Çözüldü 14-15 bin TL bütçeli buzdolabı önerisi [Profilo BD3055IFVN alındı]

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Buzdolabı alma arifesindeyim kafam çok karışık kimisi diyor garanti biter bitmez bozuluyor kimi diyor servis ağı geniş olanı al kimi diyor Samsung çöp Beko al diyenler.

14 bin lira kadar bütçem var bu dolabı düşünüyorum önerir misiniz ? Inox/gri olması şart bu arada.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Merhaba, 17 Ağustos 1999 depremine kadar, AEG No Frost buzdolabı kullanıyorduk ancak yaşanan depremde sarsıntıdan dolayı, üst taraf bozuldu ve o zaman firma belli bir ücret karşılığında (100 Milyon TL=100TL) verince bize Bosch N.Frost KSU 3920 NE model dolap verdi, adı Bosch ama gel de bize sorun, 20 sene kullandık, belki 50 defa arıza yaptı, artık en sonunda tamamen bozuldu ve Arçelik 570505 ei aldık (3800 TL ) idi o zaman, yani bu beyaz eşya işi birazda şans işi, Bosch mu Arçelik mi deseler çoğu kişi Bosch der, ama ben eve sokmam, zamanda çamaşır makinesini de ondan aldık o da kaç kez bozuldu yapıldı, bir tanıdık Samsung almıştı, pişman oldu yedek parça fiyatları el yakıyor diyordu, alınır mı, alınır ama ince eleyip sık dokumalı, uzun yıllar kullanmalı, rahmet kuzenim evlenirken Miele çamaşır makinesi almıştı 19 sene arıza yapmadan kullandı eşi, arıza yapınca da 5500 lira istemişler yedek parça için, o da onu hurdacıya verip Arçelik aldı...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Uzun süredir K serisi olan RT62K7040 modelini annemlerde kullanıyoruz.

soğutma anlamında çok iyi, alt üst katları istediğiniz modlarda kullanabilirsiniz yada kapatabilirsiniz.
ayrıca kompresörü oldukça sessiz çalıştığını anlamanız zor.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Merhaba, 17 Ağustos 1999 depremine kadar, AEG No Frost buzdolabı kullanıyorduk ancak yaşanan depremde sarsıntıdan dolayı, üst taraf bozuldu ve o zaman firma belli bir ücret karşılığında (100 Milyon TL=100TL) verince bize Bosch N.Frost KSU 3920 NE model dolap verdi, adı Bosch ama gel de bize sorun, 20 sene kullandık, belki 50 defa arıza yaptı, artık en sonunda tamamen bozuldu ve Arçelik 570505 ei aldık (3800 TL ) idi o zaman, yani bu beyaz eşya işi birazda şans işi, Bosch mu Arçelik mi deseler çoğu kişi Bosch der, ama ben eve sokmam, zamanda çamaşır makinesini de ondan aldık o da kaç kez bozuldu yapıldı, bir tanıdık Samsung almıştı, pişman oldu yedek parça fiyatları el yakıyor diyordu, alınır mı, alınır ama ince eleyip sık dokumalı, uzun yıllar kullanmalı, rahmet kuzenim evlenirken Miele çamaşır makinesi almıştı 19 sene arıza yapmadan kullandı eşi, arıza yapınca da 5500 lira istemişler yedek parça için, o da onu hurdacıya verip Arçelik aldı...
Hocam annem arçelik olmasın da ne olursa olsun diyor eski dolap arçelik bizim, arıza yaptığında usta gelmiş zamanında arçelik alma vs. demiş yani kırması oldukça zor bir algı oluştu kendisinde. Tam birini tamam yarın alacağım diyorum ondan sonra o ürün hakkında olumsuz bir şey görünce vaz geçiyorum ne zormuş bu buzdolabı işi arkadaş.

Uzun süredir K serisi olan RT62K7040 modelini annemlerde kullanıyoruz.

soğutma anlamında çok iyi, alt üst katları istediğiniz modlarda kullanabilirsiniz yada kapatabilirsiniz.
ayrıca kompresörü oldukça sessiz çalıştığını anlamanız zor.
Bütçeyi çok aşıyor maalesef, kredi kartı imkanım olmadığı için peşin olacak üstüne.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Çeyizlik olarak RT59QBPN almıştım.
Evlendik çocuklar oldu içi tıklım tiklim olduğu için yiyecekleri dondurmaya başladı.
(hava kanallarının önünü kapatıldığı için)
şuan aktif olarak çalışmaya devam ediyor.
sadece ben kullaniyorum.

hacim olarak yetersiz kalınca geçen ay gene Samsung aldım. Model kodu RS66a8100s9

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Bu kısmı yazmamıştım onu da ekleyeyim, o zaman ki Bosch servisi ustası belki 10 kez aynı arıza için geldi gitti, adam en sonunda bize "Abi şimdi beni iyi izleyin not edin, neyi nasıl yaptığımı görün bozulunca önce fişini çekerek aynı sırada sökün ve tekrar takın, her seferinde gelip para alıyorum , üzülüyorum" demişti...
Allah razı olsun ondan o abi sayesinde dolap aynı arızayı verince biz yapmaya başladık artık ( dondurucu kısmındaki rezistanslar donup alt kısmın soğutmasını durduruyormuş)
Normal de -18 +4 olması gereken dolabın alt kısmı +10 oluyordu.

Not: Eski servis kapandı, yeni servis açıldı Bosch yetkilileri çemkirmesin ;))

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Sanırım Samsung'dan vazgeçtim Beko düşünüyorum şimdilik.
Arçelik-Beko grubunda giriş ve orta seviye dolaplarda TEE kompresör kullanılıyor.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Arçelik-Beko grubunda giriş ve orta seviye dolaplarda TEE kompresör kullanılıyor.

Ne yapmamı önerirsiniz? Bütçe artışı mı yoksa Samsung alıp yüksek yedek parça fiyatlarına katlanmak mı? Garanti süresi boyunca arıza yapınca yedek parçaya para ödememem lazım kimisi böyle bir şey yok diyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam annem arçelik olmasın da ne olursa olsun diyor eski dolap arçelik bizim, arıza yaptığında usta gelmiş zamanında arçelik alma vs. demiş yani kırması oldukça zor bir algı oluştu kendisinde. Tam birini tamam yarın alacağım diyorum ondan sonra o ürün hakkında olumsuz bir şey görünce vaz geçiyorum ne zormuş bu buzdolabı işi arkadaş.

Bütçeyi çok aşıyor maalesef, kredi kartı imkanım olmadığı için peşin olacak üstüne.
O gelen usta değilmiş aklı başında işi bilen ustalar Arçelik Beko Tavsiye eder.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt