65UD9000 Vestel Tv ürünü hakkında düşüncenizi öğrenmek isterim.

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
Ben gg. Kampanyasina denk geldim. 3999 dan 3800 e dustu sepete atınca. 75 tl de maxipuan verdi. Böyle fiyata bulunca da alelacele aldım. Yalnız görüntüde kare atlamalar iyice rahatsız etti. Motion ayarı koymamışlar hz. kontrolü için. Müdahale şansı da yok. Hem netflixde hem de tv yayınında oluyor. Samsungda da oluyordu ama hem bu ölçekte değildi hem de motion ayarlarıyla oynayarak düzeltilebiliyordu. Fan gibi görünmek istemem mecburen eski tv'mle kıyaslıyorum. Başka marka kullanmış olsam onunla kıyaslardım. Dün akşam eski tv nin arızasını Ado ustaya fotoğraflamak için açtım. Ikisinde de netflix açtım aynı sahneleri. Yanyana bakınca fark çok büyüdü gözümde. Vesteldeki görüntü uhd olmasına rağmen samsungdaki fhd çok daha iyi. Hem çözünürlük hem de keskinlik olarak. Ayrıntılar çok daha iyi. Bu kadar fark olacağını düşünmemiştim. İade etmeye daha yakınım şu an tv yi. Vesteldeki de samsung va panel olmasına rağmen bu fark beni şaşırttı.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Ben gg. Kampanyasina denk geldim. 3999 dan 3800 e dustu sepete atınca. 75 tl de maxipuan verdi. Böyle fiyata bulunca da alelacele aldım. Yalnız görüntüde kare atlamalar iyice rahatsız etti. Motion ayarı koymamışlar hz. kontrolü için. Müdahale şansı da yok. Hem netflixde hem de tv yayınında oluyor. Samsungda da oluyordu ama hem bu ölçekte değildi hem de motion ayarlarıyla oynayarak düzeltilebiliyordu. Fan gibi görünmek istemem mecburen eski tv'mle kıyaslıyorum. Başka marka kullanmış olsam onunla kıyaslardım. Dün akşam eski tv nin arızasını Ado ustaya fotoğraflamak için açtım. Ikisinde de netflix açtım aynı sahneleri. Yanyana bakınca fark çok büyüdü gözümde. Vesteldeki görüntü uhd olmasına rağmen samsungdaki fhd çok daha iyi. Hem çözünürlük hem de keskinlik olarak. Ayrıntılar çok daha iyi. Bu kadar fark olacağını düşünmemiştim. İade etmeye daha yakınım şu an tv yi. Vesteldeki de samsung va panel olmasına rağmen bu fark beni şaşırttı.

ekran ayarlarınızı ve gelişmiş ayarlar ayarlarınızı paylaşma şansınız var mı?

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
ekran ayarlarınızı ve gelişmiş ayarlar ayarlarınızı paylaşma şansınız var mı?
O kadar çok ayar denedim ki. Mesela netflix de diziyi açıp amoled ekranli telefonumdan da açtım. Benzer renkleri sinema modunda verdi. Ama sinema modunda uydu yayını kötüydü. Kimi kanalda doğal kimi kanalda dinamik daha iyi oldu. Ps4 de doğal modda parlaklik 40 arka ışık 30-40 arası güzel bir görüntü elde ettim. Renk sıcaklığını soğuk ayarlamıştım.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
İade edecek kadar rahatsız eden bir tv mi sizce bir tek netflix denemedim.

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
İade edecek kadar rahatsız eden bir tv mi sizce bir tek netflix denemedim.
Yanlış yönlendirmek istemem. Bendeki sizden farklı üretimmiş. Siz bu sorunları yaşamıyorsanız ya da rahatsız etmiyorsa neden iade edesiniz.Mesela hanıma soruyorum bence tv iyi diyo. Beklentiye bağlı. Bir de şu var. 2 marka denemesinden sonra bu fiyat aralıklarında daha iyi bir tv olmadığına emin oldum. Yani daha iyi birşey için daha fazla para vermek şart. Ya da ekran boyutu 55 lere düşecek.

B Çevrimdışı

benkerim

Yeni Üye
24 Haz 2019
3
40
Selam arkadaşlar,
TV de USB den film izlerken altyazılarda türkçe karakter sorununuz var mı kontrol edebilir misiniz? Altyazıları UTF 8 encoding ile ayrlamama ve Medya Oynatıcı ayarlarından dili türkçe seçmeme rağmen düzelmedi.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
Selam arkadaşlar,
TV de USB den film izlerken altyazılarda türkçe karakter sorununuz var mı kontrol edebilir misiniz? Altyazıları UTF 8 encoding ile ayrlamama ve Medya Oynatıcı ayarlarından dili türkçe seçmeme rağmen düzelmedi.
Ben Tüm filmleri Dublaj yerine alt yazılı izliyorum karakter problemi yaşamadım.

M Çevrimdışı

murat arslan

Yeni Üye
11 Eyl 2019
2
38
Arkadaslar selamınaleykum . yazıları basından berı okudum hala alıp almamada kararsızım :) tv ayakları uzerınde duruyorken ıkı ayağın arası kaç cm ?
tv sehpası var genıslıgı 110 cm acaba kurtarırmı ?

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
film modunu kapalı yapın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt