Yerel ağ üzerinden PC ile dosya paylaşımı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,455
64
Sizle alakalı değil de ,benim kullandığım programın boyutu bile küçük,140 kb :) çünkü ben linux kullanıyorum,win için yok galiba bu program,oysa süper,BURADA anlatmıştım.(tabii konuyu telefona açmışım maalesef)
Bu arada yinede belirteyim sevgili derhan34 ,sorunun çözüldüğü için yazdım.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Sizle alakalı değil de ,benim kullandığım programın boyutu bile küçük,140 kb :) çünkü ben linux kullanıyorum,win için yok galiba bu program,oysa süper,BURADA anlatmıştım.(tabii konuyu telefona açmışım maalesef)
Bu arada yinede belirteyim sevgili derhan34 ,sorunun çözüldüğü için yazdım.
linux bazi konularda avantaj saglasada kullanici dostu degil günlük kullanimda faydasindan cok zarari oluyor o yüzden cogunlukla windows tercih ediliyor linuxe gecip dosya paylasim sorununu cözebiliriz belki ama diger konularda baska sorunlara sebep olacak bu sefer :rolleyes:

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,455
64
linux bazi konularda avantaj saglasada kullanici dostu degil günlük kullanimda faydasindan cok zarari oluyor o yüzden cogunlukla windows tercih ediliyor
Tam tersidir,faydasını saymakla bitmez,ama aslında winin tercih sebebi "oyun oynama" dır,yoksa tüm telefon üreticileri faydalı bulsalardı win kullanırlardı :) ,şimdi android adı altında linux (kabaca) kullanıyorlar,tabii telefonlara ek olarak tv,receiver,android box, saymakla bitmez :)
Ben win98 mavi ekran verip,hardiske format atılarak(o zamanlar küçük boyutluydu HDDler) verilerimi kaybettiğim günden beridir linux kullanıyorum,o yıldan bu yıla daha hiç verimi kaybetmedim,Bir dakika bile virüs bulaşıp,"tühhhh" demedim,hatta öteye gideyim "trojan" denilen truva atı bile girmedi sisteme,daha doğrusu hiç anti virüs kurmadım,virüs için araştırma dahi yapmadım,bu bile "kullanıcı dostu değil" tezini çürütür :)
Yani aslında ister istemez kullanıyorsunuz da pc olarak kullanımda böyle bakılıyor maalesef :)
Neyse sevgili derhan34'ün konusunu dağıtmayayım sevgili Bratan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,624
sorun bu yarim akilli televizyonlarin windowsun ag paylasimini tanimamasi ek program olmadan dosya paylasmak icin windows 10 kullanmaniz lazim windows 7 de sorun yapiyor ben cözemedim windows 10 a gectim
konuyla ilgili cabalarimi iceren konu >> Link

kendimce windows 10 icin yaptigim paylasim nasil yapilir aciklamasi >>> Link

anlatim biraz karisik birde pc almanca isterseniz windows 10 da film tv uygulamasi ile dosya paylasimi üzerine google dan arayip daha iyi aciklamalar bulabilirsiniz

ek olarak transcoding yapmadan yani dosyaya dönüstürme islemi yapmadan dosya paylasmak istiyorsaniz kodi gayet iyi

bu isin en temiz yöntemi ag baglantisi olan Nas özellikli harici bi sabit diski usb ile tv ye baglayip dosyalari ag üzerinden direkt icine atmak film izlerken pc nin calismasina gerek olmaz böylece

Kesinlikle katılıyorum.
NERO Media Home bunu dönüştürme yaparak yapıyor ve o yüzden bazı dosyalarda sorun yaşatıyordu.

Ben emin olmadığım için kesin konuşmayayım dedim.
USB disk daha kolayıma geliyor. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,624
Tam tersidir,faydasını saymakla bitmez,ama aslında winin tercih sebebi "oyun oynama" dır,yoksa tüm telefon üreticileri faydalı bulsalardı win kullanırlardı :) ,şimdi android adı altında linux (kabaca) kullanıyorlar,tabii telefonlara ek olarak tv,receiver,android box, saymakla bitmez :)
Ben win98 mavi ekran verip,hardiske format atılarak(o zamanlar küçük boyutluydu HDDler) verilerimi kaybettiğim günden beridir linux kullanıyorum,o yıldan bu yıla daha hiç verimi kaybetmedim,Bir dakika bile virüs bulaşıp,"tühhhh" demedim,hatta öteye gideyim "trojan" denilen truva atı bile girmedi sisteme,daha doğrusu hiç anti virüs kurmadım,virüs için araştırma dahi yapmadım,bu bile "kullanıcı dostu değil" tezini çürütür :)
Yani aslında ister istemez kullanıyorsunuz da pc olarak kullanımda böyle bakılıyor maalesef :)
Neyse sevgili derhan34'ün konusunu dağıtmayayım sevgili Bratan.

Hocam aslında Windows'un tercih edilme nedeni tek tıkla birşeyleri yapabilmek.
Linux'ta terminalle tanışmadan iş halledebilmek her yiğidin harcı değil bence.:hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,455
64
:smile: Bilemem, ama bende tek tıkla yapıyorum,fare ayarını tek tık yaparsam tek tıkla açılıyor,tek tıkla kapanıyor,tek tıkla kaydediyor,her şey "tek tık" :ok
Yurarıda ve alıntıladığın mesajımda kısaca özetledim bir çırpıda herşeyi ,üzerine ekliyecek bir eklentim yok,olursa burada yazarım :hihi

EK:
Terminal konusundan dolayı mesajını beğendiğimi de ekliyeyim :hihi

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Uzmanlık sorusu :( usb ile mp4 açmasına rağmen neden nero media home ile mp4 dosyalarını görmez fikri olan var mı ?
mkv de sıkıntı olmazken mp4 yok hükmünde görünüyor...

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
nero mp4 ü stream yaparken tv nin algilamadigi tarzda dönüstürüyordur mp4 maddeyi koydugun kap sa onun icinde birde solüsyon var sonucta nero kendi desteklesigi tarzda dönüstürme yapip stream yapiyorsa tv de algilamiyordur hic ugrasmayip kodi ye gecin en bence

linux& windows,Intel&amd vs tartismalar bitmez ama Umut Barış Umut Barış, hakli olay sadece oyun degil linuxde birsey yapmak icin kismi programlama bilmek gerekiyor yap dediginizde olmuyor bilale anlatir gibi anltmak gerekiyor linux de normal kullanicinin yapacagi herseyi windowsda daha kisa sürede yapabilirsiniz linux icin biraz daha program yazilim vs anlamak gerekiyor burda da baska bir sorun cikiyor birisi okadar bilgisayardan anliyorsa windows u da ayni rahatlikla kullanir ben antivirüs kullanmiyorum hic de bisey olmadi bilgisayarima örnegin ara ara windows cinslik yapiyor ama linux de kurdum centos dan ubuntunun farkli versiyonlarina kadar ön yargili degilim ara ara deniyorum ama halen cok ugrastirdigini düsünüyorum teraspy teraspy,

Son düzenleme:
derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
pc de kodi kullanıyorum ama stream nasıl yapılıyor kodi de onu öğrenmem lazım

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
pc de kodi kullanıyorum ama stream nasıl yapılıyor kodi de onu öğrenmem lazım
su anda kullanmiyorum ama ben kurdugumda hic ugrasmadan yapmistim hatirladigim kadariyla ag paylasimi acik olan pc de kodiyi kurup kütüphane klasörlerine videolarin oldugu klasörleri ekleyin yeterli agda dlna server olarak geliyor anlatimlarda elbet vardir 1-2 dk da cözülecek birsey

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,455
64
Kodide olmaması lazım diye biliyorum,bende kurulu ama açamıyorum kodiyi,diğer sistemde çünkü ,şaşırdım mp4 sorununa kodinin.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
kodi'ye le de mp4 sorunu var :(

Hocam işine yarar mı bilmem ancak mp4 dosyaları görüntüleyemiyorsan mkvtoolnix ile videoları .mkv formatına kısa sürede çevirebilirsin ben ses ve altyazı dosyası ekleme çıkartma, video partlara bölme birleştirme için kullanıyorum işine yararsa eğer

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
daha öncede söyledigim gibi bence sorun codec le alakalidir mp4 dediginiz görüntüyü sakladiginiz muhafaza kabi sadece, görüntüyü hangi halde sakladiginiz da codec dedigimiz olay daha farkli anlatmaya calisirsam mp4: bardak görüntü= su simdi siz suyu bardaga akiskanmi koydunuz buz halindemi kodi buzu cözemiyordur ama suyu icebilir bu yüzden bir mp4 ü acarken digerini acamiyor olabilir
telefonla cektigim videonun görüntü bilgilerini asagiya ekliyorum ilk satir degil 4. ve 5. satir sorun cikariyordur muhtemelen video özel degilse bi yere yükleyin vakit olursa bizde deneriz yada baska mp4 videolarla deneyin onlarda sorun yapacakmi
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media / Version 2
Codec ID : mp42 (isom/mp42)
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4
Format settings : CABAC / 1 Ref Frames
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 7 s 133 ms
Bit rate : 17.1 Mb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9