Sizce hangi versiyon daha iyi ?

• V0.51.5.0

Oy: 37 29.4%
  • V0.43.6.0

Oy: 5 4.0%
  • fabrika çıkış hali

Oy: 33 26.2%
  • V0.51.19.0

Oy: 17 13.5%
  • V0.51.22.0

Oy: 22 17.5%
  • V0.51.38.0

Oy: 12 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    126
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Cevaplariniz icin cok tesekkurler arkadaslar...

Birde goruntu ayarlarindaki de-contour ozelligi ne ise yariyor tam olarak bilen varmi? Google da arattim tam bi sonuca ulasamadim.

Yaptigim denemelerde memc acikken de-contour ozelligi de aciksa insanlarin ve bazi objelerin etrafinda blurlanma gozlemliyordum.ozellikle insan kafasina yapilan yakin cekimlerde. De-contour u kapatinca bu ciddi miktarda azaldi yada bana oyle geldi. Denemelere devam edecegim.

Gurultu engelleyiciyi de otomatikte kullaniyorum. Sizce hangi ayarda kullanmak daha iyidir. Tesekkurler...

Memc kapatın blurlanma dediğiniz sıkıntı ortadan kaybolacaktır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

MB130S'te MStar marka işlemci varken, MB230'da Novatek'e geçildi. Doğal olarak yazılım tabanı da değişti. Yani donanımsal farkların yanında, yazılımsal farklılıklar da var diyebiliriz.

MB230'un görüntüsü ileride yazılımla geliştirilebilir mi? Bilmiyoruz.
MB230'da yazılımsal bir sıkıntı mı var? Bilmiyoruz.
MB230'un yapabilecekleri bu kadar mı? Bilmiyoruz.

Yalnız MB130s'te bile son 2-3 yazılımda görüntüde muazzam gelişim olmuştu. MB230'ta da aynı gelişim beklenebilir de, beklenmeyebilir de... Çok bilinmeyenli denklem.

Yazılımdan ziyade öncelikle kartın komple revizyondan geçmesi gerekli bence

Bu revizyondan sonra tamamen açık kaynak kodlu linux tabanlı bir işletim sistemine geçmeliler veya google ile ortak çalışma yapıp adam gibi bir android sürümüne geçmeliler

Başarılı sonuç için bütün kartlara movie sense chip eklemeleri gerekli ayrıca dv de lazım

Birde ram kapasitesi artmalı netflix de problem çıkmasının sebebi bence ram yetersizliği olabilir 30 dk lik çekimleri izlerken vs çok problem yok ama 2 saatlik 4k bir filmde bazen tv yi fişten çekmek bile gerekebiliyor özellikle ses komutlarına geç tepki veriyor bazen durdurunca tekrar oynatamıyor

Kartla birlikte gelen Wifi dongle veya anten kısmıda revizyon görmeli Gigabit network ve usb 3.0 da gelmeli

Birde adam akıllı yeni nesil bir kumanda erinmedim saydım 43 tane tuş var 10 tanesini anca kullanıyoruz

Panel ses çıkışları falan filan

Daha çok kusur buluruz vs vs

Duy sesimizi Vestel efendi :sirit

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Memc kapatın blurlanma dediğiniz sıkıntı ortadan kaybolacaktır

Yazılımdan ziyade öncelikle kartın komple revizyondan geçmesi gerekli bence

Bu revizyondan sonra tamamen açık kaynak kodlu linux tabanlı bir işletim sistemine geçmeliler veya google ile ortak çalışma yapıp adam gibi bir android sürümüne geçmeliler

Başarılı sonuç için bütün kartlara movie sense chip eklemeleri gerekli ayrıca dv de lazım

Birde ram kapasitesi artmalı netflix de problem çıkmasının sebebi bence ram yetersizliği olabilir 30 dk lik çekimleri izlerken vs çok problem yok ama 2 saatlik 4k bir filmde bazen tv yi fişten çekmek bile gerekebiliyor özellikle ses komutlarına geç tepki veriyor bazen durdurunca tekrar oynatamıyor

Kartla birlikte gelen Wifi dongle veya anten kısmıda revizyon görmeli Gigabit network ve usb 3.0 da gelmeli

Birde adam akıllı yeni nesil bir kumanda erinmedim saydım 43 tane tuş var 10 tanesini anca kullanıyoruz

Panel ses çıkışları falan filan

Daha çok kusur buluruz vs vs

Duy sesimizi Vestel efendi :sirit

Benim eski MB100'de 3 tane USB girişi vardı, bunların 2 tanesi USB 3.0 standartındaydı. Şu anki 55" MB130S'te sadece 1 (BİR) tane USB 2.0'ı zor koymuş adamlar.

MEMC olayına katılıyorum. Artık dahili mi harici mi her ne olursa olsun, bütün kartlarda motion compensation çözümü şart.

Açık kaynak linux yerine komple Android'e geçilir diye tahmin ediyorum. Standart SmartTV uygulamaları çok ilkel kaldılar.

Hepsinin yanına artı olarak Quantum Dot teknolojisi içeren paneller bekliyoruz Vestel efendiden. :sirit QLED mi der ismine artık ne derse.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Benim eski MB100'de 3 tane USB girişi vardı, bunların 2 tanesi USB 3.0 standartındaydı. Şu anki 55" MB130S'te sadece 1 (BİR) tane USB 2.0'ı zor koymuş adamlar.

MEMC olayına katılıyorum. Artık dahili mi harici mi her ne olursa olsun, bütün kartlarda motion compensation çözümü şart.

Açık kaynak linux yerine komple Android'e geçilir diye tahmin ediyorum. Standart SmartTV uygulamaları çok ilkel kaldılar.

Hepsinin yanına artı olarak Quantum Dot teknolojisi içeren paneller bekliyoruz Vestel efendiden. :sirit QLED mi der ismine artık ne derse.

Üstüne koymak yerine daha ucuz yapmak için kırparak gidiyor desene

2 3 sene sonra flat tüp e geri dönüş yaparız belki :)

H Çevrimdışı

hazar49 

Aktif Üye
22 Ara 2018
53
46
Arkadaşlar merhaba bugün seg marka tvm geldi kurulumunu yaptım.Güzel çalışıyor mb230 anakartlı yazıyor.Tv güzel hızlı tek sıkıntısı tkgs kapatıp kanal taşıyayım dedim fakat kanal taşıma seçeneğini bulamadım.Bir türlü taşıyayım dedim ama o seçenek yok.Başka taşıma yolu varmı acaba?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Arkadaşlar merhaba bugün seg marka tvm geldi kurulumunu yaptım.Güzel çalışıyor mb230 anakartlı yazıyor.Tv güzel hızlı tek sıkıntısı tkgs kapatıp kanal taşıyayım dedim fakat kanal taşıma seçeneğini bulamadım.Bir türlü taşıyayım dedim ama o seçenek yok.Başka taşıma yolu varmı acaba?

20201118_224440.jpg
20201118_224513.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu şekilde sadece ana sayfaya atıyor ben liste üzerinde değiştirmek istiyorum.

Liste üzerinde değiştirmek istiyorum ama galiba yeni serilerde olmuyor.Sadece anasayfaya atıyor.Aynı favori kanalları gibi ana sayfaya atıyor.
Hayir 2. Secenege sectikten sonra tasimak istediginiz kanal numarasini yazin, oraya tasir

C Çevrimdışı

Canakkale17

Yeni Üye
20 Kas 2020
9
42
Zaten orada işe yarayan bi ssiptv var ben de onu kullanmak için girmeye çalışıyordum, umarım düzelir

Bak bu olabilir, defalarca sıfırladım, yazılım değiştirdim bütün ayarları kurcaladım ama olmadı dediğin gibi tv den değil de sunucuyla alakalı olabilir, bunu servise sorucam?
Düne kadar çalışıyordu , bugün ise çalışmaz oldu, daha doğrusu wewd deki hiç bir uygulama açılmıyor, sürekli yükleniyor işaret var, genel bir sorun sanırım, inşallah kısa zamanda düzelir

C Canakkale17,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt