Yeni tanıştığınız bayan hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bir defa toplum olarak şunu anlamamız gerekiyor bir erkeğin bir kadınla birlikte olmasıyla . Diğer bir kadının başka bir erkek birlikte olmasının hiçbir farkı yoktur . Erkek yaparsa çapkın kadın yaparsa ... oluyor. Siz nasıl benden önce olabilir mi diye düşünüyorsanız aynı şeyi o bayan da düşünüyor olabilir arada hiçbir farkı yok. Ayrıca geçmişte başka birisiyle birlikte olması onu namussuz yapmaz herkes hayatta hatalar yapabilir beklenmedik şeylerle karşılabilir. Sizin de o bayan için gelecekteki hatalardan birisi olmadığını kim bilebilir. Önemli olan sizinle birlikte olduktan sonraki zamandır . Seviyorsanız hiç gemişine bakmayın. Namus kavramı toplumca o düşündüğümüz şey değildir.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
evlilik düşüncesiyle bir kızla tanıştım.yanlış hatırlamıyorsam buluşmamızın ikinci gününde kendi rızasıyla arasıra kullandığım evime götürdüm.fazla ileri gitmeden bazı şeyler yaşadık

kızın ( kadın ) kendi rızası bile olsa ev götürmemen gerekirdi .
hata sende : eve geliyorsa çözümleme yapamamışsın .

kızın ( kadın ) nında eve adım atmaması gerekirdi .
buldum demiş olmalı , aynı kafada !!! geçinip gideriz .

bu durumda '' bozacının şahidi şıracı ''hesabı .

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu gibi ilişkilerde kadın kötü niyetliyse (Allah korusun) söz konusu olan eve gitmeler kötü sonuçlar doğurabilir...

Aman dikkat edin, Allah korusun.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Bu gibi ilişkilerde kadın kötü niyetliyse (Allah korusun) söz konusu olan eve gitmeler kötü sonuçlar doğurabilir...

doğru söylüyorsunuz erkek açısından !!!

'' evime götürdüm . fazla ileri gitmeden bazı şeyler yaşadık ''

tersini düşünün adam ( konu sahibi ) iyi niyetli mi ? oluyor .

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Daha önce bir kez evlenmis bosanmis biri olarak benim fikrim iliskinize zaman verin onu taniyin haftada bir iki saat bulusmak vakit gecirmekle ayni hayati paylasmak coook farkli kulvarlar gercekten severseniz ciddi dusunun evlenmek icin evlenmek ileri yaslarda biri icin daha buyuk hasarlar birakiyor bir de onu seviyor musunuz yoksa ona aciyor musunuz bu soruyu kendinize sorun derim Bir de egitim farki konusu var bu da ileride sorunlara yol acacak bir handikap olarak gorulmeli davul bile dengi dengine demisler Hayat sizin hayatiniz Bunun kararini ancak siz vereebilirsiniz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
doğru söylüyorsunuz erkek açısından !!!

'' evime götürdüm . fazla ileri gitmeden bazı şeyler yaşadık ''

tersini düşünün adam ( konu sahibi ) iyi niyetli mi ? oluyor .
Soru bana ise, evet iki taraf iyi niyetli (olayın içeriğini yok sayarsak) oluyor çünkü iki yetişkin ve rıza dahilinde baş başa kalıyorlar... Anlatmak istediğim olay ise, sonradan gelişen ve bu rızayı yok sayarak olayı adli boyuta taşıma olayıdır...

Yüzlercesine şahit oldum maalesef.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Gorustugunuz kişi daha önce biseler yaşamış belli söz vs. İlişki herşey olabilir. Artık yaşı da geldiğinden dolayı sizi son çare son umut olarak görüyor. Bunun içinde sizi memnun edip evlenmek istiyor. Evinize geliyor vs. Vs. Bence eğer siz bir ömür gecirebilirim diyorsanız yaşadıklarınızı da cevredekilere çok fazla anlatmayın çözümlemeyi kendiniz yapın sevgisine ve sevginize güveniyorsanız tabiki evlenin kimse geçmişi ile yargilanamaz bunu sizin için de söylüyorum. Ama tabi size biraz muhtaç diye kimseden de yararlanmamak gerekir. Benim okuduğumdan çıkarımım budur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ne bilim bana ilginç geldi bu konu ama arkadaşın cesaretine hayran kaldım. Bende bu kadar insanın içinde cesaretle birşey yazayım ?
Erkek gezer tozar ceviz üstünde ceviz kırar, ama namuslu ellenmemiş olsun ister. Ya bu haltı yemiyeceksiniz yada The_SreT The_SreT dediği gibi geçmişe çizgi çekip bundan sonrası ayrı dir diyerek devam edeceksin.
Hem testi kırılmasın hem yoğurt dökülmesin

Bazı insanlar sevip evlenir bazıları da evlenir zamanla sever. Bu ikisinden biri olmayacağını düşünüyorsan uzak dur kendini de kızı da yorma ?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Soru bana ise, evet iki taraf iyi niyetli (olayın içeriğini yok sayarsak) oluyor çünkü iki yetişkin ve rıza dahilinde baş başa kalıyorlar... Anlatmak istediğim olay ise, sonradan gelişen ve bu rızayı yok sayarak olayı adli boyuta taşıma olayıdır...

doğrudur .

iyi niyet her zaman geçerlidir ,
şeytan durmuyor iş başında !!!
fırsat vermemek için iki taraf içinde ( yabancı erkek / yabancı kadın ) eve ( kapalı ortam ) gitmemek gerekir . ( kimin evi olduğu fark etmez )
konuşmak için bir çok açık ortamlar var . ( topluluk alanları )
ders çalışma gibi olayı değildir ( bu bile risk teşkilidir ) kapalı ortam !!!

sorun eve gitmek , sonra güven sarsılır .

benzin istasyonuna ateşle yaklaşılmaz diyor .sorun mu ? milyonda bir diyelim sonuçta sorun .
ateş yoksa bu yüzden sorun olur mu ? olmaz .

“Gömleğinizin ilk düğmesini yanlış iliklerseniz ondan sonrası hep yanlış gider''

sağlıcakla kalın .

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bir yıllık flör ve nişan lılık döneminin 3. ayında bende nişan attım.olay sadece gelinlik yüzünden bozuldu. fakat ne flört nede nişan döneminde bu şekilde bir şey yaşamadım.karşılıklı seviyeler korunursa bence daha iyi olur.siz erkek olabilirsiniz.sizinki çapkınlık olur fakat karşı taraf bayan olunca olay değişiyor. o yaklaşsada sizin seviyenizi korumanız gerekiyordu.çünkü hepimizin kızı,kız kardeşi,ablası var kimse onların başına kötü bir şey gelmesini istemez.kız arkadaşıızda birisinin kızı kız kardeşi veya ablası.aranızda samimi birşeyler olmuş demek her iki tarafda birbirinden hoşlanmış görünüyor. bence seviyeli birşekilde birbirinizi tanımaya çalışın. çünkü benim ilk nişanım gelinlik yüzünden bozulmuştu.oysa bir yıl flört ettik 3 ay nişanlı kaldık demekki ben onu iyi tanıyamamışım.

M Çevrimdışı

mahmut40

Yeni Üye
7 Kas 2019
7
45
Eve götürdünüzmü yoksa omu sizin eve gidelim dedi ? Burası önemli kadının da erkeğinde kabahati var tek taraflı düşünürseniz içinden çıkamazsınız ve sonu hüsran olur.

Yaşınızın ve evlenmek düşüncenizinde bunda etkisi olmuş olabilir sonuçta ikinizde sokaktan geçen insanla eve gitmediniz

Hakkınızda hayırlısı olsun
eve getirme teklif benden geldi.ama tabi, başta açık açık o iş için gidelim demedim
yani benden ayrılmayı kesinlikle düşünmüyor.beni elden kaçırmamak içinde kabul ediyorda olabilir.bir ara kendisini kullandığımı bana açık açık söylemişti söylemiişti.
mesela benzer olaylarla daha önce internet ortamlarındaki tanışmalarımda da olmuştu.ama eften püften sebeplerden dolayı karşı taraf ilişkiyi sonlandırmışlardı ..onlar için iyikide ayrılmışım diyordum.yani karşınızdaki sizle böyle şeyler yaşadıysa sizden kolay kolay vazgeçmemesi gerekir
tam emin olmadan karşınızdaki hakkında hüküm vermekte dinen kul hakkına girer
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi bütün ayrıntılar buluşmanın ikinci gününde ortaya çıkıyor , şimdi bir kız veya kadın yeni tanışmışsınız hemde görücü usulü , ikinci gün eve götürüyosun ve orada birşeyler yaşıyorsunuz. Aklımıza neler geliyor neler dimi , tabi aklımızdan geçenler doğru olabilir , yani daha ikinci gün benimle eve gelip birşeyler yaşayan bir kız daha öncede bu tür şeyleri yapmıştır , bu olanaklar dahilinde ve yüksek bir ihtimal. İkinci ihtimal ise arkadaşımızın dediği gibi maddi durumu iyiymiş , birde kızımız bu arkadaşdan etkilendiyse , böyle birini kaçırmayayım deyip arkadaşımızla o eve gitmişte olabilir. Hani burada birşeyler yaşayalım , benden dahada çok etkilensin v.s

Ben ise bu arkadaşımızın anlattığım olanaklardan ikincisini yaşadığını düşüyorum. Olay gayet basit , arkadaşımızın maddi durumu iyi , belli ki eli , ayağı düzgün bi arkadaş , kızımız kendisinden etkilenmiş ikinci gün vakası yaşanmış ? böyle bir kısmet buldum kaçırmayayım mevzusu tamamen.
öyle yakışıklı falan değilim ama maddi durum iyi sayılır .oda alınteri değil miras :)
kendisi de mevsimlik olarak çalışan işçi.yani evden işe, işten eve giden birisi
pek ortamlara takılmayan anadolu kızı.onun anlatımıyla sadece daha önce başından 3 aylık söz olayı geçmiş.o da karşı tarafın ısrarından dolayı .sonra ayrılmışlar.bunu zaten başta banada söyledi

Bir defa toplum olarak şunu anlamamız gerekiyor bir erkeğin bir kadınla birlikte olmasıyla . Diğer bir kadının başka bir erkek birlikte olmasının hiçbir farkı yoktur . Erkek yaparsa çapkın kadın yaparsa ... oluyor. Siz nasıl benden önce olabilir mi diye düşünüyorsanız aynı şeyi o bayan da düşünüyor olabilir arada hiçbir farkı yok. Ayrıca geçmişte başka birisiyle birlikte olması onu namussuz yapmaz herkes hayatta hatalar yapabilir beklenmedik şeylerle karşılabilir. Sizin de o bayan için gelecekteki hatalardan birisi olmadığını kim bilebilir. Önemli olan sizinle birlikte olduktan sonraki zamandır . Seviyorsanız hiç gemişine bakmayın. Namus kavramı toplumca o düşündüğümüz şey değildir.
mantıklı olanda budur ama insan bazen kafasının içindeki sesten kurtulamıyor

Daha önce bir kez evlenmis bosanmis biri olarak benim fikrim iliskinize zaman verin onu taniyin haftada bir iki saat bulusmak vakit gecirmekle ayni hayati paylasmak coook farkli kulvarlar gercekten severseniz ciddi dusunun evlenmek icin evlenmek ileri yaslarda biri icin daha buyuk hasarlar birakiyor bir de onu seviyor musunuz yoksa ona aciyor musunuz bu soruyu kendinize sorun derim Bir de egitim farki konusu var bu da ileride sorunlara yol acacak bir handikap olarak gorulmeli davul bile dengi dengine demisler Hayat sizin hayatiniz Bunun kararini ancak siz vereebilirsiniz.
en fazla iki gün küs kalabiliyoruz.ondan sonra onunla konuşmadığımda bunalıma giriyorum.moralim bozuk oluyor.sizce bunun adı sevgimi yoksa başka birşey mi?yoksa gelip geçiçi hevesmi?

benim durumumda olsanız siz ne yapardınız.ilk mesajda belirttiğim iki seçenekten hangisini tercih ederdiniz

Gorustugunuz kişi daha önce biseler yaşamış belli söz vs. İlişki herşey olabilir. Artık yaşı da geldiğinden dolayı sizi son çare son umut olarak görüyor. Bunun içinde sizi memnun edip evlenmek istiyor. Evinize geliyor vs. Vs. Bence eğer siz bir ömür gecirebilirim diyorsanız yaşadıklarınızı da cevredekilere çok fazla anlatmayın çözümlemeyi kendiniz yapın sevgisine ve sevginize güveniyorsanız tabiki evlenin kimse geçmişi ile yargilanamaz bunu sizin için de söylüyorum. Ama tabi size biraz muhtaç diye kimseden de yararlanmamak gerekir. Benim okuduğumdan çıkarımım budur.
yani yaşamış olabilirde olmayabilirde.buna tam emin değilim
evime gelmeseydi,yani reddetseydi aaa bu kız çok namuslu,daha önce hiç ilişki yaşamamış,el değmemiş demekte yanlış olurdu
asıl mesele beni gerçekten sevip sevmemesi.bunu tam anlayamıyorum.yani kendisinden bazen makul şekilde isteklerim oluyor ,söz vermesine rağmen yerine getirmiyor.

ama ortada delil kanıt
doğrudur .

iyi niyet her zaman geçerlidir ,
şeytan durmuyor iş başında !!!
fırsat vermemek için iki taraf içinde ( yabancı erkek / yabancı kadın ) eve ( kapalı ortam ) gitmemek gerekir . ( kimin evi olduğu fark etmez )
konuşmak için bir çok açık ortamlar var . ( topluluk alanları )
ders çalışma gibi olayı değildir ( bu bile risk teşkilidir ) kapalı ortam !!!

sorun eve gitmek , sonra güven sarsılır .

benzin istasyonuna ateşle yaklaşılmaz diyor .sorun mu ? milyonda bir diyelim sonuçta sorun .
ateş yoksa bu yüzden sorun olur mu ? olmaz .

“Gömleğinizin ilk düğmesini yanlış iliklerseniz ondan sonrası hep yanlış gider''

sağlıcakla kalın .
ben o konuda kontrollü ve tedbirli biriyim.ben istemedikçe kapalı ortamda olsa hiçbirşey olmaz.kendime güveniyorum.yani bu ilk değil

Bazı insanlar sevip evlenir bazıları da evlenir zamanla sever. Bu ikisinden biri olmayacağını düşünüyorsan uzak dur kendini de kızı da yorma ?
ikincisini yaşamadan bilemezsin ki :)

bende bunu kafamda düşünmüyor değilim.fazla ileri gitmemek isteyişimin sebeplerinden biride budur

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fatihhilal

Yeni Üye
23 Tem 2019
29
33
Emin ol o sözlendiği herife OS bile yaptı. Tanıştığı adamın 2. gün evine giden ve bir şeyler yaşayan kişi sözlenme derecesine geldiği kişiyle haremlik selamlık uygulayacak değil herhalde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt