Yuva Kuracak Forum Üyesine Uygun Fiyata 40"/43" TV Tavsiyesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yoo alakasi yok bence Bende 2015 Mb100 tv var netfliks puhu tv memc ozelligi dts hersey kazandirdim dsmart kayit yapma 4 sene olmus gayet guncel biraz bilginiz varsa 7 8 sene guncel gider yani
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Va panel panasonicde uretmis vestel o sene onun yaziliminida attim gayet canli akici vestelde iyi model secerseniz paranin hakkini fazlasiyla verir.
Evet doğru tespit, Aslında sevgili Koray konuya MB9X özelinde baktığı için bu şekilde yazıyor lakin kabul edelim ki MB9X neslinin üretildiği dönem, Dönemsel anlamda bu donanımı kaldırabilecek yeterlilikte idi. Burada sorun,üretilen tv de değil, gereksiz hızlı ilerleyen teknolojide.

Olay TV den çıktı bilgisayar yolunda hızla ilerliyor ve biz bu konuda aslında sevgili Umut Barış Umut Barış ile bir sohbet etmiş ve tv üreticilerine tavsiyede bulunmuştuk.

Atom işlemcili anakarta kazandırılmış tuner desteği ile aslında TV anakartına pc özellikleri yüklemeye çalışmak yerine, zaten PC anakartı olan unsura tuner desteği sağlamaları daha mantıklı olacaktır.

Bir sonraki aşamada ise bence tv dünyası tamamen Sanayi 4.0 a geçmeli ve tüketici olmnası gereken özelliklerde ürünü TALEP edebilmeli ve bu dorğultuda üretim yapılabilmelidir.

Örneğin ;

PC toplamak için nasıl ki intel işlemci, foxconn anakart, kingston ram bellek, samsung ssd vs vs diye seçiyorsak, tv toplarken de, LG panel, İNNOTEK led bar, Samsung ramli ve snapdragon işlemcili anakart, wifi kart extra, 200watt power kart vsv vs diye seçebilmeli tüketici :ok

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Evet doğru tespit, Aslında sevgili Koray konuya MB9X özelinde baktığı için bu şekilde yazıyor lakin kabul edelim ki MB9X neslinin üretildiği dönem, Dönemsel anlamda bu donanımı kaldırabilecek yeterlilikte idi. Burada sorun,üretilen tv de değil, gereksiz hızlı ilerleyen teknolojide.

Olay TV den çıktı bilgisayar yolunda hızla ilerliyor ve biz bu konuda aslında sevgili Umut Barış Umut Barış ile bir sohbet etmiş ve tv üreticilerine tavsiyede bulunmuştuk.

Atom işlemcili anakarta kazandırılmış tuner desteği ile aslında TV anakartına pc özellikleri yüklemeye çalışmak yerine, zaten PC anakartı olan unsura tuner desteği sağlamaları daha mantıklı olacaktır.

Bir sonraki aşamada ise bence tv dünyası tamamen Sanayi 4.0 a geçmeli ve tüketici olmnası gereken özelliklerde ürünü TALEP edebilmeli ve bu dorğultuda üretim yapılabilmelidir.

Örneğin ;

PC toplamak için nasıl ki intel işlemci, foxconn anakart, kingston ram bellek, samsung ssd vs vs diye seçiyorsak, tv toplarken de, LG panel, İNNOTEK led bar, Samsung ramli ve snapdragon işlemcili anakart, wifi kart extra, 200watt power kart vsv vs diye seçebilmeli tüketici :ok
Bu şekilde, yani talep doğrultusunda bu tarz modüler bir televizyon üretmek zor mudur şu an? Gerçekten daha verimli olabilir. LG akıllı telefonda yapmıştı benzer bir şeyi. Kamerası, hoparlörü vs değiştiriliyor ediliyordu. Lakin tutmadı cihaz.
TV konusunda bilinçli tüketicilerin bu konuda rağbet edeceği bir yenilik olur diye düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dönüş için teşekkür ederim. Şayet fiyat performans ürünü olacaksa, kabulüm tabi.
Üst limitin olan 1800tl ye uygun olan, 1799tl ye satılan REGAL 40R6020U ürünü kontrol ettiğimde MB110 ve MB211S FHD anakart ile üretilmiş, üretimde CMO panel kullanılmış, SMR değeri 600hz olan stavbil bir ürün görüyorum karşımda.

Burada seçtiğim model kesimnlikle performans ürünü değil onu belirteyim. Ben bu seçimimde daha genel olarak az işlemci yükü ve doğal olarak mümkün olduğunca daha uzun ömür konusuna odaklandım. Fiyat kralı ürün de demiyorum zira bu özelliklerden daha iyisine sahip ve daha büyük ekranlı tv de var olduğunu biliyorum ancak 3 yıl garanti, stabil ürün, sorunsuz servis hizmeti gibi faktörler bu marka ve modeli bende baskın kıldı. olaya bu gözle bakınca aslında gerçek FP ürün bu olabilir sizin için diye düşünüyoum.

Lakin 200TL fazlasını verip 50'' smart android 4K bir AWOX alabilecek olduğumuzun da farkında olmalıyız. AWOX 2 yıl garanti, stabilitesi için şimdilik bir şey söylemek zor, servis hizmeti için ise yüksek derecede eksi puan alabilecek bir marka olduğunu unutmamak gerekir.

Her zaman belirtiriz, marka değeri denen bir olgu var, işte VESTEL in marka değeri de aslında yazılım mühendisliğinin kendisinde olması ve garanti süresinin uzunluğudur. Bu nedenle belli oranda bir fiyat farkı ödediğimizin biz de farkındayız :ok

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
Üst limitin olan 1800tl ye uygun olan, 1799tl ye satılan REGAL 40R6020U ürünü kontrol ettiğimde MB110 ve MB211S FHD anakart ile üretilmiş, üretimde CMO panel kullanılmış, SMR değeri 600hz olan stavbil bir ürün görüyorum karşımda.

Burada seçtiğim model kesimnlikle performans ürünü değil onu belirteyim. Ben bu seçimimde daha genel olarak az işlemci yükü ve doğal olarak mümkün olduğunca daha uzun ömür konusuna odaklandım. Fiyat kralı ürün de demiyorum zira bu özelliklerden daha iyisine sahip ve daha büyük ekranlı tv de var olduğunu biliyorum ancak 3 yıl garanti, stabil ürün, sorunsuz servis hizmeti gibi faktörler bu marka ve modeli bende baskın kıldı. olaya bu gözle bakınca aslında gerçek FP ürün bu olabilir sizin için diye düşünüyoum.

Lakin 200TL fazlasını verip 50'' smart android 4K bir AWOX alabilecek olduğumuzun da farkında olmalıyız. AWOX 2 yıl garanti, stabilitesi için şimdilik bir şey söylemek zor, servis hizmeti için ise yüksek derecede eksi puan alabilecek bir marka olduğunu unutmamak gerekir.

Her zaman belirtiriz, marka değeri denen bir olgu var, işte VESTEL in marka değeri de aslında yazılım mühendisliğinin kendisinde olması ve garanti süresinin uzunluğudur. Bu nedenle belli oranda bir fiyat farkı ödediğimizin biz de farkındayız :ok
Teşekkür ederim tavsiyeniz ve harcadığınız vakit için. İlgili ürüne bakacağım bugün boş dersimde.
Letgo'dan garanti için aç kapa yapılmış, sıfır LG&Samsung TV'ler olabiliyor 1600-1700lü fiyatlara. Bu noktada bunlara da yönelmem konusunda düşünceniz nedir?

Bu arada, servis sorunlu ürün her zaman eksidedir. Satış sonrası destek ideal düzeyde olmalı. Ben bu nedenle babaevine VESTEL aldım 1.5 yıl önce. Satış sonrası destek olsun, bir sorun olsun kolaylık olacak diye.
Şimdi de kendi yuvama bakıyorum işte. Fiyatlar 1.5 sene öncesine göre inanılmaz yükselmiş. Umarım bulabilirim uygun bir şeyler. :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim tavsiyeniz ve harcadığınız vakit için. İlgili ürüne bakacağım bugün boş dersimde.
Letgo'dan garanti için aç kapa yapılmış, sıfır LG&Samsung TV'ler olabiliyor 1600-1700lü fiyatlara. Bu noktada bunlara da yönelmem konusunda düşünceniz nedir?
LG markasından kesinlikle uzak durmalısınız, PHILIPS konusunda dahi benim bildiklerimi bilseniz mağazanın kapısından geçmezsiniz lakin elbette ki ister istemez satın alıyoruz bu markaları da.

Bu markaları elbette alırız, ancak ekonomik anlamda bunlara bir şey olduğunca içimiz acımayacak seviyelere geldiğimizde almayı daha uygun buluyorum ancak elbette ki bu benim şahsi fikrimdir.

İşte bu doğrultuda ben daha markaların kendisine dahi tam anlamı ile güvenemiyorken, bir de ikinci güvenmediğim bu satış mağazalarının açıp kapattığı ürünlere güvenmek mi ?

İlahi :kiskis

EKLEME: Ürün çok cazip ise, fiyatı da uygun ise SAMSUNG düşünebilirsiniz elbette :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531

Örneğin ;

Aynen keşke öyle bir şansa sahip olsaydık

Adem hocamında dediği gibi LG den kesinlikle ve kesinlikle uzak durun Phılıps e hiç denk gelmedim ama Tv Konusunda Samsung Yada Vestel Derim.:ok:ok

İlerde MB1X Serilerinide Aynı durummu bekliyor Acaba Benim TV MB110 Anakarta Sahip Bu arada Arkadaşlar bende odama tv almayı düşünüyorum ilerleyen vakitlerde Bunun konusunuda gerekli forumda açar tartışırız Keskin Sanada Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Darısı Bana ve bekarlara :hihi:hihi:hihi

Son düzenleme:
vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
284
1200 TL'ye Regal 43R6520F alarak araştırmamı sonlandırdım. Bu süreçte mümkün olduğunca ilgili cevaplar veren, tavsiyeler veren A Adem Helvacı 'ya, panel öğrenme başlığında sık sık rahatsız etmeme rağmen hızlı ve açıklayıcı cevaplar veren TEKNOwest TEKNOWEST F fikoloji hesaplarına teşekkürlerimi borç bilirim. Forum sayfasının samimi ve açıklayıcı yaklaşımına da teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Toplarsın evellallah yavaş yavaş ,çok eşya tıkmayın eve ,beraber karar verin,kimseyi karıştırmayın (benim oğlan böyle diyor da :) )
Babasınamı ?torun da ona derse:kas
Koşar sana oğlan:hihi
Yazımdan bir kısmı alıp ,önemli yeri almaz isen işte böyle ortada kalırsın "pat" diye :hihi
Bak ne yazmışım ,(hadi benim gözler bozuk,yakın gözlükle bakıyor-yazıyorum )"çok eşya tıkmayın eve ,beraber karar verin,kimseyi karıştırmayın (benim oğlan böyle diyor da :) )"
Ben çok gördüm,evlere olmadık eşya alanlar-aldıranlar ,ben mesela hanıma değil takım elbise ,traş setini dahi aldırmadım çünkü koyu renk takımım vardı,traş olmak için de zaten elektrikli makinam vardı (halen kullanıyorum bu arada,belirteyim) ,daha da yazarım da konuyu muhabbete çevirmeyeyim :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt