Yeni akvaryum aldım

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,935
113
Yemleme nasıl yapalım
Ayrıca çöp balığı işine ne dersiniz sn admin ?
Gunde 3 defa idealdir.
1 hafta 1 defa 24 saat ac birakirsan bağırsaklarınin tikanmasini engellersin.
Malavi ciklerler sik gorulmesede tavsiye ederim.

copcu denilen baliklar aslinda cop yemez
copten kasit balik diskisi :hihi
peki ne yer baliklarin yemediği yada yiyebileceginden kucuk yem parcaciklariyla beslenir.

fikoloji

TFC Team
13 Eki 2018
3,663
113
28
Gunde 3 defa idealdir.
1 hafta 1 defa 24 saat ac birakirsan bağırsaklarınin tikanmasini engellersin.
Malavi ciklerler sik gorulmesede tavsiye ederim.

copcu denilen baliklar aslinda cop yemez
copten kasit balik diskisi :hihi
peki ne yer baliklarin yemediği yada yiyebileceginden kucuk yem parcaciklariyla beslenir.
Cam temizliyor diye biliyordum ?
Edit; Yani vatoz balığını kast ettim
Malavi cikletleri ile uyumlumu ?

fikoloji

TFC Team
13 Eki 2018
3,663
113
28
Vatoz demek istedin heralde.
vatoz camda,kumda olusan yosunlarla beslenir.
buna ek olarak akvaryum tabanindaki yem artiklarini afiyetle yer.

Cam temizleme vasfini yerine getirmeyen
attigim yeme dogrudan atlayan psikopat vatozlarima selam olsun :hihi
Vatoz ile çiklet balığı uyumludur. Değilse biraz daha renk katmak amaçlı ne koyabiliriz?

soner

Bronz Üye
4 Tem 2018
58
18
Boyut olarak bu akvaryumda canlı doğuran öneririm.Chiclid için çok yetersiz.çok ışık istemeyen biraz bitki ile hoş bir canlı doğuran-tetra akvaryumu kurabilirsiniz.

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,935
113
Vatoz ile çiklet balığı uyumludur. Değilse biraz daha renk katmak amaçlı ne koyabiliriz?
Vatoza pek bulasmazlar. ama ciklet bu bazilari psiko cikiyor.
tum akvaryumu sahiplenip sorun çıkarabiliyor.

akvaryumun kucuk oyuzden leopar vatoz alma hizla buyuyup akvaryumda gereksiz yere canli yuku olusturur.
cüce vatoz at 2 tane yeterli.

fikoloji

TFC Team
13 Eki 2018
3,663
113
28
Boyut olarak bu akvaryumda canlı doğuran öneririm.Chiclid için çok yetersiz.çok ışık istemeyen biraz bitki ile hoş bir canlı doğuran-tetra akvaryumu kurabilirsiniz.
Çok profesyonel değilim dediğim gibi daha yeni başladım belki heves belki hobi olarak daha profesyonel e geçmesin 🤣

ERSAN.NET

Onaylı Üye
19 Haz 2019
25
3
36
Keşke biraz daha büyük alsaydınız 1 metre bir akvaryum aynı zamanda dış motor öneririm. Suyun renginin sürekli temiz olabilmesi için dış motor öneriyorum. İç motorlar çok performans vermiyor. Başlangıç için iyi ama ilerleyen aşamalarda demek istediğimi yaşayarak öğreneceksiniz. Birde ilk başta çiklet ile başlayıp sonra ilerleyen aşamalarda frotoza gibi :) sürü halinde yaşayan balıklardan tercih edebilirsiniz.
Ben son liberomu frontoza ile kapatmıştım.
ondan önce biraz nazlı bir cins olan "marlboro discus" besledim:) çok daha güzel görüntü ve şekil olarak tek geçiyorum. çok narin oldukları için akvaryum camına elinle sert şekilde vurduğunda tribe girip ölebilecek bir balık :) aynı zamanda papağan ile midas dan yavru alan birisi olarak bu işlerde incelik gerekiyor. çünkü sabah kalktığınızda balıkları ölü görmek insan sinirlerini bozuyor:) çok balık öldürdüm sonra öğrendim. (sonra öğrendim ki ben değil balıklar balıkları öldürüyormuş. uyum içerisinde yaşayan cinsler bellidir, akvaryumu çeşit balık ile doldurmak yerine anlaşabilecek balıklarla doldurmak daha iyi olacaktır. Şuan aldığınız Çikletler en dayanıklı cins olduğu için amatörlük sürecini bununla atlatmanız iyi olacak:) Hayırlısı olsun diyorum iyi forumlar.

sidar2000

Onaylı Üye
3 Ocak 2019
82
18
33
Güzel olmuş. :) . Hep balık beslemek istedim hiç kısmet olmadı. Hep muhabbet kuşu besledik :kiskis

Koro96

Onaylı Üye
24 Şub 2019
365
43
23
Hayırlı Uğurlu Olsun fikoloji @fikoloji Ustacım

Üst Alt