Yeni akvaryum aldım

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
Selamlar arkadaşlar.

Bende sonunda güzel bir ikinci el akvaryum aldım. Bitki olayını bir müddet erteledim çünkü içeride 10 can var. Eski sahibi bakamamış çocuklarından dolayı satışa çıkarmış.

Özetle
1xPengasus Köpek Balığı
2xJapon Balığı
2xVatos (birisi değişik ürkek dikenli) Balığı
1xÇöpçü Balığı
2x Minik balık (cinsini eski sahibide bende bilmiyorum)
1xMelek Balığı
1xBeta Balığı

Bilgisi olanlardan, özellikle Sota Sota dan ricam bu canları nasıl besleyeceğim. Çünkü eski sahibi sadece batmayan granül yem kullandığını söyledi, aşağıdakiler ve küçükler yemiyor gibi gözlemledim. Fadimenin Düğünü gibi halay var diyince herkes gelmiş. Akvaryumcularla değişim için konuşacağım, popülasyon biraz kalabalık geldi.

60Lt , Sobo ithal akvaryum, tepe filtresi var. Oraya sünger karbon ve seramik takviyeler yapacağım.

132360A1-E18D-4F33-AB5C-130FCDCDB6C8.jpg
C6A83E0A-8482-49F9-957E-2DBF7BA0C26B.jpg
6C7DC68B-0246-441F-A79D-0DD7E490922B.jpg
Betayı ordan almanız, veya akvaryum içinde ayrı bir bölmeye koymanız gerekiyor beta saldırgan bir balıktır diğer balıklara zarar verir hatta öldürebilir. Akvaryum büyük olsaydı bir ihtimal beraber yaşayabilirlerdi ama bu boyuttaki bir akvaryum için beta tehlikeli.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Betayı ordan almanız, veya akvaryum içinde ayrı bir bölmeye koymanız gerekiyor beta saldırgan bir balıktır diğer balıklara zarar verir hatta öldürebilir. Akvaryum büyük olsaydı bir ihtimal beraber yaşayabilirlerdi ama bu boyuttaki bir akvaryum için beta tehlikeli.
Hocam akvaryum 60 lt, çokta küçük değil. Sahibi bunlara 5 aydır bu şekilde bakıyormuş. Birkaç gün bizdeler Betta aralarındaki en uysal balık. Sürekli gözüm üzerlerinde bakıyorum. Betta ya hava motorunun yada ısıtıcının yakınlarında. Japonlar daha agresif, Betta dahil Pengasusun bile kuyruklarını ıssırmaya çalışıyorlar. Yakın zamanda bir petshop ile görüşüp balıkların değişimini rica edeceğim. En azından Pengasus bence bu akvaryum için fazla iri.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Güncel durum;
1Betta/2 Cüce Vatos/1Çöpçü/3Neon Tetra

Diğer balıkları sahiplendirdim.

ve akvaryuma verdiğim son hal böyle.

Herkes mutlu görünüyor :)

4170AD5E-2175-4DB0-B031-889C401A4136.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar