YETKİLİ SERVİSLERİN SIFIR LCD FİYATINA LED BAR DEĞİŞİMİ...

V Çevrimdışı

Volki035

Yeni Üye
3 Eki 2019
4
46
Garanti süresi bitmiş 55 inç LG marka LED televizyonum arızalandı...Ekran da, karartılı ve zor seçilen görüntü mevcut... Aynı zamanda saniyede bir flaşör gibi görüntü normal şekilde gelip gidiyor... Araştırmalarım neticesinde bu forumla karşılaştım ve forum içerisinden yaptığım araştırmalar sonucu ve değerli bir iki ustamızın teveccühü neticesinde arızanın ne olduğunu nokta atışı tespit ettik... Servisi aramaktan önce bunu araştırmamın sebebi ise malumunuzdur ki yetkili servislere çoğu kişi gibi güvensizliğimdir... Arıza netlik kazandıktan sonra LG yetkili servisi aradım... ""BU KISIMA DİKKAT""... Servis telefonuna cevap veren bayana arızayı anlattım ve ücreti ne olur diye sorduğumda, bana, 850 TL ücreti var dedi...Kendisine cihazımın evde LED değişimi olabilme ihtimali var mı diye sorduğumda beni servis bölümüne yönlendireceğini ve konuyu onlarla görüşmemi istedi... Telefonu açan erkek şahsa konuyu aynı şekilde aktardığımda Tv nin 55 inç olması münasebeti ile evde tamiratının mümkün olmayacağının ancak 42 inç ve aşağısının olabileceğini söyledi...Bu şahsa LED değişim ücretini sorduğumda ise iki dakika önce aynı servisin başka odasındaki yetkilinin verdiği yukarıdaki fiyata karşın 1200 TL fiyat verdi... Piyasada şu an 800-900 TL den başlayan ve ortalama 1500-2000 TL arasında inç değeri orta halli TV ler mevcutken bir LED değişiminin sıfır televizyon fiyatına yapmaları tekellerine geçirdikleri piyasada yapılan bir ayıp değil terbiyesizlik ve insanlık dışı bir olaydır...Yukarıda da dediğim gibi araştırmalarım neticesinde bana 1200 TL dedikleri LED'leri tedarikçisinden aldıkları fiyat 150-200 bilemedin 250 TL'yi geçmiyor ve bu LED'lerin değişimine 1200 TL istiyor...Yani işçilik 900-1000 TL... Şimdi piyasada ki bazı bu işi yapanlar, forumda okuduğum kadarı ile bu servislerin fahiş fiyatlarına gebe kalınmasın diye işin inceliklerini anlatanlara veryansın etmişler...Neden? İnsanların asgari ücretle geçinmeye çalıştığı bu ülkede, siz, 100 liralık malzemeye, maaşının yarısından fazlasını istemelerini onaylıyor musunuz...? Neymiş efendim, ben yıllarımı verdim bu işin inceliğini öğrenene kadar mış... Siz ise ekmeğimizle oynuyorsunuz muş... Bizlerde o TV leri alabilmek için gece gündüz çalışıp bilmem kaç ayda ödemeye çalışıyoruz...Empati yapın biraz... Bir iki değerli ustamız sayesinde servise boyun eğmedim lakin yine de Tv nin arızasını yaptırmam 700 TL ye maloldu. . Bu rakamlar bile o ledlerin fiyatına göre fazla rakamlar...Bu işin hakkı 500 TL yi geçmemeli diye düşünüyorum...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bende "canlı canlı" yaşadım buna benzer olayı,birde utanmadan "sen ne anlarsın amca"oldum :) ,bende "bak oturuyorsun kapının önünde,led değişimine dünya para istiyorsun,bunun ederi zaten 700 tl "dedim (32'' bir tv) ,sen buna 450 diyorsun,ayıp ama zenginlik başa bela" dedim,o da onu sök-bunu sök kolaymı" dedi ,bende hiç uzatmadan forumu açtırdım telefonundan,birde kandi web sitemi tabii,yani " ben işin içindeyim,herşeyi biliyorum" anlamında,sonra bana çay söyledi,epey muhabbet ettik,modlama konusunda sorular sordu " paramı almadan bilgi vermem" dedim,gülüştük.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Elbetki emeğin bir karşılığı olacak ama Türkiye'de maalesef durum bu. Birde işin. İcine kendi servisi girdimi iş iyice anafor oluyor. Bu her anlamda böyle. Araba nin orjinal filtre kiti 60₺ serviste 130₺ oda biz tanidigiz diye dip fiyat.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar;

Öncelikle sizleri tebrik etmek isterim bu bilince ve araştırma ruhuna sahip olmanızdan ötürü.

Bu konular burada çok tartışıldı, tartışmalar gereksiz uzamasın diye konuyu kilitledik kapattık gitti ancak o konu kapatılmış olsa da ülkede bazı esnaf gruplarındaki AHLAKSIZLIK halen gırla devam ediyor gidiyor.

Bunun tek sebebi var o da DENETİMSİZLİK.

Bir çok kesimin yerden yere vurduğu, burada hatalarını eleştirsek de yine de üretimlerine destek verdiğimiz VESTEL markasında bir yetkili servis şu yazdığınız olayı yapsın, servisi kapınıza nöbetçi asker dikmezlerse gelin yüzüme tükürün.

Donanımhaberde yazdığım dönemlerde böyle bir olay vuku bulmuştu ve aslında 180tl ye olabilecek bir iş için tüketiciden 250tl almıştı yetkili servis.

O arkadaşın adını inanın hatırlamıyorum 2-3 yıl önceydi bu konu lakin bana ulaştı, ben de konuyu VESTEL alternatif bildirim kanalına aktardım zira o dönem ortak bir çalışma yapıyorduk VESTEL ile. Konuyu aktarmamı takiben 1 saat içerisinde önce özür aramaları, arkasından da evinin kapısına kadar gidilip fazladan alınan 70TL si iade edilmişti arkadaşımızın.

VESTEL in de hataları yok mu? Dünya kadar var lakin en azından gerçekten çalıştığını bildiğim bir denetim mekanizmaları var.

LG de ise müşteri hizmetlerini kendiniz arayıp durumu izah etseniz ve bu fiyat farkını çok büyük olduğunu söyleseniz dahi ''Servislerin iç politikalarına karışamayız'' cevabını alıyorsunuz.

Biz şimdi buradan böyle çalışan, adı esnaf olan kitleye tepki gösterince de bize küfür ediyorlar. İstedikleri kadar küfür etsinler kimin doğru kimin yanlış yaptığını, kimin AHLAKSIZ olduğunu yaratan biliyor.

Biz de bu işten ekmek yediğimizi bin defa yazdık, açık açık yazıyor ve hakkımızı istiyoruz, vatanda da veriyor. İşçiliğim belli, led bar fiyatı belli, Vatandaşın gönlü rahat, benim gönlüm rahat, gerisinin canı cehenneme :ok

Bu yazıyı yazarken gelen bir telefon ile yazmaya ara verdim ve arayan vatandaş ile görüştüm Arçelik 46LEG6B model tv nin led barı kaça değişir ona göre tv yi yollayayım dedi, Kardeşim 200tl işçilik alırım, gerisi led bar ne kadar ise o, diler kendin ledleri al yolla, dilersen ben alırım aldığım fiyata senin tv ye takarım dedim.

Düşünün ki kargo parası ile hesaplasan vatandaş yine yüksek bedel ödüyor ama söylenen hep şu oluyor ''Size güveniyorum, kargo parası veriyorum ama en azından içim rahat''

Bu benim için, bizim için, @Pixel Teknoloji için, tavsiyeforumu için gurur kaynağıdır, gerisi teferruat.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bende "canlı canlı" yaşadım buna benzer olayı,birde utanmadan "sen ne anlarsın amca"oldum :) ,bende "bak oturuyorsun kapının önünde,led değişimine dünya para istiyorsun,bunun ederi zaten 700 tl "dedim (32'' bir tv) ,sen buna 450 diyorsun,ayıp ama zenginlik başa bela" dedim,o da onu sök-bunu sök kolaymı" dedi ,bende hiç uzatmadan forumu açtırdım telefonundan,birde kandi web sitemi tabii,yani " ben işin içindeyim,herşeyi biliyorum" anlamında,sonra bana çay söyledi,epey muhabbet ettik,modlama konusunda sorular sordu " paramı almadan bilgi vermem" dedim,gülüştük.

Sevgili teraspi, bize amca diyen zihniyetleri kınıyorum... hem de kınım kınım kınıyorum.. :hihi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Selamlar;

Öncelikle sizleri tebrik etmek isterim bu bilince ve araştırma ruhuna sahip olmanızdan ötürü.

Bu konular burada çok tartışıldı, tartışmalar gereksiz uzamasın diye konuyu kilitledik kapattık gitti ancak o konu kapatılmış olsa da ülkede bazı esnaf gruplarındaki AHLAKSIZLIK halen gırla devam ediyor gidiyor.

Bunun tek sebebi var o da DENETİMSİZLİK.

Bir çok kesimin yerden yere vurduğu, burada hatalarını eleştirsek de yine de üretimlerine destek verdiğimiz VESTEL markasında bir yetkili servis şu yazdığınız olayı yapsın, servisi kapınıza nöbetçi asker dikmezlerse gelin yüzüme tükürün.

Donanımhaberde yazdığım dönemlerde böyle bir olay vuku bulmuştu ve aslında 180tl ye olabilecek bir iş için tüketiciden 250tl almıştı yetkili servis.

O arkadaşın adını inanın hatırlamıyorum 2-3 yıl önceydi bu konu lakin bana ulaştı, ben de konuyu VESTEL alternatif bildirim kanalına aktardım zira o dönem ortak bir çalışma yapıyorduk VESTEL ile. Konuyu aktarmamı takiben 1 saat içerisinde önce özür aramaları, arkasından da evinin kapısına kadar gidilip fazladan alınan 70TL si iade edilmişti arkadaşımızın.

VESTEL in de hataları yok mu? Dünya kadar var lakin en azından gerçekten çalıştığını bildiğim bir denetim mekanizmaları var.

LG de ise müşteri hizmetlerini kendiniz arayıp durumu izah etseniz ve bu fiyat farkını çok büyük olduğunu söyleseniz dahi ''Servislerin iç politikalarına karışamayız'' cevabını alıyorsunuz.

Biz şimdi buradan böyle çalışan, adı esnaf olan kitleye tepki gösterince de bize küfür ediyorlar. İstedikleri kadar küfür etsinler kimin doğru kimin yanlış yaptığını, kimin AHLAKSIZ olduğunu yaratan biliyor.

Biz de bu işten ekmek yediğimizi bin defa yazdık, açık açık yazıyor ve hakkımızı istiyoruz, vatanda da veriyor. İşçiliğim belli, led bar fiyatı belli, Vatandaşın gönlü rahat, benim gönlüm rahat, gerisinin canı cehenneme :ok

Bu yazıyı yazarken gelen bir telefon ile yazmaya ara verdim ve arayan vatandaş ile görüştüm Arçelik 46LEG6B model tv nin led barı kaça değişir ona göre tv yi yollayayım dedi, Kardeşim 200tl işçilik alırım, gerisi led bar ne kadar ise o, diler kendin ledleri al yolla, dilersen ben alırım aldığım fiyata senin tv ye takarım dedim.

Düşünün ki kargo parası ile hesaplasan vatandaş yine yüksek bedel ödüyor ama söylenen hep şu oluyor ''Size güveniyorum, kargo parası veriyorum ama en azından içim rahat''

Bu benim için, bizim için, @Pixel Teknoloji için, tavsiyeforumu için gurur kaynağıdır, gerisi teferruat.
Adem hocam piyada keşke senin kadar iyi bir ADAM OLSA

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam piyada keşke senin kadar iyi bir ADAM OLSA
Var güzel kardeşim, sayı az olsa da var ve bir araya toplamaya çalışıyorum, çalışıyoruz. Bak TEKNOwest teknovest ustamız burada, sevgili F fikoloji kardeşimiz burada, doğru yolu buldu ve C Canberi ustamız da burada, daha niceleri içimizde ve zamanla da sayımız daha da artacak nasipse ??

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Forum Ailesindeki Herkezi çok seviyorum allah herkesten razı olsun ama benim kankam teraspy teraspy Emmi emmiyi gece çıldırtmada bir numarayım :hihi:hihi:hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

:haha1:haha1:haha1:haha1:haha1
baklava-fistikli.jpg
Olsada yesek ya tatlı yiyin tatlı konuşun

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri