47PF9090 HDMI CEC ( ARC )

E Çevrimdışı

Evranoz 

Yeni Üye
12 Nis 2020
18
51
Merhaba arkadaşlar.
Vestel 47 PF 9090 Tv sahibiyim. Yeni aldığım MIBOX cihazımı Hdmi den bağlayarak Tv'nin CEC özelliğini kullanmak istedim. Yaptığım araştırmalarda Tv de Hdmi 1 girişinin bu özelliği desteklediğini ancak menüden açılması gerektiğini öğrendim.

Tv den menülere baktığımda benim TV de Diğer Ayarlar başlığı altında Hdmi CEC diye bir sekme göremedim. Bu arada Tv de v3.6.2J versiyon yazılım yüklü.

Servis menüsünü açıp kontrol ettiğimde ilgisi varmı bilmiyorum ama HDMI AUTO SWITCH - DISABLE görünüyor.

TV deki HDMI 1 - CEC özelliğini nasıl açmam gerektiği konusunda bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Cihazla ilgili resimleri ekliyorum.

Teşekkürler.

P_20200412_144546_vHDR_Auto.jpg

P_20200412_143500_vHDR_Auto.jpg

P_20200412_142940_vHDR_Auto_HP423fb73568c266fb.jpg

P_20200412_132421_vHDR_Auto_HP.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam başka bir arkadaşımda aynı TV den var.
O menüden diğer ayarlar kısmına girdiğinde hdmı cec sekmesi çıkıyor. Resimde atabilirim isterseniz..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Diger TV deki menü su şekilde ...

Screenshot_20200412-201422290_1.jpg

Sonradan modifiye ile mi yoksa güncelleme ile mi ne açılmıştı diye hatırlıyorum.
Normalde cihazda olan bir özellik değildi.

E Çevrimdışı

Evranoz 

Yeni Üye
12 Nis 2020
18
51
İkisind de menü 4725 yapıp resim eklermisiniz

Benim Tv nin servis menü resmi var zaten yukarıda. Diğer Tv den servis menü resmi almam mümkün değil maalesef...

Tv nizden profil dosyasini alip toolbox programi ile kontrol edermisiniz resimdeki cec ile ilgili yerler True mu diye .False ise True yapmaniz ve kaydetmeniz gerek.profil dosyasi icin link. veya profil dosyanizi alip paylasin ben kontrol edeyim.

20200412_1652241.jpg

Hocam güzel yazmışsınız teşekkür ederim fakat bu söylediklerinizi yapabilecek kapasite de değilim sanırım. Adım adım tarif ile belki becerbilirim.
Kusuruma bakmayın.

Örnek gösterdiğim diğer Tv den öğrendiğime göre o Tv de 362F kuruluymuş...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benim Tv nin servis menü resmi var zaten yukarıda. Diğer Tv den servis menü resmi almam mümkün değil maalesef...

Hocam güzel yazmışsınız teşekkür ederim fakat bu söylediklerinizi yapabilecek kapasite de değilim sanırım. Adım adım tarif ile belki becerbilirim.
Kusuruma bakmayın.

Örnek gösterdiğim diğer Tv den öğrendiğime göre o Tv de 362F kuruluymuş...
Diğer tv sahibine sor bakalım,onda CEC işliyormuymuş acaba ,bendeki yazılım da J ama CEC açık ,açık ama bende CEC uyumlu cihaz yok denemek için ,eğer gelecek cevap "evet ,cec aktif ,kullanıyorum" ise o zaman bir yoluna bakarız :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt