2.el ürün Satışı Hakkında

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Koray merhaba,nasılsın inşallah iyidirsin?Konuyu baştan beri takip ettim,eğer satarken burada yazdıklarını alan kişiye anlattıysan sen haklısın.Belki kendi,belki başkası kurcalayıp bozmuş olabilir.İkinci elde cihazın durumunu görerek,bilerek alan kişi o durumu kabullenerek almış demektir.Tekrar iadesi olamaz bence.İyi günler. :ok :bye
Teşekkür ederim fikriniz için abi.

Outlet sıfır ürünün bile iadesini yapamıyorsunuz, 2. El ürünün iadesini istemek çok mantıklı gelmedi. Güvenmiyorsan ve üründen anlamıyorsanız sıfır alacaksınız. Letgo’dan bir iki kişide bana söylemişti deneriz olmazsa iade ederiz diye, asla iade almam bilen biriyle gel dene kurcala al demiştim. Herkes nalıncı keseri gibi kendine yontmayı çok seviyor.
Not: Yeri geliyor milyar dolar cirolu global şirketler bilinçli bir şekilde,sıfır olarak ayıplı sattığı sıfır ürünü iade almamak için direniyorda biz hayırdır???
Aynısından.

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Şöyle düşünmek lazım,senin güzel bir televizyonun var 2.el oalrak acil ihtiyaçtan veya başka bir sebepten birisine satıyorsun.Adam 2 gün sonra sana ben beğenmedim vazgeçtim dese için rahat bir şekilde ürünü geri alır mısın?
Önceden karşılaştırılan sürede aldığı gibi teslim edebiliyorsa evet. Alışveriş iki tarafı da mutlu edebilmeli.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çip Arızası Değil İşlemci Gömülü bunlarda İşlemci yada Güney Köprüsünden yapar

Bu Mümkün Değil Aldınmı parayı verdinmi Olay Biter.

Ben Herşeyini Test Ettim Sağdaki usbler bozuk biliyor soldaki full çalışıyor kurcalatmış olabilir dediğin gibi malum herkez bilgisayarcı kesildi başımıza o dediğin etiketlerden nereden temin edebilirim.

İade Almamki Umut.
Ekran kartı çip de sorun varsa uzun süre cihaz açık kalırsa zorlanırsa mavi ekran verir Windows çöker ,

Ekran kartı chipsetini ısıtınca cihaz açılır Windows aslında çökmüyor chipset kaynaklı reset atıyor

Açılış ekranında PC açılmaz hata verir işlemci güney köprüsü kayaklı sorun laptoplarda fazla olmaz,

%90 ekran kartı chipseti kaynaklı sorun olur sende cihazı başkasından alıp sattıysan anlamazsın.

İkinci el satışı son kullanıcı arasında olursa kesinlikle iade diye birşey olmaz.

Ama satıcı esnafsa işyeri varsa ben sattım olay bitti diyemez en az üç ay garanti vermeli son kullanıcıya.

Başka yerde ekran kartı chipset ısıtılıyor sonra gidip elden çıkarıyorlar cihazı öyle birinde patlıyor.

Aşağıdaki etiketlerden al cihaz anakartına tarih yaz yapıştır o etiket ellendiyse cihaz müdahale görmüş demek.

Cihaz içine etiket + bir parçasına işaret koyarak bu sorunu çözmüştük kötü niyetli alıcılarda var.

Adam alıyor cihazı iki gün sonra bu sorunlu bozuk diyor ses yükseltiyor açıp bakıyorsun içi aynı değil.

Bozuk anakartı koymuş bize ittirecek toplamadan eline verip gönderiyorduk gık diyemiyorlardı...

E Çevrimdışı

erendemir

Aktif Üye
24 Mar 2021
62
41
Sorun ne söyleyeyim.

İkinci el alış verişini bıraktım (ev araba hariç), almıyorum da satmıyorum da. Ya hediye veriyorum ya atıyorum artık.

3 araba sattım 3üne de ne var ne yok söyledim hatta sen bana inanma baktır her yerine dedim, netice de 3ü de arayıp şurası şöyleymiş deyip para istedi. EE ben sana söyledim başta...

5-6 ay önce yazıcımın kapağı kırılınca ikinci el aynı model çalışmayan bir yazıcı buldum, sorun nedir dedim kağıt almıyor dedi. Başka sorun var mı, yok.. Bana sadece kapak lazım dedim parça satmıyorum dedi, tamam komple alayım yalnız kapak için alıyorum gönderirken dikkat et kırılmasın dedim. tamam dedi.
Yazıcı bir geldi kapağın menteşeleri kırık, Dikkatli bakınca daha önce tamir edildiğini anladım,
Şimdi böyle insana ne denir.. 10larca böyle örnek var.

Sorun tam şurada;
Bizim millet ikinci el aldığı her eşyayı sıfır olsun ister, hatta sıfırdan daha iyi olsun beklentisine girer.
Ama sattığı her ürün çöptür. Çöpe atılacak ürünü birine kakalayıp para kazanmak ister. Ve her zaman bahsedilmeyen bir kusuru da vardır.

*işini düzgün yapan mutlaka vardır ama istisnalar kaideyi bozmaz.

S Çevrimdışı

sahin67

Yasaklı Üye
6 Nis 2022
1
26
forumda konu açmak için ne yapmam gerekli yeni üyeyim aç ekranı yok

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Sorun ne söyleyeyim.

İkinci el alış verişini bıraktım (ev araba hariç), almıyorum da satmıyorum da. Ya hediye veriyorum ya atıyorum artık.

3 araba sattım 3üne de ne var ne yok söyledim hatta sen bana inanma baktır her yerine dedim, netice de 3ü de arayıp şurası şöyleymiş deyip para istedi. EE ben sana söyledim başta...

5-6 ay önce yazıcımın kapağı kırılınca ikinci el aynı model çalışmayan bir yazıcı buldum, sorun nedir dedim kağıt almıyor dedi. Başka sorun var mı, yok.. Bana sadece kapak lazım dedim parça satmıyorum dedi, tamam komple alayım yalnız kapak için alıyorum gönderirken dikkat et kırılmasın dedim. tamam dedi.
Yazıcı bir geldi kapağın menteşeleri kırık, Dikkatli bakınca daha önce tamir edildiğini anladım,

Sorun tam şurada;
Bizim millet ikinci el aldığı her eşyayı sıfır olsun ister, hatta sıfırdan daha iyi olsun beklentisine girer.
Ama sattığı her ürün çöptür. Çöpe atılacak ürünü birine kakalayıp para kazanmak ister. Ve her zaman bahsedilmeyen bir kusuru da vardır.

Çok bulaşmamak en iyisi.
Bulaşacaksakta adamı iyice araştırmak lazım.Ben ürün(elektronik aletse) satacağım adamı facebook-twitter-instagram her yerden araştırıyorum hatta numara alıp whatsappa ekleyip profil fotoğrafına bile bakıyorum :) En ufak sorunda eliyorum.
Mesela açıklamaya adresi yazıyorum gelip tekrar adres soruyorsa ele
Direk telefon istiyorsa ele(genellikle muhabbet ediyorlar)
Yine de 2.el hassas ürünlerde beğenip-kontrol ettiysen iade olmaz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
Sorun ne söyleyeyim.

Sorun tam şurada;

Zaten birkaç yıldır millet bu konuda kafayı kırmış durumda.
Ya ürünün kusurunu söylemekten aciz olur ya da sıfırından pahalıya satar.
Kısacası ikinci el işi cidden sabır işi.:kiskis

Geri
Üst Alt