18 Haziran Hİ-LEVEL 55 UHL 960

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Görüntü titremesi gibi mi? Bana da oluyor sanki özellikle tırtıklı yerlerde titreme yapıyor ama genelde spesifik yerlerde bu sıkıntı oluyor.
Titreme gibi değil, bazı sahnelerde kamera kayarken, tekleyerek kayıyor. Akıcı bir şekilde değil. Ve yakın planda bir portre düşün, adam kafayı çevirirken tekleyerek hareket ediyor. Akıcı olarak hareket etmiyor. Bu tüm platformlarda böyle, uydu, netflix, ps4... Bütün videolarda oluyor

X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38
Titreme gibi değil, bazı sahnelerde kamera kayarken, tekleyerek kayıyor. Akıcı bir şekilde değil. Ve yakın planda bir portre düşün, adam kafayı çevirirken tekleyerek hareket ediyor. Akıcı olarak hareket etmiyor. Bu tüm platformlarda böyle, uydu, netflix, ps4... Bütün videolarda oluyor
Bende sadece trt 4k da oluyor havadan drone cekimlerinde oda. Yuksek 4k dan diye tahmin ediyirum gerisi iyi.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Bende sadece trt 4k da oluyor havadan drone cekimlerinde oda. Yuksek 4k dan diye tahmin ediyirum gerisi iyi.
Sevgili X XeonMan

Peki reklamlarda kayan altyazılarda bir problem yok mu? Bunu kontrol ettin mi? (Haberlerde değil ama, çünkü onlar yavaş akıyorlar.)
Bende hiçbir reklamda kayan altyazı okunmuyor. O kadar flu bir hareketli sahne sorunu var.
Artı bazı haber kanallarında da kayan altyazılar çok kötü. Flu... Okunmuyor!
Bunlar yaşadığım sorunlardan sadece biri...
Diğer yandan, SD, HD, 4K yayınlar, tv Netflix, tv Youtube, Ps4 Netflix, Ps4 Youtube, uydu... Hepsinde hareketli sahne sorunu var. Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim sorunlar...

Ben herkesten bir yardım beklemekteyim, kafayı yemek üzereyim. 2700 lirayı sokağa atmış gibi hissediyorum. Bu parayı bir garibe versem daha iyiydi!

A Adem Helvacı F fikoloji Hocam acil yardım rica ediyorum, durum kötü... :( Uyku uyuyamıyorum resmen :(

M Çevrimdışı

Mrt2020

Yeni Üye
12 Şub 2020
28
56
Merhaba.
TV yi kapattıktan sonra led in 2dk kadar yanıp söndüğünü fark ettim.Sizlerde de böyle mi?
Teşekkürler.

X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38
Sevgili X XeonMan

Peki reklamlarda kayan altyazılarda bir problem yok mu? Bunu kontrol ettin mi? (Haberlerde değil ama, çünkü onlar yavaş akıyorlar.)
Bende hiçbir reklamda kayan altyazı okunmuyor. O kadar flu bir hareketli sahne sorunu var.
Artı bazı haber kanallarında da kayan altyazılar çok kötü. Flu... Okunmuyor!
Bunlar yaşadığım sorunlardan sadece biri...
Diğer yandan, SD, HD, 4K yayınlar, tv Netflix, tv Youtube, Ps4 Netflix, Ps4 Youtube, uydu... Hepsinde hareketli sahne sorunu var. Yukarıdaki mesajımda bahsettiğim sorunlar...

Ben herkesten bir yardım beklemekteyim, kafayı yemek üzereyim. 2700 lirayı sokağa atmış gibi hissediyorum. Bu parayı bir garibe versem daha iyiydi!

A Adem Helvacı F fikoloji Hocam acil yardım rica ediyorum, durum kötü... :( Uyku uyuyamıyorum resmen :(
dediklerine yarin bi bakayim.

M Çevrimdışı

Mesut_trkmn

Yeni Üye
19 Haz 2020
5
44
Bütün üstadlara teşekkür ederim emekleri için. Bütün sayfaları bir kaç defa okumuşumdur :) . Bilmediğim bir çok konuyu bu topicteki açıklamalardan öğrendim. ve burdaki iyi temennilerle hilevel 55 uhl 960 tv yi aldım ve galiba 3 haftadır kullanıyorum ama tv nin görüntüsü beni tatmin etmedi. netflix ultra hd yayınlarda bile görüntü pixelleniyor. net bir görüntü alamıyorum acaba bendenmi kaynaklı emin olamadım servis çağırdığımız zaman bu konuda servislerin bir ölçütü varmıdır servisimi çağımamız gerek . pixellence yaptım ama galiba onuda beceremedim en azından görüntü kalitesi değişir umuduyla. ne yapmamamı önerirsiniz ustalarım.(not: evimde yaklaşık 7 yıldır kullandığım 40 inch vestel üretimi nexon tv var ondaki hd yayınlar bile bundan net karşılaştırma yaptığımda )

Son düzenleme:
X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38
Bütün üstadlara teşekkür ederim emekleri için. Bütün sayfaları bir kaç defa okumuşumdur :) . Bilmediğim bir çok konuyu bu topicteki açıklamalardan öğrendim. ve burdaki iyi temennilerle hilevel 55 uhl 960 tv yi aldım ve galiba 3 haftadır kullanıyorum ama tv nin görüntüsü beni tatmin etmedi. netflix ultra hd yayınlarda bile görüntü pixelleniyor. net bir görüntü alamıyorum acaba bendenmi kaynaklı emin olamadım servis çağırdığımız zaman bu konuda servislerin bir ölçütü varmıdır servisimi çağımamız gerek . pixellence yaptım ama galiba onuda beceremedim en azından görüntü kalitesi değişir umuduyla. ne yapmamamı önerirsiniz ustalarım.(not: evimde yaklaşık 7 yıldır kullandığım 40 inch vestel üretimi nexon tv var ondaki hd yayınlar bile bundan net karşılaştırma yaptığımda )
yapabilecegin bir sey yok tv nin kalitesi bu, 2700 e bu kadar, yeni turkiye ye hos geldiniz.

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Hocam beklentilerim düşük olarak aldım ben memnunum piksellen me bende olmuyor bazen internet hızım düşüyor sağolsun ?DSMART? internet kullanıyorum kimseye de tavsiye etmiyorum ne zaman görüntüde bir değişme olsa bakıyorum 20 olması gereken hız 2-3 olmuş arayıp hatta reset attırıyorum düzeliyor 1-2 hafta sonra aynı rezalet neyse. Televizyonda uydu sinyal kalitem %75 olmasına rağmen burada yaşanan sıkıntıların çoğu bende yok piksellen me yok görüntüde hafif bir fululuk var onuda pikselend açınca biraz daha azalttım beni tatmin ediyor ama çok iyimi degil verdiğimiz para 2700 gözüksede vergilerden şişmiş bir tv alıyorsunuz bunun gibi tvler yurt dışında 200$-300$ dolar bandında birim bazlı düşünürsek aldığınız tv epi topu 300 bilemedin 400 birime denk gelir çok büyük beklentiler bence yanlış olur zaten ama ben memnunum?

S Çevrimdışı

sahinoz

Yeni Üye
23 Haz 2020
7
29
Ben de görüntüden memnun kalmadım ve pixellence modlama da yapmadım ama renk ve görüntü modu ayarlarıyla oynadım toparladı görüntü biraz. Yalnız şöyle bir sıkıntı var, 2. defa oluyor, kumanda donup kalıyor. Ses tuşu çalışıyor ama kanal değiştirme tuşu çalışmıyor. Tv nin fişini çekmek zorunda kalıyorum. Yedek kumanda olsa anlaşılacak tvde mi problem kumandada mı. Ucuz etin yahnisi misali oldu.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Arkadaşlar genel bir açıklama yapayım. Bu tv alınacak bir tv değil. Bir alt modeli olan 950 alınır ama bu alınmaz. Memc çipi olmadığı için sadece resimlere bakabilirsiniz bu tv de. Video izleyemezsiniz. Görüntü performansı tatmin etmez. Sadece haber izliyorsanız alın. Ben tüketici hakem heyeti ne dilekçe yazdım. Bu saçma tv yi geri alsınlar, farkını ödeyip başka tv almak istiyorum dedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ticaret Bakanlığı na da dilekçe yazdım. Yazabildiğim heryere de yazacağım.

X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38
Arkadaşlar genel bir açıklama yapayım. Bu tv alınacak bir tv değil. Bir alt modeli olan 950 alınır ama bu alınmaz. Memc çipi olmadığı için sadece resimlere bakabilirsiniz bu tv de. Video izleyemezsiniz. Görüntü performansı tatmin etmez. Sadece haber izliyorsanız alın. Ben tüketici hakem heyeti ne dilekçe yazdım. Bu saçma tv yi geri alsınlar, farkını ödeyip başka tv almak istiyorum dedim.

sonucu buraya yaz kardesim.

6 Çevrimdışı

67aykut67 

Aktif Üye
12 Haz 2020
70
31

bende aynı şekilde düşünüyorum alınmaz

bu çipi sonradan ekletme gibi bir durum olabilir mi?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sn. yöneticilerim bu https://tavsiyeforumu.com/conversations/merhabalar.2802/ 55uhl 960 için ses le ilgili sorun yaşıyorum bakmanızı rica ederim

arkadaşlar sizlere önerim bu görüntü meselesini çözüm merkezini topluca arayarak kısmen de olsa çözebileceğimize inandığım için ayrıca bir konu açmıştım ve çözüm merkezinin iletişim telefonunu da ekledim lütfen bu https://tavsiyeforumu.com/conversations/merhabalar.2802/ linke girerek telefon ediniz durumu haberdar ediniz yazılımla ne kadar iyleştirme yapabilirlerse o kadar iyidir... saygılar

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt