Yerel ağ üzerinden PC ile dosya paylaşımı

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Merhaba; Vestel smart tv (48fd7300) üzerine media tuşunu ile gişir yaptığumda usb bellek ve (paylaşıma açtığım) PC klasörünü görüntüleye biliyorum fakat tam dosyalara ulaşamıyorum bunu becerebilen yada deneyen oldumu? Örneğin PC deki bir mp4 v.b media dosyasını bu yolla tv de izleyebilen oldumu ? Tv kendi içinde belirli bosyalar açıyor örneğin resim,müzik,video gibi ama benim paylaşıma açtığım klasörü ana menü dışında göstermiyor :(

IMG_20190103_182850.jpg

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler, Nero home ile paylaşım açıldığını sayenizde öğrendim ve hallettim, ufak sıkıntılar var lakin klasörlerin bazılarını boş gösteriliyor, klasördeki Media'larin formatlarında sıkıntı yok ama TV den bağlanıp kontrol etigde boş görünüyor bunun sebebi ne olabilir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler, Nero home ile paylaşım açıldığını sayenizde öğrendim ve hallettim, ufak sıkıntılar var lakin klasörlerin bazılarını boş gösteriliyor, klasördeki Media'larin formatlarında sıkıntı yok ama TV den bağlanıp kontrol etigde boş görünüyor bunun sebebi ne olabilir?

Nero Media Home kaynaklı da olabilir, desteklemiyor da olabilir.
Bence destekleme ile alakalı birşey ama fazla kafa yormadığım için net birşey söyleyemiyorum.
Farklı DLNA yazılımlarına da göz atın derim.

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Media nin formatı ile alakalı değil çünkü aynı media dosyasını iki farklı klasöre kopyaladım, bir klasörde görüyor diğerinde görmüyor çizebilirsem bilgi paylaşırım ?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Selamlar; sorunu Universal Media Server adında bir porgram ile çözdüm gayet stabil çalışıyor bilginiz olsun :)
sorun bu yarim akilli televizyonlarin windowsun ag paylasimini tanimamasi ek program olmadan dosya paylasmak icin windows 10 kullanmaniz lazim windows 7 de sorun yapiyor ben cözemedim windows 10 a gectim
konuyla ilgili cabalarimi iceren konu >> Link

kendimce windows 10 icin yaptigim paylasim nasil yapilir aciklamasi >>> Link

anlatim biraz karisik birde pc almanca isterseniz windows 10 da film tv uygulamasi ile dosya paylasimi üzerine google dan arayip daha iyi aciklamalar bulabilirsiniz

ek olarak transcoding yapmadan yani dosyaya dönüstürme islemi yapmadan dosya paylasmak istiyorsaniz kodi gayet iyi

bu isin en temiz yöntemi ag baglantisi olan Nas özellikli harici bi sabit diski usb ile tv ye baglayip dosyalari ag üzerinden direkt icine atmak film izlerken pc nin calismasina gerek olmaz böylece

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Bilgi çin sağol dediğin gibi nas özellikli hdd çok iyiy olur aslında ama baya bir ek maliyet :( son bulduğum porğram gayet güzel aslinda ps3 media server benzeri ama bu biraz daha rahat çalışıyor ve pc deki dosyaları herhangi bir kodek değiştirmeye ihtiyaç duymadan açıyor tv mkv.mp4 vb uzantılı zaten dosyalar sıkıntı yok şuanda usb ile tv de izlemeye bir alternatif olusun diye uğraştım aslında ve şuan gayet memnunum...verdiğin yöntemleride en kısa zamanda deneyecegim.
# B Bratan

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bilgi çin sağol dediğin gibi nas özellikli hdd çok iyiy olur aslında ama baya bir ek maliyet :( son bulduğum porğram gayet güzel aslinda ps3 media server benzeri ama bu biraz daha rahat çalışıyor ve pc deki dosyaları herhangi bir kodek değiştirmeye ihtiyaç duymadan açıyor tv mkv.mp4 vb uzantılı zaten dosyalar sıkıntı yok şuanda usb ile tv de izlemeye bir alternatif olusun diye uğraştım aslında ve şuan gayet memnunum...verdiğin yöntemleride en kısa zamanda deneyecegim.
# B Bratan
windows 10 da ki film&tv de dönüstürme vs yapmiyor hdr özellikli uhd filmleri izliyorum
bu günde venom filmini izliycem mesela :kas

Geri
Üst Alt