Ado Hocayı İnternete Kavuşturuyoruz.!

crysannche Çevrimdışı

crysannche 

Yeni Üye
8 Mar 2018
35
50
TV yazılımı bekleyen herkesin gözüaydın arkadaşlar. Ado hocanın evine internet erişimi sağlayacağız. :kas

Bildiğiniz üzere Ado hoca merkezden uzakta oturması nedeniyle internet erişiminde ciddi problemlerle uğraştı. Defalarca girişimde bulunmasına ragmen evine internet baglattıramadı.

Fedakar İnsan Ado hocamız 4 adet telefon hattına 10gb ınternet tanımlatırarak. Forumdaki yazılım bekleyen arkadaşları, elinden geldiğince ve maddi anlamda yetişebildiği kadar yetişti. Zerre kadar maddi menfaat beklemeden yaptı tum bunlari.

Bu noktada bende elımı taşın altına koydum.

Başka bir konumdan Ado hocanın evine ınternet erişimini saglayamayı uygun gördük.

Gerekli ekipmanların temininden sonra bu video hazırlayıp kendine mutlu haberi vermek istedim

Hayırlı Olsun Hocam Güle Güle Kullanmak Nasip Olur İnsallah.

ADO Hocaya hayırlı ugurlu olsun.
Videoyu ceken arkadas cok guzel cekmiş ellerine sağlık. :cay:cay:cay

N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
TV yazılımı bekleyen herkesin gözüaydın arkadaşlar. Ado hocanın evine internet erişimi sağlayacağız. :kas

Bildiğiniz üzere Ado hoca merkezden uzakta oturması nedeniyle internet erişiminde ciddi problemlerle uğraştı. Defalarca girişimde bulunmasına ragmen evine internet baglattıramadı.

Fedakar İnsan Ado hocamız 4 adet telefon hattına 10gb ınternet tanımlatırarak. Forumdaki yazılım bekleyen arkadaşları, elinden geldiğince ve maddi anlamda yetişebildiği kadar yetişti. Zerre kadar maddi menfaat beklemeden yaptı tum bunlari.

Başka bir konumdan Ado hocanın evine ınternet erişimini saglayamayı uygun gördük.

Gerekli ekipmanların temininden sonra bu video hazırlayıp kendine mutlu haberi vermek istedim

Kurulum yaptıktan sonra da stabilite veri aktarımı hızı yönünden de değerlendirmenizi yeni videoyla anlatmanızı bekleriz Sota Sota hocam

N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
Cihazlari suan aktif sekilde ado hocam kullanıyor
Cihazlara dogrudan ip uzerinden erisilebiliniyor ama ado hocam ip'si cgn olunca baglanamiyorum.

Top artik ado hocada :hihi
Ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık, verici ile alıcı cihaz arası kaç km.

P Çevrimdışı

pisi123

Yeni Üye
25 Eyl 2018
7
22
7689808436.png

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810

Güzel bi çalışma olmuş eline sağlık tabi bu çalışma sadece ado hoca için değil vestel tv kullanan kullanacak olan kişileri yani bizleri de kapsıyor Teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Merhaba,

Konuyu dirilteyim tekrar; Sota Sota eline, emeğine sağlık. İllet geldi artık şu ttnet ten, büyükşehiriz, şehir merkezindeyiz, alabildiğimiz hız max. 6mb. (Allah tan Netspeed e geçtim de 10-11 lere çıktı hızım ama bu da az haliyle)

Alt yapı ve hızı iyi olan yerde oturan abonelik alsa (o hız da 35-70 arası olur öyle büyüdük şehir olarak) bu şekilde bir sistem kursak eşit hızları alabilir miyiz ? Binalar 5 er katlı apartman ama arada daha yüksek katlı apartmanlarda var. Çatılardan 2 bina birbirini görmüyor, mesafe max 2km kuş uçuşu. Bu sistem cihazlar göz göze gelmeli mi tabiri caiz ise ?

2nci bir düşünce daha var, 1.8km ev 5 katlı, işyeri sanaayi dükkanı. Max 2 kat gelir. Arada irili ufaklı binalar haliyle. Buraya da bu şekilde bir sistem kurulabilir mi ?

Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,558
Binalar birbirini gordukten sonra
2km mesafede ubnt litebeam kullanarak
100+mbit baglantiyi rahatlikla yakalarsin.

onunde engel (ormanlik,bina vss varsa) ugrasmaya degmez yuksek hizlara çıkamazsınız.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Binalar birbirini gordukten sonra
2km mesafede ubnt litebeam kullanarak
100+mbit baglantiyi rahatlikla yakalarsin.

onunde engel (ormanlik,bina vss varsa) ugrasmaya degmez yuksek hizlara çıkamazsınız.

Yüksek hız değil de ikinci sorduğum yer için özellikle; işyerinde internet olmazsa olmaz. Ya evden ya da dükkandan abonelik alınsa arada binalar olsa dahi atıyorum 35mb hız aboneliği yapıldı; en kötü ihtimalle karşı tarafta kaç mb hız alınır senin tahminince ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt