65Q9900 Ekranda Sarilik

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Zarar etmeme ve üste para vermeme için iletişime geçtiğiniz yetkiliye durumu anlatın renklenme yapmayan bir tv ile değişim yapsınlar.
Anlattim 17 bin 65o9900 istediler ustune yada parasiz toshiba 65qa7d63dt bunu verelim dediler.
65q9900 jbl ses destek sistemi var
bunlar toshibada yok .
Cok kararsiz kaldim.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Anlattim 17 bin 65o9900 istediler ustune yada parasiz toshiba 65qa7d63dt bunu verelim dediler.
bunlar toshibada yok .
Cok kararsiz kaldim.
Kameranın çektiği kadarıyla rahatsız edici bir durum yok gibi gözüküyor. Fakat sizin önceki tv den sonra beklentilerinizin yüksek olması buna sebep olabilir. Ses ve araba konusunda olduğu gibi.
Toshiba deneyin bir de bence. Üretim daha kalitelidir diye düşünüyorum. TV hala sizdeyse menüye girip lg mi boe mi paneli bakar mısınız merak ettim açıkçası. Bendeki LG panelde sarılık hafif belli oluyor beyaz zeminde ama dizi film izlerken hiç rahatsız olmadım. Tam tersine dikey banding problemi var. Onu da evdeki ışığı açıp görmemeye çalışarak bertaraf etmeye çalışıyorum.

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Kameranın çektiği kadarıyla rahatsız edici bir durum yok gibi gözüküyor. Fakat sizin önceki tv den sonra beklentilerinizin yüksek olması buna sebep olabilir. Ses ve araba konusunda olduğu gibi.
Toshiba deneyin bir de bence. Üretim daha kalitelidir diye düşünüyorum. TV hala sizdeyse menüye girip lg mi boe mi paneli bakar mısınız merak ettim açıkçası. Bendeki LG panelde sarılık hafif belli oluyor beyaz zeminde ama dizi film izlerken hiç rahatsız olmadım. Tam tersine dikey banding problemi var. Onu da evdeki ışığı açıp görmemeye çalışarak bertaraf etmeye çalışıyorum.

Ben sifir urun aliyorum sarilik normal degil .Kac tane 65 inc baktim qled hicbirinde yok normal denmez.

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
bunlar toshibada yok .
Cok kararsiz kaldim.

Ne kadar sacma bir yorum bendeki eski cihaz samsung hic boyle sorunlarla ugrasmadim beklentim dusuktu ama bu kadar kotu olcagini dusunmemistim sapsari ekran .

Ne kadar sacma bir yorum bendeki eski cihaz samsung hic boyle sorunlarla ugrasmadim beklentim dusuktu ama bu kadar kotu olcagini dusunmemistim sapsari ekran .
Beni vestelden aradilar bu olabilirmis sikintili bir durum yokmus birdaha degisim yapilmicakmis 2. Gun once bu bir problemdi simdi problem degil dediler.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34

Beni vestelden aradilar bu olabilirmis sikintili bir durum yokmus birdaha degisim yapilmicakmis 2. Gun once bu bir problemdi simdi problem degil dediler.
Direct led yerine o zaman edge led alın, ışık sızmalarıyla uğraşın. Hangi yeni üretimde eski kalite kaldı? Ne diyelim saçmaysa size iyi uğraşmalar.

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Direct led yerine o zaman edge led alın, ışık sızmalarıyla uğraşın. Hangi yeni üretimde eski kalite kaldı? Ne diyelim saçmaysa size iyi uğraşmalar.
Sana sarilik normal gelmesi beni cok sasirtti qled kac tane baktim hicbirinde yok vestelde mi calisiyosun onu anlamadim .

Cozum adina bir tane kisi yazmadi ben neden sarilik var diye sormadim vestel yerine toshibanin su modeli veriliyor dedim araya bussuru sey girdi...

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Sana sarilik normal gelmesi beni cok sasirtti qled kac tane baktim hicbirinde yok vestelde mi calisiyosun onu anlamadim .

Cozum adina bir tane kisi yazmadi ben neden sarilik var diye sormadim vestel yerine toshibanin su modeli veriliyor dedim araya bussuru sey girdi...

Kimse size çözüm üretemez. Toshiba yı al, sıkıntı çıkmaz diyemez. Çünkü şapkadan ne çıkacağı belli değil. Aynı marka aynı model tvler bile aynı çıkmazken kim size ne diyebilsin, nasıl yardımcı olsun. Size normal gibi demelerinin özünde bu var. Burada biraz zaman geçirip şu an sektörün ne durumda olduğunun farkına varanlar olayın hep iyi yönüne bakmaya başlıyor. Sorun bir tane değil ki. Kaç tane insan ürün değişimi yaptığına pişman oluyor. Beterin beteri geliyor. 30 binlik tv fos çıkabiliyor. Burada sizin elektronik şansınıza kalıyor iş. Yapacak bir şey yok. Maalesef durum böyle.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412

İnsan tv alırken pişman olur mu :) Eski kaliteden ziyade artık maddi durumuda konuşmak lazım bir televizyon 20-30-50-100 bin eder mi?

Ben Samsung 65BU8500 kullanıcısıyım almadan önce düşündüm vestel qled 15 bin civarındaydı samsung 65q80b 22 bin civarındaydı (Ağustos 2022) şu an 65q80b en ucuz satıcı 27 bine satıyor. İlk gelen tvde tozlardan dolayı değişim oldu.

Şu an kullandığım 65bu8500 edge led ve karma panel üretim 2 panelide aynı salonda kullandım şu an kullandığım sdp panel va tabanlı ama benim için hkc panelin siyahları ve parlaklık kontrastı daha iyiydi.

İlk geldiğinde bulutlanma çok rahatsız ediciydi ben vantuz yöntemiyle bulutlanma olan yerlere müdahale ettim sonuç baya iyi oldu ve tahminimce televizyonu kullandıkca bulutlanma kayboldu yani çok az ararsan bulursun yani :) Bende şaşırıyorum bakıyorum bakıyorum yok :)

W Winston Umut Barış Umut Barış F fikoloji

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Sizi simdi anladim olay su fazla ugrasma burasi Türkiye gelen cihazlar ne kontrol var nede bisey parani ver sus 😆😆😆 ben yabanci ulkeye cok gittim onun etkisinde kalma diyorsunuz .Anladim.

Simdi benim kafayi taktigim konulari yazayim cevap verin yeterli.
Vestel 65Q9900 jbl destek 3000 motion rate .
Toshiba 65QA7D63DT ses destek varmi yokmu belli degil. 2500 motion rate kisitlamali cihaz.Artisi android .bana gore cok onemli degil.
Simdi Toshiba 2500 rate olayinda bir sikinti cikarmi .ses destek cok sey fark ettirirmi.
Cihazin (toshiba)hic forumlarda yorum yok .

W Winston Umut Barış Umut Barış F fikoloji eketen eketen R ridw0n

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Sizi simdi anladim olay su fazla ugrasma burasi Türkiye gelen cihazlar ne kontrol var nede bisey parani ver sus 😆😆😆 ben yabanci ulkeye cok gittim onun etkisinde kalma diyorsunuz .Anladim.

Toshiba 65QA7D63DT ses destek varmi yokmu belli degil. 2500 motion rate kisitlamali cihaz.Artisi android .bana gore cok onemli degil.
Simdi Toshiba 2500 rate olayinda bir sikinti cikarmi .ses destek cok sey fark ettirirmi.

3000-2500 rate hiçbir anlamı yoktur. Panel 60 hz ve memc yaparak harekete yapay kare atarak hareketin akıcılığıni sağlar. 60 hz lik panel sadece 30 FPS de memc yapar. Bunu da fazla düşünmeyin memc yarardan çok zarar verir. Görüntüye.

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
3000-2500 rate hiçbir anlamı yoktur. Panel 60 hz ve memc yaparak harekete yapay kare atarak hareketin akıcılığıni sağlar. 60 hz lik panel sadece 30 FPS de memc yapar. Bunu da fazla düşünmeyin memc yarardan çok zarar verir. Görüntüye.
Tamam saol .Toshiba deniyorum ozaman gelsin toshiba .
Fark edermi goruntude.
Toshibada pix pro da yokmus A Adem Helvacı incelemesinde baktim.
W Winston

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Paranı ver sus da değil. Paranla ne kadar az kepaze oluyorsun ona bak. Olay bu. 3000, 2500, 1600 bunlar ambalajın janjanları. Winston u iyi anlamak lazım. Panel 60hz diyor ki öyle. Fiziksel olarak mal bu. Buna kare ekliyor diyor. Kim ekliyor, görüntü işleme motoru. Peki bunların en babası kim; sony, philips. Baba olanların fiyatı ne, 25 den kapı açıyor. Bunlarda bile sorun çok. Daha bunun ışık sızması, bulutlanma, titreme, VB var, var oğlu var yani. Tv almak, paranla bela almaktan farksız olmuş. Adem abinin markalar videosunu izleyin. Videoların özü, bu, eski o değil. 🙂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt