Xioami Box’tan Pc monitörüne Yayın?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
8C79727E-2552-4D83-913B-EDDA28E0A51E.jpg

Mi box aldım hdmi to vga kablo aldım ses de ileteninden bağladım monitöre hem sesi hemde görüntüyü alabildim fakat ekranda karıncalanmalar oluyor sanırım bu hdmi to vga dan kaynaklı birşey neyse yapılabiliyormuş onu gördük şimdi uygun fiyatlı hdmi bir monitör bakıcam görüntü kalitesini arttırmak için elimde ki vga çıkışlıyı satıp üzerine biraz birşeyler ekliyip alabilirim sanırım
1080P yerine 720P yapın çıkışı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
8C79727E-2552-4D83-913B-EDDA28E0A51E.jpg

Mi box aldım hdmi to vga kablo aldım ses de ileteninden bağladım monitöre hem sesi hemde görüntüyü alabildim fakat ekranda karıncalanmalar oluyor sanırım bu hdmi to vga dan kaynaklı birşey neyse yapılabiliyormuş onu gördük şimdi uygun fiyatlı hdmi bir monitör bakıcam görüntü kalitesini arttırmak için elimde ki vga çıkışlıyı satıp üzerine biraz birşeyler ekliyip alabilirim sanırım
vga kablo pinlerin,de sorun olabilir oksitletme kopukluk olabiliyor yada tam oturmuyordur çeviriciye başka vga girişlili monitörde deneme yapın aynı sorun devam ediyorsa aldığınız çevirici arızalı olabilir farklı cihazda deneyin aynı sorun varsa iade değişim talep edin edin sase sorunu kablolarda temazsızlık yada çevirici içinde soğuk leğim var ise parazit oluyor o yüzden karıncalanma oluyor aldığınız çevirici tv box'a %99 uyumludur

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bendeki paraziti besleme kaynağından yapıyordu, uyduda kullanıyordum hdmi to vga yı önceki monitörde,adaptörü değiştirdim ,biraz kesildi sonra hem 220v girişe hem 12v çıkışa seramik kondansatör lehimledim ,kesildi parazitlenmeler ,tabii ben böyle kurtulmuştum ,senin durum farklı olabilir :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
vga kablo pinlerin,de sorun olabilir oksitletme kopukluk olabiliyor yada tam oturmuyordur çeviriciye başka vga girişlili monitörde deneme yapın aynı sorun devam ediyorsa aldığınız çevirici arızalı olabilir farklı cihazda deneyin aynı sorun varsa iade değişim talep edin edin sase sorunu kablolarda temazsızlık yada çevirici içinde soğuk leğim var ise parazit oluyor o yüzden karıncalanma oluyor aldığınız çevirici tv box'a %99 uyumludur
VGA analog bağlantı, araya bir de çevirici girince işin rengi değişebiliyor.
E zaten monitör muhtemelen BOX'ın yazılımında olmayan bir çözünürlüğe sahip.
Dolayısı ile mükemmel sonuç beklememek gerekir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ses çıkış kablosu kalitesiz yada 3.5 ses soketinde temassızlık vs olduğu zamanda parazitlenme oluyor birde çeviricinin kalitesi işçiliği var çinliler aynı görünüme sahip aynı özellikler,de 1.2.3. kalite diye aynı cihazları üretebiliyor kalite düştükçe cihazdan alınan verimde düşüyor

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
çevirici dişi olduğu için araya bir de erkek vga kablo girdi monitöre girebilmek için o arada ki kabloyu değişip deneyeceğim elimde bir tane daha monitör var onlada deneyeceğim bakalım sonuçlar ne olacak teraspy teraspy hocam valla elimde seramik lehimi bırak normal lehim bile yok o nedenle birşey yapamam :) birde internetten aldım şimdi yenisini sipariş et bunu geri gönder bana çok zor geliyor o iş amazon dan satın aldım gerçi 1 ay zamanım var göndermek için bakalım bi deniyeyim sonuçları paylaşırım şimdilik monitörden söküp salonda ki tv ye hdmi dan bağladım monitörü mutfağa sabitlemek için ayak falan alıcam daha devam edecem proje :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt