18 Haziran Hİ-LEVEL 55 UHL 960

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,482
65
TEKNOwest TEKNOWEST F fikoloji By_Trol By_Trol teraspy teraspy
Sorun kablodan kaynaklı olmamalı diye düşünüyorum - sonuçta WD’nin orjinal kendi kablosu çıkıyor kutudan.10 yıllık daha eski teknolojiye sahip bir Seagate hdd’nin tv de uyum göstermesine karşılık daha güncel teknolojiye sahip WD hdd’nin tv’nin usb ‘sinde görünmemesini çözemedim. WD ; 3.0 özelliğe sahip olmasına rağmen özellik olarak 2.0 usb bilgisayar portlarında da çalışabiliyor.Çözüm önerilerinizi öğrenmek isterim , teşekkürler
Sorun kablo değil zaten,sorun tvnin usb çıkış gücüdür .Ben bunu başka bir usb kabloyu modifiye ederek kullanmıştım,tabii bunu yapmak için de bir usb kabloyuy feda etmiştim ,çünkü ucundaki usb bağlantısını kesmiş ,onun + ve - sini diğer kabloya lehimlemiştim ,diğer kablo dediğim kablonun ucundaki usb dişi dediğimiz bağlantı idi :ok

U Çevrimdışı

umtcnkrt

Yeni Üye
20 Haz 2020
15
29
Herkese selamlar,

Ürünü aldıktan sonra ilk kurulum için servisi çağırsak ve desek ki pixellence özelliğini de açar mısınız? Sizce kurulum ile yaparlar mı yada ekstra ücret isterler mi?

F Çevrimdışı

:Fatih: 

Yasaklı Üye
16 May 2020
28
32
Öncelikle bu forumda bizlere , televizyonlar piyasaya çıkmadan önce değerli vakitlerini ayırıp hiçbir çıkar gütmeden doğru bilgiler ve yönlendirmeler vermeye gayret gösteren - kullanıcı dostu yorumları ile faydası yadsınmaz kişi başta Adem abiye Adem Helvacı Adem Helvacı sonrasında gerek bu konu başlığı altında ve gerekse de diğer konularda bilgi , tecrübelerini ve yardımlarını esirgemeyen diğer üstatlar teraspy teraspy albanez albanez F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST By_Trol By_Trol üstatlara teşekkürlerimi iletirim .

Sırf bu sebepten ötürü bile olsa bir kullanıcı olarak bizlerin de değerli vakitlerinden az da olsa zaman ayırarak bu tarz paylaşımlarla ; güncel geri dönüşlerimiz ışığında gerek üstatların bunlara katacağı yepyeni bilgiler gerekse de almak konusunda soru işareti olan arkadaşların bazı hususlarda aydınlanmalarına yardımcı olmak maksadıyla forumda yardımlaşmanın önemine dikkat çekerek bu vicdani vazifemi yerine getirmek istedim.

Tv’yi almış ve detaycı bir gözle bakan birisi olarak bende kullanıcı gözüyle birtakım geri bildirimlerimi paylaşayım , fayda yaratmaya çalışayım.

89623A78-5AFA-48EE-A765-D10ED15E273C.jpg
771CA533-C53F-4E2A-9B25-3FA96CF9B039.jpg

1-) AVANATAJ - Öncelikle birçok kimsenin merak ettiği ; futbol maçlarında hareketli sahnelerde karelenme - gölgelenme hususunda gözü tırmalayacak bir yanına denk gelmediğin gibi dinamik-sport gibi canlı modlarda izlediğimde gayet ortalama üstü bir yayın kalitesi ile karşılaştım.

2-) AVANTAJ - WI-DI özelliği gayet başarılı ve tıkanmadan çalışıyor . Bu fiyat bandında gördüğüm kadarıyla biz aktif kulllanıcılar için gayet pozitif ve stabilitesi yüksek bir özellik

3-) AVANTAJ - Tv ye kablosuz mouse ve klavye bağladım , her ikisinde de problemsiz bir şekilde tanındı ve kullanabiliyorum.İmlecin ve klavyenin işlev gördüğü her yerde sorunsuz her ikisi de çalıştı.

4-) AVANTAJ - Play Station konsolumu da gayet başarılı bir şekilde daha da geniş ekranda tıkanmadan çalıştırabildim.

5-) AVANTAJ - Harici depolama cihazımdaki BR-RİP ve BD-Rip filmleri genel manada çalıştırmada bir sıkıntı yaşamadım ama bazılarında desteklenmeyen video şeklinde uyarı aldım. Zamanla daha sağlıkla yorumlard bulunabilirim. Direktman Blue-Ray bir film şuan için kayıtlarımda olmadığından bu konuda bir geri bildirim yapamadım maalesef.

6-) YORUM SİZLERİN - Üstatlarında defalarca belirttiği üzere VA panel olması dolaysıyla izlerken veya kontrol ederken 90 dereceden 180 derecelere yaklaşma açısına bağlı olarak görüntü renginde canlıdan daha (matlaşmaya) beyazlaşmaya doğru bir renk dönüşümü var ancak şunu belirtmeliyim ki ekran 55” olmasına rağmen hiç de rahatsız edici bir kayıp yok şahsi kanaatim.GÖRÜNTÜLER ÇOK CANLI ve KALİTELİ.

891F50FD-E6C3-4E01-8584-0931A1E21C75.jpg

7-) Ek depolama cihazı konusunda bir geri bildirimde bulunayım -DEZAVANTAJ ; Attığım ekran görselinde Hi-level tvnin ayak kısmında duran küçük depoşama cihazi WD marka olan ve alttaki gözde duran dahabüyükçe olan SEAGATE marka . Evimde 42 “ LG yüksek kalitede IPS PANELLİ bir led tv daha var kullanımda . Fotoğraf - Video vs gibi belgelerimi depoladığım 10-12 senelik bir SEAGATE 1TB bir harici diskim var sorunsuz bir şekilde hem LG hem de yeni HI-LEVEL’da çalışıyor . FAKAT yeni almış bulunduğum WD 1TB harici depolama cihazı ne LG ‘de ne de Hi-Level’de ‘usb storage’ kısmında tanımlı cihaz olarak görünmemekte . Bundan 10 sene öncede Seagate markası televizyonlarda görünmesi ile Western Digitalden bir adım öndeydi. Görüyorumki WD bu handikabını yıl 2020’de halen daha gidermemiş ve SEAGATE’in 1 adım arkadında . Eğerki bu hususu çözmede bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa değerli katkılarını almaktan ayrıca memnuniyet duyarım. Sizlerin bir görüşü var mıdır ? Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji teraspy teraspy TEKNOwest TEKNOWEST

8-) SORU : Fatih bey tvde bein connect ve digitürk play uygulamasının bulunduğundan bahsetmiş. Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST Fatih bey ve katkıda bulunmak yardım etmek isteyen diğer arkadaşlara sormak isterim;
A-) Fatih bey , aldığınızda fabrikasyon şekilde sizde yüklü müydü yoksa sonradan mı yüklediniz?
B-) Digitürk aboneliği olan birisiyim , Bu 2 uygulama birtek benim tv de mi yok sizce yoksa benimle aynı durumda olan var mı? Ben almış olduğum tvnin uygulamalar kısmına girdiğimde beinconnect-digitürk play-puhu tv gibi uygulamaları göremiyorum.?
C-) Biraz kurcaladım arama butonundan ‘puhu tv yi buldum ancak onu ekrana nasıl
ekleyeceğimi bulamadım?
D-) Akşam Göztepe maçına kadar bana yardımcı olursanız maçı evdeki diğer LG- digitürk decoder kombinasyonu ile veya Hi-Level-Digitürk Browser üzerinden değil de Hi-Level ‘Bein Connect’ uygulaması üzerinden izlemek istiyorum . Eğer ki başarabilirsek uygulama üzerinden çekilmiş görüntüyü ve uygulama üzerinden yayının akıcılığı hakkında da kullanıcılara geri bildirim yapabilmiş olurum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu dediğinizi denedim ancak yerleşim sıralarını değiştirmekten başka bir başaramadım . Aytıca uzun değerlendirmemde de değindiğim gibi uygulamalarda kısmında ana sayfada ‘bein connect - digitürk play - eba tv - dsmart go - blutv’ uygulamarı çıkmıyor . Arama kısmına yazdığımda ;

Görünmeyenler : ‘ bein connect - digitürk play - ebatv’
Görünenler : ‘ dsmart go - puhu tv’ ama onları da ana sayfa görüntüsüne ekleyemedim .

Bu konu da yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

merhaba,

ben yazana kadar bir çok kişi yardımda bulunmuş zaten.

Tv nin tanımadığı Taşınabilir HDD nin dosya formatı nedir? diğer 2 hdd ile karşılaştırdınız mı? fat32 mi ntfs mi? Bu tv nin tanıdığı hdd nin dosya formatı ne ise ona göre ayarlayıp deneyin.

belki de denediniz bilmiyorum ama yazılar arasında görmedim veya kaçırmış olabilirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Herkese selamlar,

Ürünü aldıktan sonra ilk kurulum için servisi çağırsak ve desek ki pixellence özelliğini de açar mısınız? Sizce kurulum ile yaparlar mı yada ekstra ücret isterler mi?
nayır nolamaz, yapmazlar aksine cihaz garanti dışı kalır diye uyarırlar :) Aslında cihazda yoksa yapacak bişey yok derler

B Çevrimdışı

Becko

Yeni Üye
18 May 2020
30
38
merhaba,

ben yazana kadar bir çok kişi yardımda bulunmuş zaten.

Tv nin tanımadığı Taşınabilir HDD nin dosya formatı nedir? diğer 2 hdd ile karşılaştırdınız mı? fat32 mi ntfs mi? Bu tv nin tanıdığı hdd nin dosya formatı ne ise ona göre ayarlayıp deneyin.

belki de denediniz bilmiyorum ama yazılar arasında görmedim veya kaçırmış olabilirim.
Sizin dediğinizi öncelikle inceleyim sonuç alamazsam 2 uçlu usb hadisesine yönelmem gerekir ya da iade edicem mecburen .@Aragorn teraspy teraspy

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,482
65
Sizin dediğinizi öncelikle inceleyim sonuç alamazsam 2 uçlu usb hadisesine yönelmem gerekir ya da iade edicem mecburen .@Aragorn teraspy teraspy
Aynı Hdd ,diğer tvde( hi-level) yaşamıyorsan ve sadece bunda yaşıyorsan sorun çözümü Y dediğimiz kablodur ,dediğim gibi ben bunu kendimin mpodifiye ettiğim kablo ile çözdüm ,ana kablonun bir ucu dişi usb ,diğer ucu erkek usb ,bir de eski telefon şarj kablosundaki usb yi kablosunu kestim ,ana kablonun da erkek usbsini 20 cm kadar kestim,kabloları soydum ,ana kablonun erkek usbsi ile kestiğim tel usb sinin + ile - uçlarını birleştirdim (genelde siyah -kırmızı renk oluyoır)böylece el yapımı Y kablom olmuş oldu ,bir de eriyen bant ile yapıştırıp ,daralan makaron ile de yapınca süper oldu ,her zaman kullanılmıyor ama elimde duruyor,yapımı gayet basit ,"ben beceremem" dersen ,bir elektronikçiye de yaptırabilirsin :ok

F Çevrimdışı

:Fatih: 

Yasaklı Üye
16 May 2020
28
32
Tv üzerinde Beinconnect ve digitürk play uygulaması var.

Beinconnect üzerinden üyeliğe giriyorum ama canlı yayın çıkmıyor. Digitürk play da canlı yayın gözüküyor.

Telefondan beinconnect e girip maçı açtım ve ekran yansıtma ile maçı izledim biraz. Anlamadığım nokta niye uygulamada canlı yayınlar çıkmıyor? bu konuda bilgisi olan var mı ?

Herkes burda iken tekrar sormak istiyorum, bunun bir çözümü var mı :alala

Geri
Üst Alt