80li yılların televizyonları -nostalji-

I Çevrimdışı

irfan keleş

Yeni Üye
17 Eyl 2019
3
41
1f9558eb-61fb-4c2b-a72c-e9f2113658b7.jpg
nationall sunta çerçeveli :)

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
İlk siyah beyaz televizyonum Profilo Grubunun ürettiği National'di. Harika görüntüsü vardı. Ama arka kapağını söktüğünüzde karşılaştığınız 'anakart' ve kablo karmaşası bu TV nasıl çalışıyor dedirtirdi.
İlk renkli televizyonum Türkiyede satılan 61 ekran uzaktan kumandasız bir Telefunken idi. Onun da inanılmaz güzel bir görüntüsü vardı. Bir süre sonra bir arkadaşımın evinde gördüğüm Alman Quelle kataloğunda aynı televizyonu gördüm, kendi orijinal kumandası ile birlikte satılıyordu. Demek ki ucuz olsun diye Türkiye'ye kumandasız ithal edilmişti ama içinde uzaktan kumanda altyapısı vardı. Hemen Almanya'da çalışan bir arkadaşımdan rica ettim. Telefunken servisinden uzaktan kumandayı ve anakarta takılan IR gözü bir gelişinde bana getirdi. Montajını yeri hazır olan terminale kendim yaptım ve çok sevdiğim TV uzaktan kumandalı olmuştu.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
TRT ilk renkli TV getirtmek yerine eski püskü siyah beyaz tv getirtmiş... adamlardaki vizyon...

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Beko/Hitachi vardı bizde. 8 kanallı, Kral bir televizyondu. Bir çubuğu vardı kanal ayarlamak için kanal panelinin altındaki kapağın içinde, onunla ayarlardık. İleriki yıllarda kanal basma panelini çıkartıp uzaktan kumanda takmıştı mahalledeki tv tamircisi Rasim Amca. Bozulduğu için değil yeni nesil bir tv geldiği için yerini kaptırdı. Çoğu akrabamızda, komşuda ıtt schaub lorenz, grundig, Saba filan vardı ama sadece bizde bu tv vardı. Başka kimsede görmemiştim. Galiba o yüzden çok seviyordum keratayı:)

7FD78474-1209-40B5-80DE-EC1B2CC30680.jpg
13AB20AD-2B8A-4927-AF28-07BFA4DB076C.jpg

Ben doğduğumda bu televizyon vardı evde (1988)

Birde misafir odamızda Sony KV-2032ME vardı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt