A101 Hİ-LEVEL 55UHL950 2599 TL

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
diğer markalara da zam gelmiş. geçen haftalarda 3600-3700 bandında gezen tvler 4 bin küsur olmuş. lg, samsung vb. halbuki 2020 modellere yer açmak için fiyatların düşmesi bekleniyordu. :hayir

Şu anda düşse bile insanlar teknolojik yatırım yapmaz 3 hafta önce değil şu anda olsa bende almazdım tv beklerdim fiyat arttırmaları ileriye dönük bence ortalık sakinleyince üretim yoktu o yüzden böyle diye fahiş fiyatlarla satacaklar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şu anda düşse bile insanlar teknolojik yatırım yapmaz 3 hafta önce değil şu anda olsa bende almazdım tv beklerdim fiyat arttırmaları ileriye dönük bence ortalık sakinleyince üretim yoktu o yüzden böyle diye fahiş fiyatlarla satacaklar

Hocam talep olmadıktan sonra üreticiler ve satıcılar şansını deneyebilir tabi ama fazla tutacağını sanmıyorum o fiyat yükseltme işinin.
Yani bir şeye olan talep azalırsa o şeyin değeri azalır.
Maliyeti üreticiye belli tabi ama satamadıktan sonra üretici de, satıcı da zarar eder bir yerden sonra.
1 televizyon depoda 1 yıl beklese anlamsız olur bence. :bilmiyom

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Hocam talep olmadıktan sonra üreticiler ve satıcılar şansını deneyebilir tabi ama fazla tutacağını sanmıyorum o fiyat yükseltme işinin.
Maliyeti üreticiye belli tabi ama satamadıktan sonra üretici de, satıcı da zarar eder bir yerden sonra.

Dediğin doğru ama bu süreçteki firmaların cebinden harcadığı para depoda bekletmenin satılmayan ürünlerin getirdiği lojistik yükü vs hepsi bi şekilde bi yerden çıkacak o zaman bahsettigim yere dönecek konu

Tabi bunda şu anki kur artışı vs de etkili olacak

bir dönem hatırlarsınız belki japonya da ki tusunami de nükleer santral vs zarar görmüştü aynı zamanda fabrikalar su altında kalmıştı herneyse o dönem de sabit disklerin fiyatları 2 3 katına çıkmıştı bu da ona benzer bi hal alacak

Benim şahsi düşüncem bu
konuyu çarşaf ettik yine

F fikoloji atacak beni forumdan az kaldı :tara :haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bence fiyatlar düşecek,

Ama tv yi taşıyacak kargo, kuracak servis kalmayacak virüs bu istikrar ile artmaya devam ederse. (Sokağa çıkma yasağı ilan edilir düşüncesindeyim)

Ben de düşeceğini düşünüyorum. Herhangi bir bilimsel dayanağım yok tabi buna dair.
Kargocudan virüs kaparım diye kulaklık almaktan vazgeçtim.
Yemeksepeti mesela temassız teslimat diye bir şey başlattı.
Kurye kapınıza bırakıp gidiyormuş.
Ama yemek işinde de şöyle bir detay geliyor aklıma, yemeği yaparken adam öksürse bulaşsa nasıl bileceğiz değil mi? :kop

Kargoda da böyle bir şey yapılırsa ancak olur. Kargocu kapıyı teyit eder, bırakıp gider. Müşteri kendisi alır kapısını açıp.
Ama kimlik numarası doldurma, imza atma nasıl olur onu bilemem.
O da şöyle olur, kargocu evrağı kargo ile bırakır, biz doldurup geri bırakırız, kargocu o sırada 3-5 metre ötede bekler. :bilmiyom
Ben de tam izolasyon sağlanması yönünde hemfikirim ama ekonomi bu haldeyken virüsün ülkemize girmesi bunu engelleyen neden oldu diye düşünüyorum.
Bakarsınız belki ilan edilir. :alala

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dediğin doğru ama bu süreçteki firmaların cebinden harcadığı para depoda bekletmenin satılmayan ürünlerin getirdiği lojistik yükü vs hepsi bi şekilde bi yerden çıkacak o zaman bahsettigim yere dönecek konu

Tabi bunda şu anki kur artışı vs de etkili olacak

bir dönem hatırlarsınız belki japonya da ki tusunami de nükleer santral vs zarar görmüştü aynı zamanda fabrikalar su altında kalmıştı herneyse o dönem de sabit disklerin fiyatları 2 3 katına çıkmıştı bu da ona benzer bi hal alacak

Benim şahsi düşüncem bu
konuyu çarşaf ettik yine

F fikoloji atacak beni forumdan az kaldı :tara :haha1
siz benim profil resmimde ninjayı görünce önümdeki maskenin altında sinirli mi sanıyorsunuz ?
ama ben hep gülen biriyim :)
kamuflajım kendimi gizlemek amaçlıdır:kas

ben kimseyi kovmam merak etme :) yazarım karşıdaki forumu bırakır gider :haha1

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
siz benim profil resmimde ninjayı görünce önümdeki maskenin altında sinirli mi sanıyorsunuz ?

Senin ninja az daha zorlasa şeker kız Candy olacakmış :haha1 :tara

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Talep azalıyor ama üretim de azalıyor. Yakın bir süre içinde fabrikalar da kapanırsa piyasada olan ürünlerin fiyatı uçacaktır diye düşünüyorum. Fabrikalar kapanmaz diye de düşünmeyin, durum kötüye giderse tamamen yerli üretim olmayan bazı sektörler ham madde veya parça tedariğinde sıkıntıya girecek. Tabi panik alış verişi yapmak tamamen yanlış bir şey, elektronikten önemli çok şey var.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Talep azalıyor ama üretim de azalıyor. Yakın bir süre içinde fabrikalar da kapanırsa piyasada olan ürünlerin fiyatı uçacaktır diye düşünüyorum. Fabrikalar kapanmaz diye de düşünmeyin, durum kötüye giderse tamamen yerli üretim olmayan bazı sektörler ham madde veya parça tedariğinde sıkıntıya girecek. Tabi panik alış verişi yapmak tamamen yanlış bir şey, elektronikten önemli çok şey var.
fiyatlar uçmaz , resesyon olabilir. talep olmayınca fiyat düşer, genel kuraldır. işsiz sayısının artması en büyük tehlike. umarım olmaz.

H Çevrimdışı

Hakan_147

Yeni Üye
28 Mar 2020
2
33
Selamın aleyküm Arkadaşlar foruma yeni katıldım sizin yazdıklarımızdan yola çıkarak bende bu televizyondan aldım bu zamana kadar bu boyutta bu özelliklerde televizyon nasıl a101 de durdu anlamadım ama herşey nasip işi ben ayın 24 ünde aldım ekranı kontrol ettim kırık yoktu kurulum ücretli oldugu için servis 80 lira istediğinden kendim kurdum zaten 5 dk alıyor.televizyon genel olarak bence parasını hakediyor 32 inç ten geçince baya fark hissettik 4k ekranı olması youtube videolarını açması ile beraber 5G desteği olması çok iyi çünkü 4 k videolar direk açılıyor ve hiç takılma olmadı yalnız fps değerleri çıkmıyor kaç fps olduğunu bilmiyorum.diğer bir konu görüntü sorunu hareketli sahnelerde görüntü tekrarlayarak geliyor umarım buna bir çözüm bulunur ben genel olarak memnun kaldım teşekkür ediyorum bilgi veren arkadaşlara.bu arada fiyat aynı 2599

20200324_145340.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Selamın aleyküm Arkadaşlar foruma yeni katıldım sizin yazdıklarımızdan yola çıkarak bende bu televizyondan aldım bu zamana kadar bu boyutta bu özelliklerde televizyon nasıl a101 de durdu anlamadım ama herşey nasip işi ben ayın 24 ünde aldım ekranı kontrol ettim kırık yoktu kurulum ücretli oldugu için servis 80 lira istediğinden kendim kurdum zaten 5 dk alıyor.televizyon genel olarak bence parasını hakediyor 32 inç ten geçince baya fark hissettik 4k ekranı olması youtube videolarını açması ile beraber 5G desteği olması çok iyi çünkü 4 k videolar direk açılıyor ve hiç takılma olmadı yalnız fps değerleri çıkmıyor kaç fps olduğunu bilmiyorum.diğer bir konu görüntü sorunu hareketli sahnelerde görüntü tekrarlayarak geliyor umarım buna bir çözüm bulunur ben genel olarak memnun kaldım teşekkür ediyorum bilgi veren arkadaşlara.bu arada fiyat aynı 2599

20200324_145340.jpg

Merhaba hoş geldiniz, hayırlı olsun. Güle güle kullanın. :ok

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

20200324_145340.jpg

Hoşgeldiniz

TV niz hayırlı olsun güle güle kullanın

Bahsettiğiniz görüntü problemini forumdaki modlama konuları sayesinde biraz daha iyi duruma getirebilirsiniz

Görüntü düzeltme için Pixellence ve MEMC
Ses için Dolby ile ilgili paylaşımları okuyunuz

Ekran modu Doğal veya Dinamik
Enerji tasarrufu kapalı
Virtual HDR kapalı
Dinamik Kontrast Orta
Renk sıcaklığı Normal
Blue Stretch Kapalı
Micro Dimming Kapalı
Gürültü Azaltma Otomatik
De-contour Kapalı
Film Modu Kapalı

Ben bu şekilde kullanıyorum daha akıcı hale geliyor görüntü

H Çevrimdışı

Hakan_147

Yeni Üye
28 Mar 2020
2
33
Merhaba hoş geldiniz, hayırlı olsun. Güle güle kullanın. :ok

Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hoşgeldiniz

TV niz hayırlı olsun güle güle kullanın

Bahsettiğiniz görüntü problemini forumdaki modlama konuları sayesinde biraz daha iyi duruma getirebilirsiniz

Görüntü düzeltme için Pixellence ve MEMC
Ses için Dolby ile ilgili paylaşımları okuyunuz

Ekran modu Doğal veya Dinamik
Enerji tasarrufu kapalı
Virtual HDR kapalı
Dinamik Kontrast Orta
Renk sıcaklığı Normal
Blue Stretch Kapalı
Micro Dimming Kapalı
Gürültü Azaltma Otomatik
De-contour Kapalı
Film Modu Kapalı

Ben bu şekilde kullanıyorum daha akıcı hale geliyor görüntü

Çok teşekkür ederim.İnşaAllah sorunsuz şekilde kullanırız ilk defa hi level marka birşey aldık.ilk izlenimlerimiz çok çok olumlu.İsim vermiyeceğim ama izmir konakta büyük bir mağazaya gittim çoğu marka televizyon telefon vs var oradan televizyon baktım vestel televizyonları öyle kötü gösterecek şekilde ayarlamışlar ki o anda vazgeçtim.4K olarak satılan televizyonlar bile iç açıcı değildi.Bu televizyonu alınca anladım ki oradaki görüntüye aldanmamak lazım.hatta şöyle birşey oldu oradaki çalışana sordum bu televizyon niye böyle kötü gösteriyor diye bana ne desin?
- abi sen eve götür orada daha güzel gösterir- diyor.güler misin kızar mısın bilemedim.
Çok uzattım ama insanların bazı şeyleri yaşayanlardan öğrenmesi daha iyi.
Son olarak Modlama işine şimdilik girmeyi düşünmüyorum.Yalnız dediğiniz ayarları uygulayacağım.Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt