A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayır Adem bey ben sizden öneri beklemiyorum çünkü zamanında sordum ve aldım bu başlıkta bulunan ürünü memnunum gayet. Tv’min 60hz 2200rate olduğunu biliyorum o sitelerden bilgi almıyorum. Panelimi de biliyorum.
Benim şaşırdığım ve yadırgadığım eş değer hz ve Rate değerlerinde Samsung panelli Vestel fabrikasından çıkma bir tane bile ürün neden tavsiye etmediğiniz? Normal kullanım için “ne gereği Samsung almaya 2000 fazla vermeye Vestel’in sunduğu ile panel ve değerler aynı” diye yazılarınız veya çağrışımlı mesajlarınızı çokça okumuş biri olarak konu PlayStation olunca bir tane bile eş değer ürün önermemenizi garipsedim. Ha demek ki fark var o zaman neden önceden de dile getirmiyordunuz diye şaşırdım garipsedim. Olay tamamen bu kızdırmadım inşallah
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Not: ps 5 60hz 4K sunabiliyor.
Kızmamı gerektirecek hiç bir durum yok, lakin size ilk yazdığım mesajda da, videoda da aslında çok anlaşılır dilde izah ettim, bir daha yazayım.

Ps5 Vestelde çalışır, ancak ps5 satın almış kişinin beklentisi büyük olur, Vestel ise o beklentiyi karşılayamaz veya ben o riske giremem zira güvenemiyorum neticede deneyinlemedik henüz.

60hz vurgunuzu sürekli yineliyorsunuz farkındayım, yani sizin bakış açınıza göre 100hz panel gereksiz.

Ancak benim bakış açım göre gerekli.

Sadece ps5 için değil, 50 55 üstü paneller ile normal tv seyredecek insanlar için de gerekli.

Peki Atv KanalD 100hz uygun içerik mi üretip yayınlıyor? Hayır, yaptıkları yayınların kalitesi kaynaklı negatif etkilere sürekli maruz kalıyorsunuz? Evet. Ülkede bırakın fhd yi, hd yayın dahi yok iken biz o dönemin 100hz tv lerinde farkı görüyormuyduk? Evet.

Yani aslında maddi olanaklar elverse hepimizin evinde olması gereken panel 100hz

Bu arada sizin tv 2200hz de değil :kiskis

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
1-Ps 5 tr fiyatı ile almış biriyim
2-genelleme yapıyorsunuz ama ps5 alan biri olarak beklentim yüksek ve Vestel fabrika çıkışı ürünümün karşıladığı için sorun yapmıyorum
3- gönül ister tabi 100hz ama siz de diyorsunuz zaten hiçbir yerde değerleri alamıyoruz kaldı ki ps5 de bile 60hz maksimum verebiliyor o da istisna oyunlarda. Hep verse bile tv zaten 60hz
4- tabi ki güç olsa da herkes Sony gibi üst marka modellere erişebilse.
5 - o zaman sizden ricam tv önerilerinizde “ne gerek var fazla para vermeye, aynı özellik aynı panel 2000-3000₺ daha ucuzu Vestel var demeyin. Yani fark var diyorsunuz işte.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
2-genelleme yapıyorsunuz ama ps5 alan biri olarak beklentim yüksek ve Vestel fabrika çıkışı ürünümün karşıladığı için sorun yapmıyorum
3- gönül ister tabi 100hz ama siz de diyorsunuz zaten hiçbir yerde değerleri alamıyoruz kaldı ki ps5 de bile 60hz maksimum verebiliyor o da istisna oyunlarda. Hep verse bile tv zaten 60hz
5 - o zaman sizden ricam tv önerilerinizde “ne gerek var fazla para vermeye, aynı özellik aynı panel 2000-3000₺ daha ucuzu Vestel var demeyin. Yani fark var diyorsunuz işte.
o fark kullanım amacınıza göre değişiyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Artık Sevgili lemon lemon a hak veriyorum :kiskis

Sanırım sizin amaç biraz farklı zira belli ki zaten yazdıklarımı da okumuyorsunuz veya okuduklarınızı anlamıyorsunuz.

Bana işimi öğretmeye kalktığınız kısmı hariç ''HAKLISINIZ'' diyeyim konu kapansın. Size VESTEL televizyonunuzla güzel günler diliyorum :ok

Yukarıdakiler size yazdığım kısmıydı.

Aşağıdaki yazım genele;

Dostlar PS5 için VESTEL şu koşullarda alınmaz :ok

Fevkelade1i Çevrimdışı

Fevkelade1i

Yeni Üye
14 Kas 2020
13
28
Ayrıca yine Panda panelli bir Toshiba.

Ben TOSHİBa tv leri sever ve öneririm ancak Panda panel ile üretilmiş bir tv yi önüne AMA koymadan önermedim hiç.

Panda ve Chot denen paneller, panel üretmiş olmak için üretilen panellerdir.

Sharp yanında Samsung ne ise, Samsung yanında Panda o dur.

''Sharp panele sahip olamıyoruz bari Samsung panele olalım'' mantığı bendeki. (Samsung olur, AUO olur (Ki bence Samsung dan daha üstündür) LG olur CMO bile olur )
Hocam, panda paneli neden önermiyorsunuz? Yani, neyi kötü bu panelin? Ben televizyon için değil, bilgisayar monitörü için araştırıyorum. Monitörü sipariş ettikten sonra VA Panda panel kullanıldığını fark ettim. Fiyatı çok uygun geldi ama çok ikilemde kaldım panelden dolayı.

Ürün yarın geliyor. Duruma göre kargodan teslim almayıp iade edeceğim. Panda diye bir panel üreticisi olduğunu ilk defâ duyuyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Hocam, panda paneli neden önermiyorsunuz? Yani, neyi kötü bu panelin? Ben televizyon için değil, bilgisayar monitörü için araştırıyorum. Monitörü sipariş ettikten sonra VA Panda panel kullanıldığını fark ettim. Fiyatı çok uygun geldi ama çok ikilemde kaldım panelden dolayı.

Ürün yarın geliyor. Duruma göre kargodan teslim almayıp iade edeceğim. Panda diye bir panel üreticisi olduğunu ilk defâ duyuyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
monitörün detaylı bilgisini paylaşırmısınız
marka, model, hz vs?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu üreticiyi ilk defa 2 yıl önce Awox üretimlerde gördüm ben.

Tüketici tabiri ile ÇAMUR olarak ifade edilen görüntü tarzına yakın bir sonuç alınca kendi kendime dedim ki ''Awox mühendisliği bu paneli sürmeye yetmemiş''

Sonrasında aynı paneli Vestel üretimlerinde gördüm ve Vestel'in aynı bu güne kadarki üretimlerinde uyguladığı aynı mühendislik ile Samsung LG AUO CMO gibi panellerde aldığı performansı bu panellerde alamadığını tespit ettim. (Panda ve Chot)

MB120 MB100 MB130 anakartların 3 ü ile de kendi imkanlarım ölçüsünde test ettim her seferinde de Paneller tatminkâr sonuç vermedi.

Şu an hali hazırda MB230 lu bir 58U9500 var elimde, onu inceliyorum.
Bunda da CHOT panel var ve aynı hayal kırıklıkları yine bu üründe de yine var maalesef.

Yalnız şunu anlamak lazım.

Beni rahatsız eden konular herkesi rahatsız etmeyebilir. Bu panel ile üretilmiş ürünleri alıp çok memnun olduğunu belirten insanlar mutlaka vardır, olacaktır, haklılardır.

Ancak benim bakış açıma göre bu iki panel üreticisi tam bir hayal kırıklığıdır, ucuz üretimdir, Ucuz modül kullanılmış ürünlerdir, LG SAMSUNG ile sahada olan Televizyon Satış rekabetlerinde koz elde etmek adına Vestel tarafından atılmış adımdır ve bu ticari taraflarına lafım yok, memnun olanlara da lafım yok güzel günlerde kullansınlar ancak ben karakter olarak iyi olana iyi, kötü olana kötü vasat olana vasat derim buna yapacak bir şey yok. Vestel'in Hedefi ''5000 verip 55'' Samsung alacağıma, 4000 verip 58 Vestel alayım'' dedirtebilmektir.

Bu bakış açısı standart kullanıcılarda işe yarar ve olması gerekendir, duruma göre mantıklıdır, Ancak pro kullanıcılarda geri teper, kötü yatırım olur, hayal kırıklığı olur.

Bahsi geçen Bu paneller Kötü ile Vasat arasında bir yerdeler bakın iyi ile Vasat arasında dahi değil.

Fevkelade1i Çevrimdışı

Fevkelade1i

Yeni Üye
14 Kas 2020
13
28
Bu üreticiyi ilk defa 2 yıl önce Awox üretimlerde gördüm ben.

Tüketici tabiri ile ÇAMUR olarak ifade edilen görüntü tarzına yakın bir sonuç alınca kendi kendime dedim ki ''Awox mühendisliği bu paneli sürmeye yetmemiş''

Sonrasında aynı paneli Vestel üretimlerinde gördüm ve Vestel'in aynı bu güne kadarki üretimlerinde uyguladığı aynı mühendislik ile Samsung LG AUO CMO gibi panellerde aldığı performansı bu panellerde alamadığını tespit ettim. (Panda ve Chot)

MB120 MB100 MB130 anakartların 3 ü ile de kendi imkanlarım ölçüsünde test ettim her seferinde de Paneller tatminkâr sonuç vermedi.

Şu an hali hazırda MB230 lu bir 58U9500 var elimde, onu inceliyorum.
Bunda da CHOT panel var ve aynı hayal kırıklıkları yine bu üründe de yine var maalesef.

Yalnız şunu anlamak lazım.

Beni rahatsız eden konular herkesi rahatsız etmeyebilir. Bu panel ile üretilmiş ürünleri alıp çok memnun olduğunu belirten insanlar mutlaka vardır, olacaktır, haklılardır.

Ancak benim bakış açıma göre bu iki panel üreticisi tam bir hayal kırıklığıdır, ucuz üretimdir, Ucuz modül kullanılmış ürünlerdir, LG SAMSUNG ile sahada olan Televizyon Satış rekabetlerinde koz elde etmek adına Vestel tarafından atılmış adımdır ve bu ticari taraflarına lafım yok, memnun olanlara da lafım yok güzel günlerde kullansınlar ancak ben karakter olarak iyi olana iyi, kötü olana kötü vasat olana vasat derim buna yapacak bir şey yok. Vestel'in Hedefi ''5000 verip 55'' Samsung alacağıma, 4000 verip 58 Vestel alayım'' dedirtebilmektir.

Bu bakış açısı standart kullanıcılarda işe yarar ve olması gerekendir, duruma göre mantıklıdır, Ancak pro kullanıcılarda geri teper, kötü yatırım olur, hayal kırıklığı olur.

Bahsi geçen Bu paneller Kötü ile Vasat arasında bir yerdeler bakın iyi ile Vasat arasında dahi değil.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Ürünü kargodan teslim almayıp, Samsung panele yönelmeye karar verdim. Ben oyunun yanı sıra Photoshop ile tasarım da yapıyorum. Renkler benim için önemli. IPS panele sahip bir ürün almam en doğrusu olacak.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

monitörün detaylı bilgisini paylaşırmısınız
marka, model, hz vs?
AOC markasının, C27G2AE/BK model ürünü. 27" boyutunda, Full HD çözünürlüğe sahip. 165hz yenileme hızı ve mprt cinsinden 1ms tepkime süresi mevcut. Ayrıca FreeSync Premium özelliği de bulunuyor. VA panel türü ve öğrendiğim kadarıyla üreticisi Panda markası. 1950₺'ye sipariş etmiştim.

Sipariş ettiğim site:

Ürünün sitesi:

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
Bu ürünü A101'den alan bazı kişiler şikayet var.com'a tvyi alirken A101'in ücretsiz montaj dediğini ancak servisin kurulum için ücret talep ettiğini yazmış alan arkadaşlar tecrübesini yazabilirmi bu konuda

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Bu ürünü A101'den alan bazı kişiler şikayet var.com'a tvyi alirken A101'in ücretsiz montaj dediğini ancak servisin kurulum için ücret talep ettiğini yazmış alan arkadaşlar tecrübesini yazabilirmi bu konuda
belirli bir büyüklükten sonra ücretsiz. müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.
bazı yerlerde servis 50 bazı yerlerde 80 almış vs bazen servisteki elemanlar ne koparırsak diye düşünüyor. zaten şikayet varı okuduysanız vestel servis pek iç açıcı değil

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
belirli bir büyüklükten sonra ücretsiz. müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.
bazı yerlerde servis 50 bazı yerlerde 80 almış vs bazen servisteki elemanlar ne koparırsak diye düşünüyor. zaten şikayet varı okuduysanız vestel servis pek iç açıcı değil
Simdi çözüm merkeziyle yazışıyordum,duvar askı aparatini servis getirirse aparat ücretini aliyor,aparat bende var derseniz ücretsiz takiyorlarmış

E Çevrimdışı

Eylber

Aktif Üye
14 Kas 2020
76
39
A101'den satışlarda sıkıntı yaşayanlar var sikayet var.com'dan gördüğüm,olası kırık cikan üründe topu Vestel'e ,Vestel'de A101'e atiyormuş,para iadesinde problem yasayanlar var,ben mesela dün aksam sipariş verdim bu sabah kalktım ürün tükendi yaziyordu,sikayet var.com'dan okuduklarimdan sonra bu tükendi yazısı beni tedirgin etti açıkcası,sorun yaşayan oldumu acaba A101 ile.??
İade iptal seçeneginden iptalmi etsem bilemedim.

Geri
Üst Alt