47pf9090 mb91 yanlış yazılım yükleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Hacizim

Yeni Üye
19 May 2020
11
37
Onları aktif ettim.Başka işe yaracak olanları da aktif etmek istiyorum.Burdan işe yarar hangileriyse normalde aktif olmayan gizli olanları da açmak istiyorum.kayıt özelliği gibi..

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
pvr var sizin kartta aktif olabilecek,kayit özelligi.. pvr secenegini acinca 1. ve 3. secenegi aktif yapmaniz yeterli

H Çevrimdışı

Hacizim

Yeni Üye
19 May 2020
11
37
1. ve 3. seçenek derken ne demek istediniz anlamadım.bir de internet bazı sitelere girince unsatable diye başlayan bir uyarı veriyor.galiba tarayıcı biraz eski güncelleme şansımız var mı bir de flash player eklenebilir mi?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
pvr tikladiginizda 6 secenek cikar bunlardan pvrfeatures ve pvrpartitionformattypecheck aktif yapin.tarayici ve flash ile ilgili müdahale imkani yok.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ana kartınız için bırak o özellikleri açmayı, kapatın da TV işlemcisi fazla yorulmasın derdim!

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu kart vestelin en gaddar kartıdır ,ne yaparsan yap çökmüyor ,yazılım atılırken elektrik kesilmesi hariç :)
Ben bir keresinde yabancı forumdan aldığım yazılımı attım,görüntü önce yatay sonra da ters geldi ,yatayı hiç anlamadım,hadi tersi kabul ederim de, tabii merak ettiğimden tvyi kapatıp açtığımda yine önce yatay ,sonra ters geliyordu :)
Hatta kendimin hazırladığı bir yazılımı bile attım ,banamısın demedi ,ama başka kart olsaydı kesin flash programlama ile dirilirdi :)
Bu arada ben kendi 47pf9090 tvden bahsettiğimi belirteyim ,belki de bana "gaddar" gelmiştir :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bütün tv lere uyabilecek universal bir yazilim var mi/yapilir mi sorusunun cevabina bakiniyorum bende son zamanlarda..Teorik olarak mümkün, ugrasan oldu mu acaba diye düsünürken , mesajiniz geldi :) ..
Bu tvnin dili olsa da konuşsa ,neler anlatır neler :kiskis
Aslında vestelin yazılımları kart serisi arasında mesela 9x serisinde,yazılımlar çok farklı değil, mesela mb96 ile mb91 aynı yazılım gibi görünüyor ,dosya boyutları da aynı ,mb91 boot dosyasını alıp mb96 ile birleştirip denenebilir ,ama ben deneyemem artık ,hanım kızıyor :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
mb97 ye mb98 yükledim oluyor .. :) amatörler denemesin ama,aslinda full yazilimlara erisimim olsa neler denerdim de...Full yazilim kaynagi olsa forumda fena olmazdi ..
Genelde panel sorun çıkartıyor ,o da yazılımla değiştiriliyor ,tek sıkıntılı kart mb95 serisi maalesef.;Bu arada tabii "yapılmış,bende yapayım" denmemeli ,yoksa tv elde kalabilir :ok
Yükleme dosyasındaki txt dosyası da önemli :ok

H Çevrimdışı

Hacizim

Yeni Üye
19 May 2020
11
37
Bu kart vestelin en gaddar kartıdır ,ne yaparsan yap çökmüyor ,yazılım atılırken elektrik kesilmesi hariç :)
Ben bir keresinde yabancı forumdan aldığım yazılımı attım,görüntü önce yatay sonra da ters geldi ,yatayı hiç anlamadım,hadi tersi kabul ederim de, tabii merak ettiğimden tvyi kapatıp açtığımda yine önce yatay ,sonra ters geliyordu :)
Hatta kendimin hazırladığı bir yazılımı bile attım ,banamısın demedi ,ama başka kart olsaydı kesin flash programlama ile dirilirdi :)
Bu arada ben kendi 47pf9090 tvden bahsettiğimi belirteyim ,belki de bana "gaddar" gelmiştir :ok
Kendi yaptığınız yazılımda faklı servisleri aktifleştirdiniz mi ya da ne gibi değişiklikler uyguladınız?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Menü 4725 yapınca disable ya da off olan servisleri aktifleştirmemiz iyi olur mu ya da hangilerini aktifleştirmeliyiz?benim tvde disable olanlar şunlar : auto tv off ,pc standby,pin8 standby out,stby search,aps sorting,dynamic menü ,auto zoom mode,hdmı auto switch,video wall id,Iplayer,orf,astra hd+,skype bunlar ya disable ya off ya da no yazanlar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt