Yağlı Radyatör tavsiyesi

The_SreT

Emektar
18 Kas 2017
1,081
113
Ben kullandım bi ara hocam , delonghi marka yağlı radyatör kullandım. Zaten bu yağlı radyatör olayında çok iyi olan bir markadır kimine göre en iyisidir , 11 dilim olanını kullanmıştım. Eko modu felanda vardı 🙂 ama eko meko yemiyor hocam söyleyeyim , bizzat kullandığım için söylüyorum çok elektrik yakıyorlar.Almanı tavsiye etmem 🙂

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
5,273
113
Ado @Ado Sota @Sota

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,482
113
eski zass bulacaksinda omru billah keyfine bakacasin.
Elimde 1 adet mevcut :kiskis

piyasada satilanlarin alayi ayni.
yok ekoymus yok turboymus alayi hikaye
icinde reziztans var.
rezistansida verimini %100 kabul ederiz.
bu klimada degilki kompresor kullanilan gaz
gaz basinci,yuzey alani gibi degisken girsin isin icine.

dikkat etmeniz gereken teksey petek dilimi.
nekadar fazla olursa okadar iyi.

pahaliya satilan markalarin tek avantaji
imalat asamasinda kullanilan boya kalitesi.
ilk kullanimlarda asiri salinim yapmazlar.

orta fiyat bir cihaz alip balkonda 3-5 saat calistirip olusacak boya kokusunu
evinize sinmeden atmanizda fayda var.

tkartal

Silver Üye
5 Şub 2018
548
63
39
Bizde aslında önceden alman malı markası rakstı yanılmıyorsam. Eski diye atmıştım. Aman aman ısıtmıyordu. 80 modeldi galiba... Yaz mevsimine girdiğimiz için ucuz olur diye araştırma yapıyorum. Evet koku olayı yorumlarda mevcut. İlk çalıştırıp atmak lazım kokuyu.. Fakat elektrik sarfiyatı kafamı kurcalıyor. Ortalama 2000 watt yakacaksa da bir esprisi yok. Akşam 22 sabah 8 arası çalışacak..

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,482
113
Bizde aslında önceden alman malı markası rakstı yanılmıyorsam. Eski diye atmıştım. Aman aman ısıtmıyordu. 80 modeldi galiba... Yaz mevsimine girdiğimiz için ucuz olur diye araştırma yapıyorum. Evet koku olayı yorumlarda mevcut. İlk çalıştırıp atmak lazım kokuyu.. Fakat elektrik sarfiyatı kafamı kurcalıyor. Ortalama 2000 watt yakacaksa da bir esprisi yok. Akşam 22 sabah 8 arası çalışacak..
Radyatorler genellikle 2 kademe olur.
800w + 1200 w = 2000w

2600-2800w olan radyatorlerde
600-800w fan destekli rezistans devresi olur.

bunun radyator petegiyle ilgili yoktur hizli isinmayi saglar.

kucuk odalar icin 800w yeterli olur.
daha buyuk odaları icin 1200w olmadi
800w devreye alir 2000w kullanilir.

oda isindiginda termostat atacagi ve uzerindeki sicakligi uzun zaman yayacagi icin.
evinde isi kaybi dusunulurse
ortalama %50-70 civarın devrede olur diye tahmin ediyorum.

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
5,273
113
Rezistans denilen parça da az tüketmez hani. :sirit
Ne kadar güç tüketimi o kadar ısıtma. :bilmiyom

Üst Alt