Yaşanmış, Gerçek Bir İstifa Hikayesi.. Sene 2015 :)

Vefa_ Çevrimdışı

Vefa_

Yeni Üye
25 Ocak 2021
35
Adem abim instagram logosunu küçültüp daha alt taraflara koyarsan ya da sürekli orda durmasa çok daha iyi görünür. Saygılarımla.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abim instagram logosunu küçültüp daha alt taraflara koyarsan ya da sürekli orda durmasa çok daha iyi görünür. Saygılarımla.
Orada görünmemesi gereken bir şey vardı da, neyle kapatsam neyle kapatsam derken aklıma instagram hesabımı yeni açtığım geldi, dedim onun logosunu ve adımı koyayım bari.

Yoksa biliyorsunuz benim videolarda abone ol zili çal kapıyı tekmele gibi söylem ve eylemler yoktur :kiskis

Vefa_ Çevrimdışı

Vefa_

Yeni Üye
25 Ocak 2021
35
Orada görünmemesi gereken bir şey vardı da, neyle kapatsam neyle kapatsam derken aklıma instagram hesabımı yeni açtığım geldi, dedim onun logosunu ve adımı koyayım bari.

Yoksa biliyorsunuz benim videolarda abone ol zili çal kapıyı tekmele gibi söylem ve eylemler yoktur :kiskis
Anladım abi teşekkürler, yaptığın ve uğraştığın şeyler için de başarılar dilerim. :ok

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Vallahi Adem üstad size bravo büyük sabır göstermişsiniz.Ben sizin yerinizde olsam başım belaya girerdi,ve o işi de baştan yapmazdım.Bahsettiğiniz yanlışlar ve haksızlıklar maalesef bir çok kurumda yaşanıyor.Benim çalışıp emekli olduğum kamu kurumunda da benzer olaylara çok defa şahit oldum.Yanlış yapan kişileri uyardığım ve bildiğim kadar o işin nasıl doğru yapılması gerektiğini anlattığım zaman çok defa tepki aldım.Devlet malı deniz....devleti sen mi kurtaracaksın,sen doğrucu Davut musun,sana madalya mı takacaklar v.s.Artık haksızlıklarla,hukuksuzluklarla mücadele etmekten yorulunca ve gerekli desteği göremeyince 47 yaşında emekli olmak zorunda kaldım.Maalesef ülkemizde her konuda ve her yerde işini doğru ve gerektiği şekilde dürüstçe yapan insanlar çok azaldı.Allah işini ahlaklıca ve gerektiği gibi yapan dürüst insanların sayısını artırsın.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Adem abi ağzına sağlık, olayın içindeymişiz gibi hissettirdin anlatırken. Video bitti bir baktım 43 dakika geçmiş, dedim ne ara geçti bu kadar zaman :) . Maalesef bu ustalık mevzusunda gün geçtikçe kötüye gidiyoruz. Hele ki müteahhit işleri tam rezalet. Ucuz ve kötü işçilik kaynıyor. Sebebi de belli, yeterli sayıda usta olmaması. İsmi yetkili servis ama yaptığı işten bihaber insanlar.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
cebinde parası olan herkese müteahitlik yaptırılmaması lazım bu inşaattan daire alanların vay haline klima işi böyle ise diğer işler nasıldır bilemiyorum
Çok doğru fakat bizim gibi liyakatsiz ülkelerde bunu yapmak çok zor. Neyse ki son yıllarda çok sıkı uygulanan bazı denetimler filan var da en azından sağlam yapılıyor binalar. İçindeki işçilik ise tamamen şişirme, göz boyama üzerine.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
cebinde parası olan herkese müteahitlik yaptırılmaması lazım bu inşaattan daire alanların vay haline klima işi böyle ise diğer işler nasıldır bilemiyorum
Usta inan bu gün bir yorumda ben de bahsettim bundan.
Paranın gücü ile nasıl ezdiler bizi, nasıl ezdiler anlatamam.

Onların parasının gücü bize geçmese de bizi yönetenlere geçtiği için yine ezilen biz olduk.

Bu başlangıç ustacım. Vestel merkez, Vestel yetkili servisleri nerede nasıl eziyor, üç kuruş değeri olmayan para bebelerine nasıl maskara ediyor anılarımla anlatacağım.

Hep servisleri gömdük bu güne kadar, biraz da servislerin neler çektiğini anlatalım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi ağzına sağlık, olayın içindeymişiz gibi hissettirdin anlatırken. Video bitti bir baktım 43 dakika geçmiş, dedim ne ara geçti bu kadar zaman :) . Maalesef bu ustalık mevzusunda gün geçtikçe kötüye gidiyoruz. Hele ki müteahhit işleri tam rezalet. Ucuz ve kötü işçilik kaynıyor. Sebebi de belli, yeterli sayıda usta olmaması. İsmi yetkili servis ama yaptığı işten bihaber insanlar.
İlgine teşekkür ediyorum kardeşim. Sinirlenmemeye çalıştım, daha derin ve hassas konular var içine girmemeye çalıştım neticede halen görevinde olan insanlar var bana göre hak etmeseler de o makamı, çoluğu çocuğu ailesi var kimsenin rızkına mani olmayalım, vestel efendi zaten bir şey yapacak olsa ben raporladığımda yapardı. Bize inanılmaz saçma gelen bu olay vestel efendiye normal geliyormuş ki onlar halen aynı kişilerle çalışmaya devam etmeyi uygun görmüşler artık gerisi beni ilgilendirmez.

Ben zaten eski bir yetkili servisin anılarını anlatıyorum yoksa kimse ile bir derdim yok bu saatten sonra.

Var ise gerçekten ilahi bir adalet, o günün gelmesini beklemeye karar veriştim ben çoktan :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vallahi Adem üstad size bravo büyük sabır göstermişsiniz.Ben sizin yerinizde olsam başım belaya girerdi,ve o işi de baştan yapmazdım.Bahsettiğiniz yanlışlar ve haksızlıklar maalesef bir çok kurumda yaşanıyor.Benim çalışıp emekli olduğum kamu kurumunda da benzer olaylara çok defa şahit oldum.Yanlış yapan kişileri uyardığım ve bildiğim kadar o işin nasıl doğru yapılması gerektiğini anlattığım zaman çok defa tepki aldım.Devlet malı deniz....devleti sen mi kurtaracaksın,sen doğrucu Davut musun,sana madalya mı takacaklar v.s.Artık haksızlıklarla,hukuksuzluklarla mücadele etmekten yorulunca ve gerekli desteği göremeyince 47 yaşında emekli olmak zorunda kaldım.Maalesef ülkemizde her konuda ve her yerde işini doğru ve gerektiği şekilde dürüstçe yapan insanlar çok azaldı.Allah işini ahlaklıca ve gerektiği gibi yapan dürüst insanların sayısını artırsın.
Valla hocam şu heyette görev aldığımdan beri Devlet memurları ile daha çok içli dışlıyım ve sadece şunu yazmak isterim

Beni ıslak odunla dövsünler, yine de yapmam o işi..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi ne denir bilmedim. Çok üzücü olaylar yaşanmış.
Ne diyelim abi?

Yaşandı geçti gitti desek de, üzerinden 5 yıldan fazla zaman geçmiş ama bende öyle yer etmiş ki halen acısı soğumamış.

Montajdaki (Fotoğraflarda gördüğünüz genç kardeşlerimiz) çalışan kardeşlerimle görüştüm videodan sonra, hepsinin dilinde aynı düşünce.

Tabi hepsi fotoları istedi benden o ayrı konu :kiskis

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Bu cihazların arızalarına giden servise de acıyorum .vinç giremeyen kısımda kalan müşterilere de üzülüyorum bir ton para ödemişlerdir bu evlere ya birde alçıpen içinde gaz kaçağı olursa vay haline yık dök yeniden yap müteahhidin kulakları iyi çınlıyordur. Bende çınlatmadım değil:kiskis

Geri
Üst Alt