20.000 mAh Powerbank 128 TL

enesural07 Çevrimdışı

enesural07 

Yeni Üye
28 Haz 2020
30
26
Site güven vermedi.
İçi nasıl bilmiyorum, marka hakkında bir fikrim yok.
Az daha verip bilindik marka almayı tercih ederim.
Önerebileceğiniz powerbank var mı ?
İşin aslında ben hem çok büyük olmayan hem de kaliteli 10000 civarı arıyorum bildiğiniz var mı ? (Bunun dışı tavsiye de alırım)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Umut Barış Umut Barış
Yorumlardan birinde Şarj dolunca otomatik akım kesme yok bu da dezavantaj diye bir mesaj okudum bu durum cihaz ve kullanıcı için tehlikeli mi? ve Türkiyede garantisi var mıdır bu tarz markaların?
Birde ürün nasıl sizce?
Ayrıca ürün ise Bime 50 Tl ye geldi özellikleri iyi gibi sizce şu üç ürün arasında hangisini almalıyım?

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Umut Barış Umut Barış
Yorumlardan birinde Şarj dolunca otomatik akım kesme yok bu da dezavantaj diye bir mesaj okudum bu durum cihaz ve kullanıcı için tehlikeli mi? ve Türkiyede garantisi var mıdır bu tarz markaların?
Birde ürün nasıl sizce?
Ayrıca ürün ise Bime 50 Tl ye geldi özellikleri iyi gibi sizce şu üç ürün arasında hangisini almalıyım?
ilk ürün güzel ama dolduğunda şarjı kesmemesi kötü, tavsiye etmem. İkinci linkteki ürün daha mantıklı. (dolunca şarj kesme özelliği varsa)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Bu üç seçenekten imkan varsa ikinciyi tercih ederdim... Yoksa, üçüncü de iş görür.

mantıklı dediğiniz 2.4 A
üçüncüsü 2.1 A

aradaki 20 tl fark var sizce bu değerler arasında ki değerler telefonu şarj ederken fark eder mi?
yani 2.4 , 2.1 e göre 10 dakika erken gibi kısa süre de şarj etmeyi bitiriyorsa bu benim için önemli değil ama teknik anlamda 30 dakika gibi daha kısa süren bir olay gerçekleşiyorsa o zaman tercihim olur :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
mantıklı dediğiniz 2.4 A
üçüncüsü 2.1 A

aradaki 20 tl fark var sizce bu değerler arasında ki değerler telefonu şarj ederken fark eder mi?
yani 2.4 , 2.1 e göre 10 dakika erken gibi kısa süre de şarj etmeyi bitiriyorsa bu benim için önemli değil ama teknik anlamda 30 dakika gibi daha kısa süren bir olay gerçekleşiyorsa o zaman tercihim olur :)
Çok fazla güç kaynağı kullanmadım, kullandığım dönemde, önceliğim; şarjı biten telefonumu ilk fulleme imkanına kavuşturmasıydı. Zaten 4 yıldır da, iki günü kurtaran pil gücüne sahip telefon kullanıyorum...

Teknik olarak, bu ürünlerde fazla bilgi sahibi değilim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
mantıklı dediğiniz 2.4 A
üçüncüsü 2.1 A

0.3 Amper ile 30 dk erken bitirir misiniz şarj işlemini bilemem. Hesaplamak gerek.
Spigen'in 20.000'lik modelini kullanıyorum, dolduğunda akımı kesiyor, adaptörün soğumuş olmasından anlıyorum. :hihi

M Çevrimdışı

Mehmet Duran

Yeni Üye
23 Şub 2020
4
27
Şarjı otomatik kesmeyen powerbank yoktur. Eğer öyle bir şey olsa içerisindeki buck converter kendi kendine bataryasını bitirir. Telefon şarj işlemini tamamladığında çektiği akım sinyal seviyelerine düşer ve piyasadaki en dandik powerbank kontrolcüsü bile bu durumu tespit edip gücü keser, ancak çıkarıp tekrar takarsanız güç çıkışı sağlanır. Ayrıca şundan da bahsedeyim, akım verme diye bir şey yok. Powerbank telefonunuza 2.1A akım vermiyor, verebiliyor, yani telefonunuz akım çekmediği sürece güç transferi oluşmaz. Bu tür cihazlardaki amper değeri çekebileceğiniz maksimum değerdir, hatta ekranınız açıksa telefonunuz şarj işlemini 1000mA lara kadar düşürür.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Şarjı otomatik kesmeyen powerbank yoktur. Eğer öyle bir şey olsa içerisindeki buck converter kendi kendine bataryasını bitirir. Telefon şarj işlemini tamamladığında çektiği akım sinyal seviyelerine düşer ve piyasadaki en dandik powerbank kontrolcüsü bile bu durumu tespit edip gücü keser, ancak çıkarıp tekrar takarsanız güç çıkışı sağlanır. Ayrıca şundan da bahsedeyim, akım verme diye bir şey yok. Powerbank telefonunuza 2.1A akım vermiyor, verebiliyor, yani telefonunuz akım çekmediği sürece güç transferi oluşmaz. Bu tür cihazlardaki amper değeri çekebileceğiniz maksimum değerdir, hatta ekranınız açıksa telefonunuz şarj işlemini 1000mA lara kadar düşürür.

Bendeki Spigen'da ilginç bir durum söz konusu.
Dolduğunda şarj kablosunu tekrar çıkarıp takıyorum şarj etmeye devam ediyor kendisini?
Sizce bu bir arıza mı? :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt