Yağlı Radyatör tavsiyesi

Çözüm
Eski ZASS marka bulacaksın ömrü billah keyfine bakacasın.
Elimde 1 adet mevcut :kiskis

piyasada satılanların alayı aynı, yok ekoymuş yok turboymuş alayı hikaye, içinde rezistans var.
rezistans verimi %100 kabul edilir. Bu klimada değil ki kompresör de kullanılan gaz, gaz basıncı, yüzey alanı gibi değişkenler işin içine girsin.

dikkat etmeniz gereken tek şey petek dilimi. Ne kadar fazla olursa o kadar iyi.

pahalıya satılan markaların tek avantajı, imalat aşamasında kullanılan boya kalitesi.
ilk kullanımlarda aşırı koku salınım yapmazlar.

orta fiyat bir cihaz alıp balkonda 3-5 saat çalıştırıp oluşacak boya kokusunu, evinize sinmeden atmanızda fayda var.
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben kullandım bi ara hocam , delonghi marka yağlı radyatör kullandım. Zaten bu yağlı radyatör olayında çok iyi olan bir markadır kimine göre en iyisidir , 11 dilim olanını kullanmıştım. Eko modu felanda vardı ? ama eko meko yemiyor hocam söyleyeyim , bizzat kullandığım için söylüyorum çok elektrik yakıyorlar.Almanı tavsiye etmem ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Eski ZASS marka bulacaksın ömrü billah keyfine bakacasın.
Elimde 1 adet mevcut :kiskis

piyasada satılanların alayı aynı, yok ekoymuş yok turboymuş alayı hikaye, içinde rezistans var.
rezistans verimi %100 kabul edilir. Bu klimada değil ki kompresör de kullanılan gaz, gaz basıncı, yüzey alanı gibi değişkenler işin içine girsin.

dikkat etmeniz gereken tek şey petek dilimi. Ne kadar fazla olursa o kadar iyi.

pahalıya satılan markaların tek avantajı, imalat aşamasında kullanılan boya kalitesi.
ilk kullanımlarda aşırı koku salınım yapmazlar.

orta fiyat bir cihaz alıp balkonda 3-5 saat çalıştırıp oluşacak boya kokusunu, evinize sinmeden atmanızda fayda var.

Çözüm
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bizde aslında önceden alman malı markası rakstı yanılmıyorsam. Eski diye atmıştım. Aman aman ısıtmıyordu. 80 modeldi galiba... Yaz mevsimine girdiğimiz için ucuz olur diye araştırma yapıyorum. Evet koku olayı yorumlarda mevcut. İlk çalıştırıp atmak lazım kokuyu.. Fakat elektrik sarfiyatı kafamı kurcalıyor. Ortalama 2000 watt yakacaksa da bir esprisi yok. Akşam 22 sabah 8 arası çalışacak..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Bizde aslında önceden alman malı markası rakstı yanılmıyorsam. Eski diye atmıştım. Aman aman ısıtmıyordu. 80 modeldi galiba... Yaz mevsimine girdiğimiz için ucuz olur diye araştırma yapıyorum. Evet koku olayı yorumlarda mevcut. İlk çalıştırıp atmak lazım kokuyu.. Fakat elektrik sarfiyatı kafamı kurcalıyor. Ortalama 2000 watt yakacaksa da bir esprisi yok. Akşam 22 sabah 8 arası çalışacak..
Radyatorler genellikle 2 kademe olur.
800w + 1200 w = 2000w

2600-2800w olan radyatorlerde
600-800w fan destekli rezistans devresi olur.

bunun radyator petegiyle ilgili yoktur hizli isinmayi saglar.

kucuk odalar icin 800w yeterli olur.
daha buyuk odaları icin 1200w olmadi
800w devreye alir 2000w kullanilir.

oda isindiginda termostat atacagi ve uzerindeki sicakligi uzun zaman yayacagi icin.
evinde isi kaybi dusunulurse
ortalama %50-70 civarın devrede olur diye tahmin ediyorum.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610

Rezistans denilen parça da az tüketmez hani. :sirit
Ne kadar güç tüketimi o kadar ısıtma. :bilmiyom

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647

bu nasıl 9 dilimli vede 400TL...

768_buyuk_543X467_9dilim.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri