yabancı bir sitede vestelle ilgili sabit konu açılmış.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bir firmanın bir ürünü sorunlu çıktı diye firmayı komple yargılamamak gerekir.
Zira sıkmaya geçemeyen Samsung çamaşır makinesi de gördüm ama Samsung'u komple yabana atmadım.
Soyulan S3, Note 3 telefonları da hatırlıyorum ama gidip Note 8'e laf edemiyorum mesela.

Yerliye bu biraz daha kolay yapılıyor sanki. :sirit

Montajı da yapabilmek için mühendislik bilgisi gerekiyor ne yazık ki.
Xiaomi de Huawei de montaj yapıyor ama sonuç ortada.

Bir firmanın bir yerdeki desteği ve kalitesi ile, diğer yerdeki desteği ve kalitesi birbirini tutmuyor maalesef.
Mesela LG televizyonda güzel iş çıkarıyor (geçmişteki WEBOS faciaları haricinde) ama OLED telefon panellerinde dikiş tutturamadı maalesef.

Bu iş servis desteğinde de böyle.
Afyon'daki servis olması gerekeni yaparken, Samsun'daki servis yan çizmeye çalışabilir veya müşteriyi tutumu nedeniyle tatmin edemeyebilir.
dediginiz dogru fakat ayni makinadan 2 taneside sorunlu olunca ister istemez o ön yargi olusuyor ben LG ye de güvenmiyorum mesela :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
dediginiz dogru fakat ayni makinadan 2 taneside sorunlu olunca ister istemez o ön yargi olusuyor ben LG ye de güvenmiyorum mesela :hihi

Tasarımda bir hata olabilir.:bilmiyom
Yerli / yabancı fark etmez, hiçbiri babamızın firması değil sonuçta.:sirit
Bir sorun oldu mu elbette hakkımız olanı almalıyız. :mutlu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bence sadece vestel'in kullandığı ana kartların bulunduğu markalar bunlar,yani "Mstar" sadece...
Yanlış anlaşılmasın,küçümsemek için yazmıyorum ama sadece Mstar chipli ana kartlı markalar :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Vestel'den anakart satın alan üreticiler yani? :hmm
Yani kartı Vestelden mi alıyorlar,yoksa üreticiden mi alıyorlar bilmiyorum,bunu sevgili Ado bilir,ama kullandıkları kart mstar ana işlemcili ...
Ahanda Vestel service manuel'de başlangıç cümlesi:
17MB90-2 main board is driven by MStar SOC
Zaten bende buna dayanarak üstteki mesajımı yazmıştım sevgili umut ;)

Geri
Üst Alt