65Q9900 Ekranda Sarilik

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Toshibaya pix pro neden koymaz farki varmi olup olmamasinin

Bu vestel in televizyonu. Bence bir vestel bayisinde pix pro açık, kapalı deneyin. Tosh olmasına gerek yok. Aradaki fark sizi ne kadar etkiliyor buna göre karar verirsiniz. İşiniz zor, kolay gelsin. 🙂

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Toshiba veriyorlar mecburum suanda ondan ugrasiyorum .Size gore fark varmi pix pronun?
65QA7D63DT eketen eketen

Bahsettiğiniz modeli bilmiyorum. Bence pix pro denilen özellik anakartına göre de şekillenir. Olay kare ekleme ise mb xxx i farklı olan tvlerde farklı sonuç verecektir diye düşünüyorum. Bu konuda üstat arkadaşlar size bilgi verir. Bahsi geçen tv deki anakarta sahip bir tv de pix pro hangi vestel modelinde var. Bunu öğrenip, bayide deneyebilirseniz deneyin. Ben samsung qled te bütün motion ayarlarını kapalı kullanıyorum.

Son düzenleme:
fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
65QA7D63DT
üretimde Panel destek unsuru olarak HDR10, HDR10+, Dolby Vision, MEMC ve Fake Rafresh Rate olarak 2500hz sunulmaktadır. Bu modelde Pixellence Pro desteği bulunmamaktadır
Ürün üretiminde MB185 anakart ile birlikte tekil panel kullanılmıştır.
Panel üreticisi LG Display‘dir.

A Adem Helvacı nin incelemesi.
eketen eketen

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
65QA7D63DT
üretimde Panel destek unsuru olarak HDR10, HDR10+, Dolby Vision, MEMC ve Fake Rafresh Rate olarak 2500hz sunulmaktadır. Bu modelde Pixellence Pro desteği bulunmamaktadır
Ürün üretiminde MB185 anakart ile birlikte tekil panel kullanılmıştır.
Panel üreticisi LG Display‘dir.

A Adem Helvacı nin incelemesi.
eketen eketen

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Abi sarilik icin 3 kere degisim yaptilar en son degisim yaptiklarinda beni arayan musteri temsilcisi bu dunya kriterlerinde sikintili bir durum degil birdaha sarilik icin yapmayacagiz dediler bende arastirdigimda boyle bir kiriter yokmus neden sacmaliyorlar boyle ...
Birde size para iadesi yapalim veya toshiba 65qa7d63dt gonderelim dediler .Kimsenin yorumu ve incelemesi olmadigini soyledim bana resim video atarim dedi bende bunlar beni etkilemez cunku telefonun kamerasi ne kadar iyiyse o kadar goruntu kotu iyi cikar dedim bana gelmeden cihaz hakkinda birsey diyemem dedim iade hakkim saklidir dedim sustular.

A Adem Helvacı
W Winston
eketen eketen

Son düzenleme:
fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
A Adem Helvacı 65qa7d63dt hocam vestelle bugun gorusmemizde sizin yaptiginiz incelemedeki ses destekleyicisi onkyo yokmus ekran karma dediler va da olabilir ips de dendi .Bilginiz olsun.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı 65qa7d63dt hocam vestelle bugun gorusmemizde sizin yaptiginiz incelemedeki ses destekleyicisi onkyo yokmus ekran karma dediler va da olabilir ips de dendi .Bilginiz olsun.
Hmmm, yani ''Verdiğiniz bilgiler yanlış'' diyorsunuz. Anladım.

65QA7D63DT üründe ONKYO partner desteği var
Ama ben üretenden daha iyi bilecek değilim, onlar öyle diyorsa öyledir, ispat yarışına girecek değilim.

Panel konusunu ısrarla söylüyoruz BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ ZAMAN ile ilerleyen zamanda durum her şekilde değişir ki burada da LG panel ile yapılan üretime SDP ilave girilmiş 12 gün önce. O nedenle ürünleri satın almadan evvel son sorgulamalarınızı mutlaka yapın diyoruz. Yazdığım inceleme yazısında da bu yazının 29 Eylülde yazıldığı ve ilerleyen dönemde durumun değişebileceği bilgisi girilmiş.

a1f148ae9acbd4f3e5.jpg

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Hmmm, yani ''Verdiğiniz bilgiler yanlış'' diyorsunuz. Anladım.

65QA7D63DT üründe ONKYO partner desteği var
Ama ben üretenden daha iyi bilecek değilim, onlar öyle diyorsa öyledir, ispat yarışına girecek değilim.

Panel konusunu ısrarla söylüyoruz BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ ZAMAN ile ilerleyen zamanda durum her şekilde değişir ki burada da LG panel ile yapılan üretime SDP ilave girilmiş 12 gün önce. O nedenle ürünleri satın almadan evvel son sorgulamalarınızı mutlaka yapın diyoruz. Yazdığım inceleme yazısında da bu yazının 29 Eylülde yazıldığı ve ilerleyen dönemde durumun değişebileceği bilgisi girilmiş.

a1f148ae9acbd4f3e5.jpg
Yok hocam yanlis bilgi demiyorum adamlar ne soyledigini ne yaptigini bilmiyor .Hicbir bilgileri yok televizyon yelpazemiz cok fazla diyorlar teknik mudurlugu arayip sordular bu modele onkyo koymadik denmis.
Toshibada 65qa7 modelinde ses kotu baska biyerden ogrendim ,dolby de yok ses cok kotuymus ayriyetten ses sitemi almislar.
Sari leke olayina gelince butun ekranlarinda bu sikinti varmis .Bu seri alacak arkadaslar urunler problemli almasinlar.
A Adem Helvacı

Ben sunu anladim 5 sene oncede ben bu vestelle cok ugrastim bir adim ileri gitmemis firma nerde cöp ekran var toplayip tv birlestiriyor .bilincsiz bir musteriye bu urunleri ittiriyor.samsungta ve lg dede oluyor diyenler duydum yurtdisina cikin bu firmalar nasil bi politika izliyor gorun sorunlu cihaz tabiki var fakat snye degisim yapiyorlar.kaliteyi begenmedin yinede degistiyor.Bizim ulkeye gelen firmalarla alakasi yok yoneticilerle alakasi var kafa baska seye calistigi icin samsungta lg de vb. Türkiyede istedikleri gibi top ceviriyorlar.
Elektronik sans isi degil bizim uydurmalarimiz guzel arge guzel kalite kontrol duzgun yonetici bakin nasil uretim yapar .
A Adem Helvacı gibi adamlari koyun yoneticilge bakin vestel vb firmalar nasil duzeliyor.
Musteri temsilcileri ne kanun taniyor nede baska bisey uydurmuslar bizim politikamiz diye birsey gidiyorlar kanun herkeze aynidir o bu yoktur uyariyosun kanuna muhalefet ediyosun diye sacma sapan cevap ayni seyleri tekrar ediyor ezberletilmis yazik gunah insanlarimiza kim ne yedirtirse sistemi devam ediyor...

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Yok hocam yanlis bilgi demiyorum adamlar ne soyledigini ne yaptigini bilmiyor .Hicbir bilgileri yok televizyon yelpazemiz cok fazla diyorlar teknik mudurlugu arayip sordular bu modele onkyo koymadik denmis.
Toshibada 65qa7 modelinde ses kotu baska biyerden ogrendim ,dolby de yok ses cok kotuymus ayriyetten ses sitemi almislar.
Sari leke olayina gelince butun ekranlarinda bu sikinti varmis .Bu seri alacak arkadaslar urunler problemli almasinlar.
A Adem Helvacı

Ben sunu anladim 5 sene oncede ben bu vestelle cok ugrastim bir adim ileri gitmemis firma nerde cöp ekran var toplayip tv birlestiriyor .bilincsiz bir musteriye bu urunleri ittiriyor.samsungta ve lg dede oluyor diyenler duydum yurtdisina cikin bu firmalar nasil bi politika izliyor gorun sorunlu cihaz tabiki var fakat snye degisim yapiyorlar.kaliteyi begenmedin yinede degistiyor.Bizim ulkeye gelen firmalarla alakasi yok yoneticilerle alakasi var kafa baska seye calistigi icin samsungta lg de vb. Türkiyede istedikleri gibi top ceviriyorlar.
Elektronik sans isi degil bizim uydurmalarimiz guzel arge guzel kalite kontrol duzgun yonetici bakin nasil uretim yapar .
A Adem Helvacı gibi adamlari koyun yoneticilge bakin vestel vb firmalar nasil duzeliyor.
Musteri temsilcileri ne kanun taniyor nede baska bisey uydurmuslar bizim politikamiz diye birsey gidiyorlar kanun herkeze aynidir o bu yoktur uyariyosun kanuna muhalefet ediyosun diye sacma sapan cevap ayni seyleri tekrar ediyor ezberletilmis yazik gunah insanlarimiza kim ne yedirtirse sistemi devam ediyor...

Elektronik tam da şans işi Türkiye de yaşıyorsanız. Elektroniği geçtim yaşayabilmek şans işi. Bir ay içinde peynire, ortada hiçbir haklı sebep yokken yüzde 30 zam kilitlenen ve milletin haykırışına zerre aldırmayan bakanlığın olduğu ülke burası. Böyle bir sistemde kim, hangi firma at oynatmaz.

48D21187-4BA2-4759-8CED-0048CD17C599.jpg

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Elektronik tam da şans işi Türkiye de yaşıyorsanız. Elektroniği geçtim yaşayabilmek şans işi. Bir ay içinde peynire, ortada hiçbir haklı sebep yokken yüzde 30 zam kilitlenen ve milletin haykırışına zerre aldırmayan bakanlığın olduğu ülke burası. Böyle bir sistemde kim, hangi firma at oynatmaz.

48D21187-4BA2-4759-8CED-0048CD17C599.jpg
Uzdun beni dostum haklisin biz duzelsin diye ugrasiyoruz yasimiz 40 a geldi hic bir degisme yok yazik cok yazik.
Belli bir kisim var mucadele ediyor %10 gerisi %90 kisim hersey duzgunmus gibi davraniyor.
eketen eketen A Adem Helvacı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri