yabancı bir sitede vestelle ilgili sabit konu açılmış.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
evet güzel bişey ama ihraç ürünler sistemde çıkmıyor.yurtdışından baya bir üyeye destek olduk . mecburen arka kapağı açtırıp anakart etiket fotolarından yazılım bulabildik büyük uğraşlar sonucu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aslında samsung gibi tüm kullanıcılara hitap eden bir site kurulup yazılımsal destek sağlanabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
evet güzel bişey ama ihraç ürünler sistemde çıkmıyor.yurtdışından baya bir üyeye destek olduk . mecburen arka kapağı açtırıp anakart etiket fotolarından yazılım bulabildik büyük uğraşlar sonucu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aslında samsung gibi tüm kullanıcılara hitap eden bir site kurulup yazılımsal destek sağlanabilir.

O zaman buradan M.M. ye selam olsun. (Söz vermişlerdi ama olmadı)

Sen anladın kim olduğunu ustacım :kiskis

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
vestel'in üretim yaptığı pek çok altmarka ve üretimini üstlendiği markalar olduğunu biliyordum da bu kadarını beklemiyordum. Vestel kendi TV işlemcilerini üretmeyi ciddi şekilde düşünmeli.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
üretim derken tasarımını kendi mühendislik ekibi yapar üretim başka firmadan olur. amd'nin işlemcilerini tmsc'ye üretirmesi gibi.

Yine de zaman ve para ister.
Biz bir ürün geliştirirken rakip de boş durmayacak sonuçta.
Ortada ciddi miktarda nakit kaynağı olsa girişilebilir.
Ama öyle bir nakti yok bence.:hmm

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ayrıca ilgili sitede amacın tam olarak ne olduğunu anlayamadım :alala
teknik destek tamir vs ilgili bir forum sayfasi anladigim kadariyla ariza ve cözüm hakkinda insanlarin paylasim yaptigi bir yer ek olarak badcaps.net/store/
diye bir magza olusturup ordanda tamir vs icin parca satisi yapiyorlar

bahsi gecen konuda vestelin ve diger markalarin "cöp tv lerini sattigi farkli marka isimlerini siralamislar

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
teknik destek tamir vs ilgili bir forum sayfasi anladigim kadariyla ariza ve cözüm hakkinda insanlarin paylasim yaptigi bir yer ek olarak badcaps.net/store/
diye bir magza olusturup ordanda tamir vs icin parca satisi yapiyorlar

bahsi gecen konuda vestelin ve diger markalarin "cöp tv lerini sattigi farkli marka isimlerini siralamislar

Ürünlerin performansı belli tabi ama aynı paraya OLED / QLED dururken gidip LCD almıyor insanlar da. (Buna LG-Samsung da dahil.) :sirit
İyi bir LCD'nin fiyatı bizde 4-5-6 bin civarı.:sirit

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ürünlerin performansı belli tabi ama aynı paraya OLED / QLED dururken gidip LCD almıyor insanlar da. (Buna LG-Samsung da dahil.) :sirit
İyi bir LCD'nin fiyatı bizde 4-5-6 bin civarı.:sirit
ben sadece orda yazanlari söyledim hic vestel kullanmadim ne desem yalan olur :bilmiyom
fakat kendimde güvenmiyorum yerli ürünlere ki vestel tv ve telefon konusunda sadece montaj yapiyor bildigim kadariyla yerli ürün bile degil bana göre
kendini ispatlamis markalar var degil yabancilar türkler bile tercih etmiyor bizim ürünleri yurt disinda satis yapiliyor dogru ama sadece imkani olmayan insanlar ucuz diye aliyor %20 den daha düsük fiyata satmadigi sürece kimse türk ürünlerini yada diger bir ifade ile bilinmeyen markalari almaz
evde camasir makinasi bozuldu o anda durum biraz sorunlu diye beko camasir makinasi aldik "bir dünya markasi " ya hani ön kapakdan su akitti degistirdiler deterjan koyma yerinden köpükler cikti kim para versin böyle ürünlere :rant

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
ben sadece orda yazanlari söyledim hic vestel kullanmadim ne desem yalan olur :bilmiyom
fakat kendimde güvenmiyorum yerli ürünlere ki vestel tv ve telefon konusunda sadece montaj yapiyor bildigim kadariyla yerli ürün bile degil bana göre
kendini ispatlamis markalar var degil yabancilar türkler bile tercih etmiyor bizim ürünleri yurt disinda satis yapiliyor dogru ama sadece imkani olmayan insanlar ucuz diye aliyor %20 den daha düsük fiyata satmadigi sürece kimse türk ürünlerini yada diger bir ifade ile bilinmeyen markalari almaz
evde camasir makinasi bozuldu o anda durum biraz sorunlu diye beko camasir makinasi aldik "bir dünya markasi " ya hani ön kapakdan su akitti degistirdiler deterjan koyma yerinden köpükler cikti kim para versin böyle ürünlere :rant

Bir firmanın bir ürünü sorunlu çıktı diye firmayı komple yargılamamak gerekir.
Zira sıkmaya geçemeyen Samsung çamaşır makinesi de gördüm ama Samsung'u komple yabana atmadım.
Soyulan S3, Note 3 telefonları da hatırlıyorum ama gidip Note 8'e laf edemiyorum mesela.

Yerliye bu biraz daha kolay yapılıyor sanki. :sirit

Montajı da yapabilmek için mühendislik bilgisi gerekiyor ne yazık ki.
Xiaomi de Huawei de montaj yapıyor ama sonuç ortada.

Bir firmanın bir yerdeki desteği ve kalitesi ile, diğer yerdeki desteği ve kalitesi birbirini tutmuyor maalesef.
Mesela LG televizyonda güzel iş çıkarıyor (geçmişteki WEBOS faciaları haricinde) ama OLED telefon panellerinde dikiş tutturamadı maalesef.

Bu iş servis desteğinde de böyle.
Afyon'daki servis olması gerekeni yaparken, Samsun'daki servis yan çizmeye çalışabilir veya müşteriyi tutumu nedeniyle tatmin edemeyebilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt