Yeni Logomuz Hakkında Görüşlerinizi Merak Ediyoruz :)

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Merhaba, bildiğiniz üzere sevgili can abim A Adem Helvacı ile beraber bilinçli tüketici toplumu oluşturma hayalimize bağlı olarak kendimizi her konuda sürekli bir adım ileri taşımak için çabalıyoruz. Bu doğrultuda YouTube ve Blog tarafında Pixel Tv markamızla devam etmekteyiz; bunun yanında tasarımlarımızı hep daha orijinal, daha zihinlerde yer edici hale getirmek tabi ki önceliklerimizden biri.

Logomuz konusunda da fikirlerinizi elbette çok önemsiyoruz :) Yeni tasarımımızla ilgili görüşlerinizi merak ettiğimiz için bu sohbet başlığını açıyoruz. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin :)

PIXEL-TV-NEW-LOGOcfbd359b5b2ec4ee.png

PIXEL-TV-NEW-LOGO7a67b1cc1de3931e.png

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Ya gözüm bozuk ya da monitörüm.
Ama bu monitörde iyi kötü fotoğraf işliyorsam bozuk değildir.

Biraz fazla mı göz yormakta, ağır sature geldi bana. Bir de sağdaki büyük kırmızı üçgenin içinde tencere dibine benzeyen gradyanı çözemedim, neden? diye sorup duruyorum. Kırmızı 2 ucu keski bıçak gibidir, dikkatli kullanmak icap eder.

Font çok hoşuma gitti, biraz moda işi bu işler ve font da modaya baya bi uymuş.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Biraz fazla mı göz yormakta, ağır sature geldi bana. Bir de sağdaki büyük kırmızı üçgenin içinde tencere dibine benzeyen gradyanı çözemedim, neden? diye sorup duruyorum. Kırmızı 2 ucu keski bıçak gibidir, dikkatli kullanmak icap eder.

o üçgenimsi kırmızı kısmı bende sevmedim.Türk Telekom ve google play logosu gibi olmuş.

Ayrıca devir sadelik ve materyal tasarım devri bence soft renkler üzerinde çalışılmalı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

meebbe meebbe, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
o üçgenimsi kırmızı kısmı bende sevmedim.Türk Telekom ve google play logosu gibi olmuş.

Ayrıca devir sadelik ve materyal tasarım devri bence soft renkler üzerinde çalışılmalı.

İlla desature edilecek diye bir şey yok tabi de, beyaz zeminde ilk anda göz yorduğu açık.
konu itibariyle R G B kullanılması normal hatta bunlar %100 değerde kullanılıp tonlanabilir de.
Mesele, bunların dengesini tutturabilmek. (Bkz: Tasarım ilkeleri dersi, renk armonisi... Ooohaa, ha nerdeyse 30 yıl geçmiş aradan ama halen kalmış da aklımda, kulakların çınlasın Aydın Güney hocam :bye )

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369

Yorum için çok teşekkür ederiz ☺ Amaç biraz daha desen eklemek idi. Kırmızı konusunda birkaç denememiz oldu aslında onları da bir ara ekleyeyim o versiyonları da bi inceleyip yorum yapmanızı isteyelim o halde ?

Zaten Youtube'un play butonuna ithaf olduğu için yani TV algısı oluşturabilmek idi amaç ☺
Teşekkürler güzel yorumlarınız için, renkler konusunda biraz daha üzerinde duralım bakalım neler çıkacak ☺

İlla desature edilecek diye bir şey yok tabi de, beyaz zeminde ilk anda göz yorduğu açık.
konu itibariyle R G B kullanılması normal hatta bunlar %100 değerde kullanılıp tonlanabilir de.
Mesele, bunların dengesini tutturabilmek. (Bkz: Tasarım ilkeleri dersi, renk armonisi... Ooohaa, ha nerdeyse 30 yıl geçmiş aradan ama halen kalmış da aklımda, kulakların çınlasın Aydın Güney hocam :bye )

Haha, yorumunuz için teşekkürler o zaman png halini de ekleyelim. ?

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Yorum için çok teşekkür ederiz ☺ Amaç biraz daha desen eklemek idi. Kırmızı konusunda birkaç denememiz oldu aslında onları da bir ara ekleyeyim o versiyonları da bi inceleyip yorum yapmanızı isteyelim o halde ?

Zaten Youtube'un play butonuna ithaf olduğu için yani TV algısı oluşturabilmek idi amaç ☺
Teşekkürler güzel yorumlarınız için, renkler konusunda biraz daha üzerinde duralım bakalım neler çıkacak ☺

Desen demek, baskıda tram demek.
%100 solid renk ve de tonlarını kullanın yeter ? ?
Elimden gelen yardımı yaparım ;)

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Fazlasıyla beğendim... :cak

Güzel yorumun için çok teşekkürler abi ☺

Desen demek, baskıda tram demek.
%100 solid renk ve de tonlarını kullanın yeter ? ?
Elimden gelen yardımı yaparım ;)

Şimdilik YouTube profil ve kapak kısmında ve video içinde kullandığımız için dijital olmasını amaçladık aslında. Baskı kısmına geçecek olursak tekrar değerlendirmek gerekecek evet ☺ Çok teşekkür ederiz ☺

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt