Yerli Otomobil Görücüye Çıktı ( Anket İçerir )

Yerli Otomobili Beğendiniz Mi ?

• Evet Beğendim

• Hayır Beğenmedim

• Kararsızım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çünkü tembeliz. Çünkü kimse uğraşarak çok para kazanmak yerine asgari ücrete tamahkar olmayı tercih ediyor. Çünkü köy işi Zordur.
Ben Samsunda yaşıyorum burada binlerce insan Tarım ve Hayvancılıkla uğraşıyor çok da iyi para kazanıyorlar. Marketten bir şey aldığımı bilmiyorum çoğu almaz pazara köylüler getirir aracısız kasa kasa sebze meyve satarlar çok da iyi kazanıyorlar. Süt aldığım kadın domates biber vs ne varsa getiriyor sadece ben süt yoğurt tereyağ yumurta + sebze meyve için her hafta 150 tl veriyorum benim gibi 10 kişiden ayda 6000tl. Aynı kadın ürettiğini halciye verse yarısını bile kazanamazdı.
Buna fındığı dahil etmiyorum. Alt komşumuz 8 ton fındık yapıyor yılda 1 ay çalışıyor 200.000TL yi cebine koyuyor. Biz de yılda 12 ay çalışıp Binlerce lira sermaye ortaya koyup ticaretin stresini çekip para kazanmaya uğraşıyoruz. Tarım da Hayvancılık da gayet karlı yeter ki tembel ve aptal olma
Şehirde yaşayanlar olarak aylık gıda masrafını düşünün. Bir domates olmuş 5 tl meyveler 5tl den başlıyor para kazanmamak mümkün mü? Köylü ne arıyor çalışmayacak, pazara gitmek yerine halciye mal kaptıracak sonra da ağlayacak. Köylü HAKEDİYOR.
Bu çok aşağılayıcı bir yaklaşım olmuş.

Babamın mesleği nedeniyle şehirlerde doğup büyüyüp yetişmiş olsam da Köylü çocuğuyuz biz de ve ayrıca ne var köylü olmakta onu anlayamadım.?

Şu an dahi köy yerinde yaşıyorum. Evet kendini geliştirmeyen, yeniliklere kapalı kesim olabiliyorlar lakin şu satırlarda yazdıklarınızın hiç birisini hak etmiyor bu insanlar.

Ayrıca oturduğunuz yerden ahkam kesmek kadar kolay değildir toprak işi. Sabır ister, emek ister, para ister ve en önemlisi ise yürek ister.

Yatırdığı parayı batırmak ile, Aylarca elleriyle kollarıyla emek verdiğini hatalı devlet politikaları nedeniyle çöpe atmak zorunda kalmak arasındaki farkı ayırt edemeyenlerin köylü milletimiz için ettiği bu lafları bu forum kabul etmez.

Yılda 1 ay çalışıp 200bin cebine koyma konusunu muhtemelen Ütopyanın kenar mahallelerinde yapıyorlardır zira fındık emekçisi ile konuştuğunuzda hiç de sizin gibi anlatmıyorlar süreci.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bu çok aşağılayıcı bir yaklaşım olmuş.

Babamın mesleği nedeniyle şehirlerde doğup büyüyüp yetişmiş olsam da Köylü çocuğuyuz biz de ve ayrıca ne var köylü olmakta onu anlayamadım.?

Şu an dahi köy yerinde yaşıyorum. Evet kendini geliştirmeyen, yeniliklere kapalı kesim olabiliyorlar lakin şu satırlarda yazdıklarınızın hiç birisini hak etmiyor bu insanlar.

Ayrıca oturduğunuz yerden ahkam kesmek kadar kolay değildir toprak işi. Sabır ister, emek ister, para ister ve en önemlisi ise yürek ister.

Yatırdığı parayı batırmak ile, Aylarca elleriyle kollarıyla emek verdiğini hatalı devlet politikaları nedeniyle çöpe atmak zorunda kalmak arasındaki farkı ayırt edemeyenlerin köylü milletimiz için ettiği bu lafları bu forum kabul etmez.

Yılda 1 ay çalışıp 200bin cebine koyma konusunu muhtemelen Ütopyanın kenar mahallelerinde yapıyorlardır zira fındık emekçisi ile konuştuğunuzda hiç de sizin gibi anlatmıyorlar süreci.
Hay ağzına sağlık usta

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt