Çözüldü 14-15 bin TL bütçeli buzdolabı önerisi [Profilo BD3055IFVN alındı]

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,676
Garanti uzatma bedeli yine iyiymiş ben kombiye 2 yıl için 1400 tl ödedim geçen ay. Altus'ta da garanti uzatma var değil mi? Önerilen modellerin kompresörü falan iyi mi?
Hangi model.?

Altus Garanti Uzatma şartları

altus-garanti-uzatma.png

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Garanti uzatma bedeli yine iyiymiş ben kombiye 2 yıl için 1400 tl ödedim geçen ay. Altus'ta da garanti uzatma var değil mi? Önerilen modellerin kompresörü falan iyi mi?
Sota Sota Hocam'in da paylaştığı gibi mevcut. Ama hangi marka kullandığı hakkında bilgim yoktur.
Ben daha çok ek garanti ile birlikte 7 yıllık garanti süresine güveniyorum.

Aşağıdaki videoda size fikir verebilir.

Deprem öncesinde M.H telefon görüşmesi yapmıştım. Fiyatların hala geçerli olduğunu belirttiler.
O zaman ek garanti ücreti daha iyiymiş. Ama toplamda yine Samsung pahalı kalabilir. Neyse. Alacak kişini Artısı ve Eksisiyle kendi karar versin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,676
Sota Sota Hocam'in da paylaştığı gibi mevcut. Ama hangi marka kullandığı hakkında bilgim yoktur.
Ben daha çok ek garanti ile birlikte 7 yıllık garanti süresine güveniyorum.

Aşağıdaki videoda size fikir verebilir.

O zaman ek garanti ücreti daha iyiymiş. Ama toplamda yine Samsung pahalı kalabilir. Neyse. Alacak kişini Artısı ve Eksisiyle kendi karar versin.

+7 yıl garanti hikayesine aldanıp kurumsalığı tam oturtamamış patron-şirketi olarak yoluna devam eden firmalar sizi üzebilir.
Kimin ne dediğinin önemi yok para sizin cebinizden çıkacak bu bağlamda kurumsal firmalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.

örnek vaka

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
+7 yıl garanti hikayesine aldanıp kurumsalığı tam oturtamamış patron-şirketi olarak yoluna devam eden firmalar sizi üzebilir.
Kimin ne dediğinin önemi yok para sizin cebinizden çıkacak bu bağlamda kurumsal firmalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.

örnek vaka

Dijitsu gibi şirketlerden bahsediyor isek haklısınız. Ama Arçelik gibi kurumsal şirket ile 7 yıllık garantinin hikaye olacağını zannetmiyorum.

Tabi ki alıcı olarak en son karar size ait. F Falconpolat

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131

Sizin attıklarınız dışında bu dolaplar nasıldır ? Hafta sonu mağazaya gidip gezeceğim. Yedek parça ve servis konusunda arçelik'in üzmeyeceğini düşünüyorum artık.
Sorduklarınızın hepsi Altus markalı ve Arçelik üretimi. Yani hepsi iyi bana göre. Ama kullanıcı yorumları az , bildiklerim model bazında yetersiz kalabilir kullanıcı yorumları daha önemli.

Ama sorduklarınızdan biri statik soğutmalı no-frost değil. Statik soğutmayı buzdolabında önermiyorum. 6 ayda bir buz eritmek zorunda kalırsınız.

Ayrıca almış iken soğutucu bölmesinin 400 L üstünde olsun bence. Geniş olması daha iyi olur.
Zamanın da Aldığım buzdolabı 280 lt civarında. keşke daha büyük alsaydiım diyorum.

Mağaza da bakacak iseniz arkasındaki motor markasına bakmanızda yarar var. Gmcc, Embreco, Panasonic gibi görece daha iyi markalar varsa onu tercih etmeniz de yarar var.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Arkadaş geçen hafta gidemedim bütçeyi biraz yükselteyim derken 2 model arasında kaldım bunlar hakkında bilginiz var mı?

Bosch KGN55VIF1N 16499 TL
ALTUS ALK 471 XI 14699 TL

Bosch 326 kw yakarken altus 304 harcıyor. Altusta dijital ekran var ben severim bu tarz şeyleri ama her şeyden önce kalite gelir.

Geri
Üst Alt