55UA2263DT 58UA2263DT 65UA2263DT Teknik Özellikler

E Çevrimdışı

erdogancanyilmazz

Yeni Üye
30 Ara 2022
6
24
Bugün gece A101 Web sitesinden 00:01 de Toshiba'nın 58UA2263DT modelini aldım. 2 hafta önce siparişlerin iptal edildiği gibi bugün de beni taraflarınca arayıp siparişimi iptal edeceklerini söylediler. Ya gerçekten stok yok (ki buna ben inanmıyorum) ya da ileri ki haftalarda ki aktüelde daha yüksek fiyata satışa çıkaracaklar.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
merhabalar,

bu televizyonunun 58 inc olanını herkes gibi ben de bugün a101 den alamadım :)

Toshiba 55UA3D63DT 140 Ekran UHD Android Smart Led Tv ( 9299 TL ) olarak buldum.

Bu model a101de satılan modelden üstün müdür? 1000 lira fazla verip tercih etmeye değer mi?

değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. :)

açıkçası Adem hocam ın videosunda ki gibi a101 e hiç gitmeyecektim.

ancak düzcedeyiz depremden sonra televizyonsuz kaldım. malum bütçemiz de belli.

F fikoloji A Adem Helvacı By_Trol By_Trol teraspy teraspy TEKNOwest TEKNOwest

C Çevrimdışı

cherokawan

Yeni Üye
11 Ocak 2023
6
44
merhabalar,

bu televizyonunun 58 inc olanını herkes gibi ben de bugün a101 den alamadım :)

Toshiba 55UA3D63DT 140 Ekran UHD Android Smart Led Tv ( 9299 TL ) olarak buldum.

Bu model a101de satılan modelden üstün müdür? 1000 lira fazla verip tercih etmeye değer mi?

değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. :)

açıkçası Adem hocam ın videosunda ki gibi a101 e hiç gitmeyecektim.

ancak düzcedeyiz depremden sonra televizyonsuz kaldım. malum bütçemiz de belli.

F fikoloji A Adem Helvacı By_Trol By_Trol teraspy teraspy TEKNOwest TEKNOwest
Serdar Bey forumlarda Adem Hoca 58 inç olanı incelemiş. Aratıp bulabilirsiniz. Benim onun incelemelerinden anladığım birbirine yakın cihazlar. " TOSHIBA 58UA3D63DT modelinde kullanılan anakart ve BOE panel 58UA2263 ile aynı olsa da 58UA3D63DT model televizyonda karma panel olması durumu değişken yapıyor. 58UA3D63DT modelde kullanılan Panda ve BOE paneller birebir aynı şekilde DAEWOO 58DM54U modelde kullanılan panellerin aynısı olsa da bu sefer DAEWOO 58DM54U modelde kullanılan anakart 17MB180 olduğu için hem anakart hem de işletim sistemi farklılık göstermiş oluyor."

Hoca bu şekilde yorumlamış 58 inç olanı. Şimdi siz bir de üstüne 1000 tl fazla ödeyeceğim diyorsunuz. 55 inç skalasında da durum aynı mıdır ve doğru yorumladım mı meseleyi bilmiyorum ama iyice araştırmanızı tavsiye ederim. Selamlar.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Serdar Bey forumlarda Adem Hoca 58 inç olanı incelemiş. Aratıp bulabilirsiniz. Benim onun incelemelerinden anladığım birbirine yakın cihazlar. " TOSHIBA 58UA3D63DT modelinde kullanılan anakart ve BOE panel 58UA2263 ile aynı olsa da 58UA3D63DT model televizyonda karma panel olması durumu değişken yapıyor. 58UA3D63DT modelde kullanılan Panda ve BOE paneller birebir aynı şekilde DAEWOO 58DM54U modelde kullanılan panellerin aynısı olsa da bu sefer DAEWOO 58DM54U modelde kullanılan anakart 17MB180 olduğu için hem anakart hem de işletim sistemi farklılık göstermiş oluyor."

Hoca bu şekilde yorumlamış 58 inç olanı. Şimdi siz bir de üstüne 1000 tl fazla ödeyeceğim diyorsunuz. 55 inç skalasında da durum aynı mıdır ve doğru yorumladım mı meseleyi bilmiyorum ama iyice araştırmanızı tavsiye ederim. Selamlar.
teşekkürler hocam, çok kararsız kaldım açıkçası, a101 de fiyat uygun ancak stok bulmak imkansız gibi, malum bütçede de çok yükseğe çıkamıyoruz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
teşekkürler hocam, çok kararsız kaldım açıkçası, a101 de fiyat uygun ancak stok bulmak imkansız gibi, malum bütçede de çok yükseğe çıkamıyoruz
Kabul etmek gerekir ki A101 bu modeli çok ekonomik sattığı için ilk olarak veryansın etmiştim 15 Aralık satışında herkesin alması için.
15 Aralık olmadı bari 12 Ocak satışında alabilsinler istedim o da olmadı. Yine kabul ediyorum ki A101 onur yoksunluğu bir para politikası izliyor olsa da şu hali ile dahi o ürün ekonomik.

Kendi kendime kızdığım nokta ise A101 e kızıyor olmakla birlikte o fiyat skalasında alternatif ürün bulamıyorum.

Açık konuşuyorum ki dün Mehmet Atmaca Elektronik yetkilisi Sn Yakup Polat ile görüştüm ve Halkın sesini duyurmaya çalıştım, ilgili modele alternatif, aynı ekonomik koşullarını karşılayacak ürün konusunda destek istedim. Yine ve yine kabul etmek gerekiyor ki A101 in mağaza sayısı ve Vestel'in üretim adet yüksekliği onların ellerini kuvvetli tutuyor. Oturmuş bir sistem üzerinden istedikleri gibi at oynatıyorlar meydanda. Vatandaşı kukla gibi gören bu zihniyetin Allah belasını versin demekten de hiç çekinmiyorum.

A101 yüzsüz, Ticaret Bakanlığı ruhsuz, vatandaş parasız, biz çaresiz :rant

F Çevrimdışı

furkan0606

Yeni Üye
8 Ocak 2023
4
23
14.01.2023 günü a101 mağazasından şans eseri 55ua2063dt modelini sorgulatmam sonrası stokta var göründü hemen siparişi geçtim ama o tarihten beri ne mesaj var ne arama var vestel müşteri hizmetlerini aradım a101 sisteme işlesin bizde görünür diyor a101 i aradım 15 iş günü içerisinde vestele teslimatı sağlanacak diyor kafam yandı ne yapmam lazım para yanmasın ortada yardımcı olursanız teşekkürler A Adem Helvacı F fikoloji Sota Sota

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
14.01.2023 günü a101 mağazasından şans eseri 55ua2063dt modelini sorgulatmam sonrası stokta var göründü hemen siparişi geçtim ama o tarihten beri ne mesaj var ne arama var vestel müşteri hizmetlerini aradım a101 sisteme işlesin bizde görünür diyor a101 i aradım 15 iş günü içerisinde vestele teslimatı sağlanacak diyor kafam yandı ne yapmam lazım para yanmasın ortada yardımcı olursanız teşekkürler A Adem Helvacı F fikoloji Sota Sota
En kotu para iadesi olur bu yünden için rahat olsun

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
65" olan geliyor A101 e 26 Ocak ta

IMG_20230122_123553_426.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
58 inç olanı alıp kurulumunu yaptırdım ama 6COF kafama çok takıldı günlük 4-5 saat anca kullanıyorum COF arızalanma gibi bir durum kolay kolay olur mu ?
Islak bezle ekranı silmeyin kolay kolay cof arızası olmaz. 3 yıl garantili bir Tv 3 yıl içinde sorun çıkarsa garanti kapsamında çözülür, hayırlı olsun güle güle kullanın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

erdogancanyilmazz

Yeni Üye
30 Ara 2022
6
24
Islak bezle ekranı silmeyin kolay kolay cof arızası olmaz. 3 yıl garantili bir Tv 3 yıl içinde sorun çıkarsa garanti kamsamında çözülür, hayırlı olsun güle güle kullanın.
Çok teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun ☺️ Islak bez kesinlikle kullanmıyorum televizyon temizliği yaparken ama uzun vadede açık kaldığı için cof yanar mı diye tedirgin de olmuyor değilim. Tipik Kontrast konusunds çok iyiler ama.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun ☺️ Islak bez kesinlikle kullanmıyorum televizyon temizliği yaparken ama uzun vadede açık kaldığı için cof yanar mı diye tedirgin de olmuyor değilim. Tipik Kontrast konusunds çok iyiler ama.
3 yıl garantisi var istediğiniz kadar uzun çalıştırın.
Hatta arıza verecekse garanti bitmeden versinki.
Tv sıfır Tv İle değişim olsun, garanti süresi içerisinde korkmadan çalıştırın

C Çevrimdışı

cesmiser

Yeni Üye
17 Ocak 2021
5
49
5 ocak 2023 de 55 inch için a101 e gittim.stok yok dediler. rafda toshiba 50 ua2263dt yi gördüm aldım.paneli hkc fsa VA panelmiş.Adem hoca nin inceleme yazılarından 12 cof olduğunu ögrendim.ilk smart televizyonum.12 senelik 32 inch vestel lcd den (halen çalışıyor geçen sene sadece power kartı değişti) sonra görüntü ekranı bana hoş geldi.hayırli olur inşallah.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
5 ocak 2023 de 55 inch için a101 e gittim.stok yok dediler. rafda toshiba 50 ua2263dt yi gördüm aldım.paneli hkc fsa VA panelmiş.Adem hoca nin inceleme yazılarından 12 cof olduğunu ögrendim.ilk smart televizyonum.12 senelik 32 inch vestel lcd den (halen çalışıyor geçen sene sadece power kartı değişti) sonra görüntü ekranı bana hoş geldi.hayırli olur inşallah.
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Mevcutta ikisi de olduğu için açıkçası 50 ile 55 arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum. Hele ki 32" ten sonra herhangi biri keyifli gelecektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt