50uhl670 A101

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Evet dogrudur cesitli markalarin ful yazilimlarini yükleyip denemeler yapmistik ramchomania ramchomania ile birlikte anakart ilk ciktigi dönemlerde.Ayni yazilimi yükledigimiz halde bendeki panelde görüntü bozuk cikmisti.Su anda cikan anakartlarin islemcilerinde degisiklik oldumu bilgim yok,eger yapildi ise tehlikeli bir islemdir eger bozulursa anakarti full yazilim ile geri döndürmeniz mümkün degildir,özel yazilim ve alet gerekir.Deneme yaptigim mb130 anakart bu sebeple bozulmustu
Görüntü farkliligi oluyor evet ama bu sadece yazilim ile ilgili degil panel ve panel yazilimi ile ilgilidir.Genel anlamda bu kartin zaten görüntü anlaminda problemi var 4k görüntülerde ki basarisi diger görüntü formatlarinda maalesef basarisiz.Smart menülerde farklilik oluyor bazi yazilimda tivibu var iken bazilarinda cikmiyor ,ottplayer olmuyor vs vs..

Abi yeni gelenlerde farklılık olabilir ben yapay zeka aktif ettiğim de ses ve görüntü saçmalıyor

Ben vestel 55ud9600 mü 9500 mü tam hatırlamıyorum onun yazılımı kullanıyorum denediklerimin içinde en stabil bu oldu

Aslında şu OLED lerde kullandıkları veya yeni toshibalardaki mb230 dan bulabilsek onlarla uğraşmak lazım kartların üstü tam dolu memc dovi pixellence hepsi için ayrı chip var sanırım yada mikro işlemcinin içinde ekli ayrıca fake refresh değerleri de yüksek

mustafa848 Çevrimdışı

mustafa848

Yeni Üye
14 Eki 2020
3
26
Arkadaşlar, ihtiyaç biraz acil olduğundan yineliyorum kusura bakmayın. UHL650 veya 670 sahibi olup ayakları uçtan uca ölçebilecek var mı?
Merhaba, UHL670 modeli için; iki ayak arasındaki mesafe nedir? Vitrine konulacağı için ayakların ölçüsü önemli bizim için. İlk ve son ayak dahil olmak üzere uçtan uca ölçebilecek var mıdır?

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Valla kardes bi sikayetim yok acikcasi görüntü kalitesi benim icin fazlasiyla yeterli. Ama yinede farkli secenekler var midir diye bilgi edinmek icin sormustum. Evimde hala mevcut olan 47lm620s cihazimla arasinda ciddi bi fark gormedim. Evet soylenildigi gibi 4k performansi ve hdr performansi muazzam. Uydu yayinlari da guzel fena degil. izlediginiz yayinlarin cozunurlugu kadar bitrate degeri de cok onemli. Cihazin kapasitesi fazlasiyla yeterli. Elestirebilecegim tek mevzu sd yayin performansini fazla begenmedim.yani dusuk cozunurluklu yayinlari ekrana aktarma konusunda pek basarili bulmadim. Ama yeni nesil bi kart. Daha bircok guncelleme alacaktir. Bu mevzu kisa vakitte olmasa bile uzun vadede cozulur elbette. Dolarin 8 tl oldugu yerde bu paraya artik boyle cihaz kalmadi. 2100 e almistim. Ziyadesiyle memnunum. Onumuzdeki ay da bir tane 2+1 ses sistemi alip kulakliktan bagladigim zaman harika bi multimedia sistemi olacak benim icin.

Bir diger mevzu cihazin renk gamutu fazlasiyla genis. Yani aslinda evinde gercekten goruntu konusunda basarili bir televizyonu daha olan bir arkadas cihazlari yanyana getirip renk ayarlarini kurcalayarak bize optimal yani yakin derece bir ayar yollasa cok makbule gecer. Simdilik dinamik modda kullaniyorum. Memnunmuyum evet pixelence ve memc yi aciknca gayet memnunum. Ama cok daha iyisi olabilir bu ayarlarin çünkü cihazin renk kapasitesi baya bi zengin. Cok daha iyisi olabilir....
Ben harici 4k uydu alıcısı ile kullanıyorum ayarı uyduda 4k seçtiğimde HD kanallarda performansı çok alamadığımı düşünüyorum tabiki bunda belkide renk ayarları durumu da vardır 2+1 ses sistemi aldım süper oldu dediğin gibi geliştirilebilir

I Çevrimdışı

ismo45

Yeni Üye
21 Tem 2019
13
39
Dün itibariyle bende 50uhl670 modelini almış bulunmaktayım. İlk izlenimim sesi kötü dinamik renk tonları bana çok keskin geldi doğalda kullanıcam galiba bu arada hkc panelli. Smart menüsü diğer uygulamaları falan hızlı ben memnun kaldım

S Çevrimdışı

Sirhot55

Yeni Üye
15 Eki 2020
4
33
Bende akşam 6 gibi kurdurdum. 50pus6262 vardı Philips. Panel arızalanınca bunu aldım uygun yollu. Sadece hareketli sahnelerdeki izler rahatsız etti mod yapıcam galiba. Bu arada kasko ve garanti uzatımı yaptırdım vestel kurarken 260 TL ye. Çünkü Philips 2 yıl 4 ay sonra panel arızası nedeniyle çöp olmuştu. Ama kurulum ücretini doğru bulmadım 125 TL çok fazla

V Çevrimdışı

Voyage

Yeni Üye
10 Eki 2020
3
27
Bu televizyonu alan arkadaşlar hayırlı olsun öncelikle. Duvara astıran var mı? Servis ne kadar ücretle yapıyor veya servisten başka kime yaptırılabilir?

A Çevrimdışı

andante1907

Yeni Üye
8 Eki 2020
37
37
Her servis icin degisiyor fiyatlar. Bana masa kurulumu icin 90 duvar monte icin 135 dediler. Buna duvar aski aparati da dahilmis. Ben sadece garantiyi baslatmak icin cagirdim kurdurdum. Gelen serviste zaten 80tl aldi.

S Çevrimdışı

Sirhot55

Yeni Üye
15 Eki 2020
4
33
Her servis icin degisiyor fiyatlar. Bana masa kurulumu icin 90 duvar monte icin 135 dediler. Buna duvar aski aparati da dahilmis. Ben sadece garantiyi baslatmak icin cagirdim kurdurdum. Gelen serviste zaten 80tl aldi.
Hangi şehir ilçe acaba. Ben 125 verdim İstanbul Avcılar için

D Çevrimdışı

danielwellington

Yeni Üye
2 Eki 2020
5
34
Ben 100 tl ödedim toplam duvara montaj dahil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mibox ile kullanan var mı? Miboxta hdr'yi açınca görüntü çok kötü oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt