Yetkili servislerin davranışları ve ek garanti fiyat farkları | Sayfa 2 | Tavsiye Forumu

Yetkili servislerin davranışları ve ek garanti fiyat farkları

heamvivma 

Aktif Üye
1500-2000 liralık ürüne ek garanti yapmak mantıklı olmaz diyen arkadaşıma katılmıyorum.

Eğer imkanınız varsa kesinlikle yapın. Bi ara Bosch çamaşır makinem arıza yapmıştı. Garantinin bitmesine 3 ay kalmıştı. Servis geldi arızayı giderdi ayrıca garantiniz bitmek üzere. 250 tl ye garantinizi uzatabilirsiniz dediler. Ben pek oralı olmadım. Birkaç ay sonra makine tekrar arıza yaptı. Ayki ekip geldi. Makinenin ana kartı bozulmuştu. Garanti bittiğinden dolayı yaklaşık 400 lirayı cebimizden paşa paşa ödedik. Servisteki eleman, ek garantiyi yaptırmış olsaydın bunu garanti karşılayacaktı demişti.

O günden sonra hangi beyaz eşyayı alırsam alayım direk ek garanti yapıyorum. Kafa rahat kalıyor. Zira garanti bitince servis eve gelip sadece makineye bakmaya bile 100 lira istiyor..

Aragorn 

Süper Üye
Bu kampanya geçen seneydi diye hatırlıyorum.
Hala geçerli haziran 2021 tarihine kadar

Screenshot_20210306-122352.png

ataseven 

Silver Üye
beko buzdolabına 4 sene ek garanti yaptırmıştım.gerek kalmadı.(7 yıl garantide bitti).geçenlerde samsung bulaşık makinası aldım ek garantiyi sordum bulaşık makinasında yokmuş buzdolabı ve çamaşır makinasında ek garanti varmış.bulaşık makinasına neden ek garanti vermediklerini anlayamadım.