65UD9000 Vestel Tv ürünü hakkında düşüncenizi öğrenmek isterim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim sayın Ado, sayın fikoloji TN panel demişti bu ürüne siz AUO dediniz. 65UD9400 da AUO panel kullanıyorum memnunum.
O zaman 65UD9000 dende memnun olacağım gibi görünüyor :) WCG de eklendiğinde umarım 64UD9400 gibi güzel olur ?
AUO panelin üreticisi, Acer Unipac Optronics yani. Sevgili F fikoloji nin bahsettiği TN ise panelin yapı tipi ile ilgili bir bilgi :ok

AUO benim panel listemde bir numaradır :ok

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
o zaman sayın F fikoloji 65ud9400
mb130p şase tn panel hdr 10 mevcut

sayın F fikoloji 65UD9400 / 20273406 bu üründe TN panel mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

o zaman sayın A Ado 65UD9000 için AUO üretimi panel olan TN-VA panel türünden TN üretimi paneli kullanmış diyoruz dimi. Eğer VA değilse TN ise yine hüsrana uğrayacağım çünkü AUO da olsa TN panel beni biraz ürküttü açıkcası ?

O Çevrimdışı

Ottherif

Yeni Üye
18 Mar 2019
4
38
Birkaç mağazada bir sürü yetkili ile görüştüm kullanılan panelin VA olduğunu söylediler. Hatta panele baktığımda mürekkeplenmede gördüm. Bu panelin TN panel olduğuna eminmisiniz?

O Çevrimdışı

Ottherif

Yeni Üye
18 Mar 2019
4
38
Ürünü A Ado bu kişiden dolayı iade ettim. Emin değilsek burada yazmayalım hocam. Fikoloji hocam teşekkür ederim bari bundan sonra alacakları yanlış yönlendirmiş olmayalım. ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ürünü A Ado bu kişiden dolayı iade ettim. Emin değilsek burada yazmayalım hocam. Fikoloji hocam teşekkür ederim bari bundan sonra alacakları yanlış yönlendirmiş olmayalım. ?
Aslında suçlu tutmak yersizdir :) çünkü hala tv çoğu bilgisi paylaşılmadı, vesteli aradığımızda da aynı şeyi söylediler
tn olabilir gibisinden bu gün birisi panel sorunca tekrar baktığımızda va panel işlenmiş yani vestel bu ne yapacağı belli olmaz.
benim imzamda bu nedenle tv tavsiyesi vermiyorum yazar sebebi bu kararsızlıklar. inanın va ile tn panel arasında belki saç teli kadar fark vardır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ilk mesajı editledim hadi bu işi tatlıya bağlıyalım niyeti ile sana birkaç örnek vereyim
V10120915 VESTEL 4K SM.65UD9000 LED TV MB130S
V10117611 VST 4KS.65UD9000M.P LED TV 400DLB/MB130E
V10115013 VESTEL 4KSM.65UD9000 LED TV 400DLB/MB130

bak hepsi aynı model, üretim kodları farklı, şaseler bile farklı. o gün bakılan cihazla şu an bakılan farklı olabiliyor, çünkü bazı özellik ve parçaları yenilenip farklı üretim kodu ile tekrar satılıyor

O Çevrimdışı

Ottherif

Yeni Üye
18 Mar 2019
4
38
Yani şöyle diyebilir miyiz bu vestel aynı model kodu ile tn ve va veyahut ips panel satabilir mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani şöyle diyebilir miyiz bu vestel aynı model kodu ile tn ve va veyahut ips panel satabilir mi?
aynen öyle
şöyle anlaşılır olsun ;
https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-panel-bilgi-hatti.449/ burada seri numarasından kontrol sağlıyoruz. bazen ürün kodundan baktğımızda yani modelden o zaman çoklu üretim sebebi ile yanılabiliyoruz.
bazen karşılaştığımız şey şu, formdan arakadaş alıyor ıps panel diyoruz bir başkası buna güveniyor 1 sene sonra aynı modelden alıyor ama gelen va panel çıkıyor. O zaman biz arada kalıyoruz. ama suçlu ortada müşteriye net cevap veremeyen vestelde

O Çevrimdışı

Ottherif

Yeni Üye
18 Mar 2019
4
38
Çok teşekkür ederim. 70uk6950 aldım bu olayın akabinde.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mağaza yetkilileri konusunda tamamen haklısınız bence firma daha net bilgilerle donatmalı satıcılarını. Güzel günler dilerim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri