin LRXN35UB olanı ile LTXN35UB olanı var. Farkları ı fell ve 5 yıl garanti herhalde.

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

pisikopat83

Yeni Üye
14 Eyl 2021
2
36
Merhabalar bende bu klimayı alma arifesindeyim. Soğutulacak oda 20m2. 12000BTU mu almalıyım yoksa 9000 BTU yeterli olur mu ?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Merhabalar bende bu klimayı alma arifesindeyim. Soğutulacak oda 20m2. 12000BTU mu almalıyım yoksa 9000 BTU yeterli olur mu ?
Yeterli olur hemen soğutmasa da ama yine de 12000 alın. Minimum BTU değerleri aynı olduğundan odayı sabit sıcaklıkta tutmakta ikisi de aynı miktarda enerji tüketecektir. 12000 BTU daha hızlı soğutabileceğinden ve ısıtabileceğinden dolayı 300-400 lira fiyat farkına değer diye düşünüyorum. Ek olarak kapı açık bırakarak diğer odaların da fayda almasını isterseniz 9000 daha fazla fan kullanarak gürültü yapabilir.

Ben bu model (12000 BTU) ile bütün kapılar açık olarak 24 saat kullanım sağlıyorum. Şu an klima solumda olmasına rağmen herhangi bir fan sesi almıyorum. Burada uyuduğumuzda da herhangi bir gürültü duymuyoruz gecenin o sessizliğinde bile. Öyle ki yan binadaki karşı komşumuzun Mitsubishi Electric dış ünitesinin sesi bizi rahatsız ederken bizim iç ve dış ünitenin toplam sesi daha yakın olmasına rağmen duyulmuyor.

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Onlar o malı ancak 5 yıl garanti ile satabilir ne demek ya? O mal dandik, beş yıllık göz boyamalı garanti sayesinde mi satıyorlarmiş? Dandik mala beş sene garanti mi veriyorlar anlamadım?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Onlar o malı ancak 5 yıl garanti ile satabilir ne demek ya? O mal dandik, beş yıllık göz boyamalı garanti sayesinde mi satıyorlarmiş? Dandik mala beş sene garanti mi veriyorlar anlamadım?
Yani bir nevi garanti adı altında güven vermeye çalışılıyor heralde. Aslında bu Airfel de 5 yıl garanti yazıyor katalogda ama geldiğinde iç 2 dış 3 yıl garantili.

P Çevrimdışı

pisikopat83

Yeni Üye
14 Eyl 2021
2
36
Yeterli olur hemen soğutmasa da ama yine de 12000 alın. Minimum BTU değerleri aynı olduğundan odayı sabit sıcaklıkta tutmakta ikisi de aynı miktarda enerji tüketecektir. 12000 BTU daha hızlı soğutabileceğinden ve ısıtabileceğinden dolayı 300-400 lira fiyat farkına değer diye düşünüyorum. Ek olarak kapı açık bırakarak diğer odaların da fayda almasını isterseniz 9000 daha fazla fan kullanarak gürültü yapabilir.

Ben bu model (12000 BTU) ile bütün kapılar açık olarak 24 saat kullanım sağlıyorum. Şu an klima solumda olmasına rağmen herhangi bir fan sesi almıyorum. Burada uyuduğumuzda da herhangi bir gürültü duymuyoruz gecenin o sessizliğinde bile. Öyle ki yan binadaki karşı komşumuzun Mitsubishi Electric dış ünitesinin sesi bizi rahatsız ederken bizim iç ve dış ünitenin toplam sesi daha yakın olmasına rağmen duyulmuyor.
Yorumunuz için teşekkür ederim. 12.000 BTU'da karar kıldım.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Klimayı 30°C de kullanıyoruz. Ekim ayının 31 günlük faturası ?.

16355817496571055881359178928361.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Onlar o malı ancak o garanti ile satar ?demiş servis elemanı. O'nun aslı, agbi bizde yemiyor 5 yıl garanti vermek. Olacaktı ?güle güle kullanın

ertugrul Çevrimdışı

ertugrul

Yeni Üye
5 Tem 2018
20
Değerli abilerim, kardeşlerim. Aynı serinin 9000 btu'luk olanını aldım ayrıca konu açmak istemedim. Aklıma takılan klima başlangıçta 1 dakika boyunca maksimum devirde oldukça gürültülü çalışıyor. Başlangıç için olağandır belki birşey diyemem. Ancak klima 5 dakika çalışıyor sonrasında soğuk üflemeye başlayıp 5 dakika da öyle geçiyor. Dış ünite tekrar devreye girdiğinde tekrar tekrar aynı yüksek sesi duyuyorum yaklaşık 10 dakikada bir. Bu kadar sık devreye girip çıkması olağan mıdır sizlerde durum nasıl? Genelde 22 derece civarı otomatik veya max. fanda çalıştırıyorum. Daha yüksek dereceye de ayarladım denedim maksimum devirde çalışma süresi uzuyor haliyle...

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Değerli abilerim, kardeşlerim. Aynı serinin 9000 btu'luk olanını aldım ayrıca konu açmak istemedim. Aklıma takılan klima başlangıçta 1 dakika boyunca maksimum devirde oldukça gürültülü çalışıyor. Başlangıç için olağandır belki birşey diyemem. Ancak klima 5 dakika çalışıyor sonrasında soğuk üflemeye başlayıp 5 dakika da öyle geçiyor. Dış ünite tekrar devreye girdiğinde tekrar tekrar aynı yüksek sesi duyuyorum yaklaşık 10 dakikada bir. Bu kadar sık devreye girip çıkması olağan mıdır sizlerde durum nasıl? Genelde 22 derece civarı otomatik veya max. fanda çalıştırıyorum. Daha yüksek dereceye de ayarladım denedim maksimum devirde çalışma süresi uzuyor haliyle...
Bu ara ısıtma modunda benzer problemleri ben de yaşıyorum. Ama her zaman değil. Kapat aç yapınca düzeliyor benim. 12000btu

Swing özelliği açılıp kapatılamama veya direct ile flap yüksekliği ayarlayamama problemi yaşadım dün. Soğutma modundaymış gibi yukarı bakıyordu. Üfleme hiç yapmıyordu. Dış ünite çalışmıyordu. Kumandadan kapat aç yapınca düzeldi.

Bir önceki yaşadığım sorunda da az üflüyor ama hiç ısıtmıyordu fan modunda gibi çalışıyordu. Dış ünite yine çalışmıyordu. Sigortadan kapat aç yapınca düzeldi.

Kışın problem daha belirgin kendini gösterince servisi aramayı planlıyorum. Şimdi arasam da net bir tespit yapılamaz, teoride kalır.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Max fanda ses normal ben aldığımdan beri yaz kış otomatik fanda kullanıyorum. M² olarak yer küçük ise cihaz ortamı istenilen dereceye ulaştırdığında dur kalk yapıyor olabilir. Fanı durdurmamasıda düşük fanda dönmeye devam ediyor ki evaparatörde oluşan su damlacıkları küf mantar vb oluşturmasın. Ek olarak bana gelen servis kutuları 15 gün atmayın fabrikasyon sorun çıkabiliyor değişimini yaparız demişti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
havalar henüz tam soğumadı, dereceyi de düşük kullandığınız için on-off olarak çalışması normal.
havalar tam soğuduğunda stabil şekilde çalışmaya devam edecektir.

neredeyse bütün klimalarda en yüksek fan kademesi rahatsız edicidir.
5. kademeli fan varsa 4 yada 3 tercih edilmeli.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
havalar henüz tam soğumadı, dereceyi de düşük kullandığınız için on-off olarak çalışması normal.
Aynen gözüken tam da buymuş. Dereceyi fazlaca arttırınca beklenen çalışma performansını gösteriyor. Güç kestiğinde kanadı yukarı kaldırıyor ve çok hafif fan çalıştırarak sirkülasyonu devam ettiriyor. Muhtemelen bunun amacı da ısınma niyetindekilerin 24-27 derecelik oda sıcaklığının esintisiyle üşümesini engellemek. Esinti olunca o dereceler vücut sıcaklığından düşük olduğundan haliyle serinletici etki yapacaktır.

Uzun lafın kısası ben sevdim buraları. Az bi ayağım üşüse açıyorum klimayı 25-26 derece bile az geliyor sürekli çalışabilmesine. Düzce'de şu an akrabalar 25 gündür kombileri açtılar ve ilk doğalgaz faturaları 300-450 ₺ arası geldi. Elektriğe de 100-200 ₺ arası zaten ödüyorlar. Bu fiyatlara 21-22 derecelerde üşümekten kurtulduğuma seviniyorum.

Dipnot: Son elektrik faturam 167 ₺. Malum zamlar da olmasa kaç olacaktı kim bilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt