65UD9000 Vestel Tv ürünü hakkında düşüncenizi öğrenmek isterim.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Sayın A Ado 65UD9000 bu ürün hakkında detaylı yorumunuzu öğrenmek isterim.

Dolby Vision yada benzeri hangi özellikler var üründe ve panel üretimi nedir?

Desteğinizi rica ederim.

Saygılar.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Son düzenleme:

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Televizyonda TN paneli ilk defa duydum açıda ise orta yazıyor şuan kullandığım VA panelden de alt bir üründe daha kötü bir izlenim açısı olacak gibi geliyor bana ☹ daha önce 65ud8900 vardı o IPS di memnundum birde onun VA paneli varmış. Şuan 65ud9400 ve 48R6000F kullanıyorum. İki üründe VA dik karşı açıdan memnunum ama bu 65ud9000 de ya IPS ya VA olur diye düşünmüştüm biraz umutsuzluğa kapıldım az para değil sonuçta sizce memnun kalır mıyım açı konusunda VA ya göre nedersiniz, siz TN paneli hiç izlediniz mi?

Ayrıca özellik olarak WCG+DV+HB özellikleri var mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Televizyonda TN paneli ilk defa duydum açıda ise orta yazıyor şuan kullandığım VA panelden de alt bir üründe daha kötü bir izlenim açısı olacak gibi geliyor bana ☹ daha önce 65ud8900 vardı o IPS di memnundum birde onun VA paneli varmış. Şuan 65ud9400 ve 48R6000F kullanıyorum. İki üründe VA dik karşı açıdan memnunum ama bu 65ud9000 de ya IPS ya VA olur diye düşünmüştüm biraz umutsuzluğa kapıldım az para değil sonuçta sizce memnun kalır mıyım siz TN paneli hiç izlediniz mi?

Ayrıca özellik olarak WCG+DV+HB özellikleri var mı?

TN panel tepkime olarak güzel sonuç verir ama renk konusunda VA veya IPS performansı kesinlikle beklemeyin derim.
Panel 50 Hertz mi?

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620

Özellik yönünden alternatifi bir model varsa ona bakın derim. (Renkler önemliyse.)
VA panelde de açı zafiyeti olacaktır ama renk üretimi daha iyi olacaktır.
Renkler iyice canlı olsun diyorsanız IPS panel bakın derim ama onda da hareketli sahnelerden ödün vermeniz gerekebilir.

65" ürünlerde VA panelli bir model veya seri numarası varsa A Ado hocam onu söylesin size.

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Özellik yönünden alternatifi bir model varsa ona bakın derim. (Renkler önemliyse.)
VA panelde de açı zafiyeti olacaktır ama renk üretimi daha iyi olacaktır.
Renkler iyice canlı olsun diyorsanız IPS panel bakın derim ama onda da hareketli sahnelerden ödün vermeniz gerekebilir.

65" ürünlerde VA panelli bir model veya seri numarası varsa A Ado hocam onu söylesin size.

şimdiye kadar hiç TN panel denk gelmedi gözüme. En azından acaba WCG özelliği varsa belki renkler VA yakın olur diye düşündüm. Biraz daha araştırayım belki bayilerde görme şansım olur ürünü ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
65UD9000 ürününü almayı düşünüyorum kullanan yada bu ürün hakkında bilgisi olan varsa yorumunu paylaşırsa memnun olurum.
Selamlar;
Aslında bu üretim Multiplatform üretimlerinden bir tanesi lakin beklenen etkiyi yapabilmiş bir ürün değil.
Bu tv nin en güzel yanı, MB130 anakart ile AUO panelin kombinine, 10Bit HDR ve WCG desteği sunulmuş olmasıdır.
Her ne kadar 65''panelde donanımsal hertzin 50hz olması düşük olsa da, Yazılımsal değerin 1200hz olması kısmen de olsa aradaki açığı kapatacaktır.

Sorun ise bence şu; Bu modelde iki üretim var. Birisi Multiplatform yani MB130E anakartlı olanı, diğeri iç piyasa MB130 ile üretileni.
Eğer MB130E anakartı üretim olsaydı o para verilirdi lakin bu bütçelerle bu tv yi alacağıma, gider misler gibi 65MU7000 alır ve en azından TV aldığımın farkına varırdım.

65UD9000 de tek can alıcı nokta, AUO paneldir, başka da bir bulunmaz hint kumaşı durumu yoktur :ok

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Selamlar;
Aslında bu üretim Multiplatform üretimlerinden bir tanesi lakin beklenen etkiyi yapabilmiş bir ürün değil.
Bu tv nin en güzel yanı, MB130 anakart ile AUO panelin kombinine, 10Bit HDR ve WCG desteği sunulmuş olmasıdır.
Her ne kadar 65''panelde donanımsal hertzin 50hz olması düşük olsa da, Yazılımsal değerin 1200hz olması kısmen de olsa aradaki açığı kapatacaktır.

Sorun ise bence şu; Bu modelde iki üretim var. Birisi Multiplatform yani MB130E anakartlı olanı, diğeri iç piyasa MB130 ile üretileni.
Eğer MB130E anakartı üretim olsaydı o para verilirdi lakin bu bütçelerle bu tv yi alacağıma, gider misler gibi 65MU7000 alır ve en azından TV aldığımın farkına varırdım.

65UD9000 de tek can alıcı nokta, AUO paneldir, başka da bir bulunmaz hint kumaşı durumu yoktur :ok

Teşekkür ederim sayın Ado, sayın fikoloji TN panel demişti bu ürüne siz AUO dediniz. 65UD9400 da AUO panel kullanıyorum memnunum.
O zaman 65UD9000 dende memnun olacağım gibi görünüyor :) WCG de eklendiğinde umarım 64UD9400 gibi güzel olur ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt