55QN90B için tavsiyeler

M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
Merhaba, değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kasım indirimleriyle bir televizyon almak istiyorum. Videolar, incelemeler bir çok şey izledim, hem kafa karışıklığım var hem de almadan önce doğru bir karar vermiş olmaktan emin olmak istiyorum.

Kafamı karıştıran en büyük şey bütçem olmasına rağmen bu satış pazarlama ortamında gereksiz para harcamak istemiyor olmak.

Şu ürünler arasında kaldım, 1. 55QN90B, 2. 55Q70B, 3. 55BU8500, 4. 55QNED866

Sosyal platformlar, ps5, futbol izlemek gibi amaçlar için kullanacağım ağırlıklı. Amblıght olayı pek ilgimi çekmediği için o markaya yönelmedim.

Yorumlarınızı, ürünlerin panel ve arka aydınlatma bilgilerini ve eğer varsa başka ürün tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
Hocam sağolsun konudan kimse yardımcı olmadı fakat yardımcı olan arkadaşlardan topladığım bilgiler sonrasın da, güzel de bir indirim ile QN90B yi aldım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39
Hocam sağolsun konudan kimse yardımcı olmadı fakat yardımcı olan arkadaşlardan topladığım bilgiler sonrasın da, güzel de bir indirim ile QN90B yi aldım.
Diğer konuda (Televizyon Tavsiye Ana Konu) size kendi fikrimi belirtmiştim. Hem özel işlerim hem de rahatsızlığım sebebiyle foruma bakamadım. Bence QN90B alarak iyi bir tercihte bulunmuşsunuz. Kusursuz bir panel denk gelirse çok memnun kalırsınız, led tv kategorisinin en iyi modellerinden biri. Güle güle kullanın.

M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
Diğer konuda (Televizyon Tavsiye Ana Konu) size kendi fikrimi belirtmiştim. Hem özel işlerim hem de rahatsızlığım sebebiyle foruma bakamadım. Bence QN90B alarak iyi bir tercihte bulunmuşsunuz. Kusursuz bir panel denk gelirse çok memnun kalırsınız, led tv kategorisinin en iyi modellerinden biri. Güle güle kullanın.

Evet o konu başlığından bilgi toplayabildim. Kusursuz bir panel denk gelirse derken sanırım fabrikasyon bir hata yahut kargo süreçlerinde sıkıntı olmazsa diyorsunuz. Teşekkür ederim, umarım sorun yaşanmam.

param olsa bende onu alırdım :) hayırlı olsun.

Estağfurullah, rabbim nasip etsin. Teşekkür ederim.

Diğer başılığa da yazmıştım, LG deki gibi smart mouse tarzı bir kumanda var mıdır bu üründe kullanacağım.
LgQned866 nın kumandasını kullandım mağazada çok beğendim, hayran kaldım 😄

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39
Evet o konu başlığından bilgi toplayabildim. Kusursuz bir panel denk gelirse derken sanırım fabrikasyon bir hata yahut kargo süreçlerinde sıkıntı olmazsa diyorsunuz. Teşekkür ederim, umarım sorun yaşanmam.
Fabrikasyon ve kargo süreçleri de buna dahil tabi. En üst model cihazı bile alsanız, led televizyonların teknolojisi gereği bazı kusurların çıkma olasılığı var. Pahalı modellerde bu olasılıklar daha düşük ama 100% garantisi yok.

Şu videonun en azından 3:25 ile 5:00 arasındaki kısmı izlerseniz, Adem Helvacı durumu çok güzel anlatmış. Oled cihazlarda her piksel kendi kendini aydınlatıyor, o nedenle ışık sızması gibi durumlar olmuyor. Fakat Led tv'lerin arkasında sürekli sabit bir ışık kaynağı var ve ekranda karanlık olması istenilen bölgeler karartılmaya çalışılırken ışık taşmalarına engel olmak zor. En iyi sonucu da QN90B gibi arkadan direkt aydınlatmalı, full array cihazlar verebilir.

M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
Fabrikasyon ve kargo süreçleri de buna dahil tabi. En üst model cihazı bile alsanız, led televizyonların teknolojisi gereği bazı kusurların çıkma olasılığı var. Pahalı modellerde bu olasılıklar daha düşük ama 100% garantisi yok.

Şu videonun en azından 3:25 ile 5:00 arasındaki kısmı izlerseniz, Adem Helvacı durumu çok güzel anlatmış. Oled cihazlarda her piksel kendi kendini aydınlatıyor, o nedenle ışık sızması gibi durumlar olmuyor. Fakat Led tv'lerin arkasında sürekli sabit bir ışık kaynağı var ve ekranda karanlık olması istenilen bölgeler karartılmaya çalışılırken ışık taşmalarına engel olmak zor. En iyi sonucu da QN90B gibi arkadan direkt aydınlatmalı, full array cihazlar verebilir.

Teşekkür ederim. Kumanda ile ilgili yorum ya da tavsiyeniz olur mu.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
ben 65bu8500 kullanıyorum bana bu kumanda geldi yeni nesilmiş. mouse gibi değil ama.

kumanda1217cc5bb797cc0f2069b5d01689b91a.jpg

M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
ben 65bu8500 kullanıyorum bana bu kumanda geldi yeni nesilmiş. mouse gibi değil ama.

kumanda1217cc5bb797cc0f2069b5d01689b91a.jpg

Sanırım bana da bu kumanda gelecek. Lg’nin kumandasını kullandıktan sonra, usb ya da Bluetooth ile bağlanan benzer bir kumanda var mı diye araştırıyorum. Biliyorsunuzdur lg’nin kumandasını.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Sanırım bana da bu kumanda gelecek. Lg’nin kumandasını kullandıktan sonra, usb ya da Bluetooth ile bağlanan benzer bir kumanda var mı diye araştırıyorum. Biliyorsunuzdur lg’nin kumandasını.
çok hareketli geldi bana lg nin kumandası sevmedim :)

M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
Perşembe günü kurulum yapılacak. Kurulum sonrası servisin dışında benim yapabileceğim testler nelerdir acaba. Youtube üzerinde test yapabileceğim bir video vs varmıdır yardımcı olabilirmisiniz.

R ridw0n Samurai Unforgotten

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt