Xioami Box’tan Pc monitörüne Yayın?

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Arkadaşlar merhaba mi box almak istemekteyim mi box ın çıkışlarına baktığımda

C7FD689A-B334-4795-B01D-8A59F08119B2.jpg

Evde iki tane boş boş duran lcd monitörüm var bununla mutfakta tv izlemek istiyorum fakat monitörlerin hdmi girişi yok vga ve dvi var bi monitör kendindende hopörlürü var ses girişi de mevcut şimdii sorum şu dvi to hdmi kablolar var taktım diyelim ama sesi nerden alıcam bu cihazdan ses alabilceğim başka bir yer kalmıyor kafamda deli sorular

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
box çözünürlüğünü 720p yap aşağıdaki çeviriciyi al kullan :ok

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

dönüştürücü üzerinde 3.5 jak girişi var sesi dönüştürücüden alabilirsin birde tv box üzerindeki av girişinden 3.5 jak ile ses alabilirsin bukadar basit

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
box çözünürlüğünü 720p yap aşağıdaki çeviriciyi al kullan :ok

dönüştürücü üzerinde 3.5 jak girişi var sesi dönüştürücüden alabilirsin birde tv box üzerindeki av girişinden 3.5 jak ile ses alabilirsin bukadar basit

av çıkışının ses olduğunu bilmiyordum tamam şimdi oldu :)) hdmi to dvi alsam daha iyi galiba görüntü kalitesi belki vga ya göre bir tık daha iyi olabilir

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
av çıkışının ses olduğunu bilmiyordum tamam şimdi oldu :)) hdmi to dvi alsam daha iyi galiba görüntü kalitesi belki vga ya göre bir tık daha iyi olabilir

Hdmi to dvi ile görüntüyü halletmeniz daha iyi olur tabii. AV soketi muhtemelen standart dışı özel bir kablo istiyor. Onun yapısını öğrenebilirseniz bir şey uydurabileceğinizi düşünüyorum. Araştırmak lazım.

Aynı mıdır bilmiyorum ama Next 64 uydu alıcısında da buna benzer incecik bir AV çıkışı var. Çin işi ya, belki de uyumludur. Bakın derim.

Ek: Şimdi aklıma geldi. AV çıkışı kombine bir çıkış. Analog ses ve video dışında mini toslink optik çıkış. Ben köydeki evimde HDMI ARC desteği olmayan tv yerine sesi sinema sistemine doğrudan aktarmak için kullanıyor. Optik ses girişli bir ses sisteminiz varsa değerlendirilebilir. Monitör ile zor iş gerçi.

Şimdi merak ettim denedim. AV çıkışına kulaklığı taktım stereo ses aldım. Gayet iyi. :) bence sorununuz çözüldü.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
av çıkışından ses alınabiliyor sadece görüntü için değil

3
Hdmi to dvi ile görüntüyü halletmeniz daha iyi olur tabii. AV soketi muhtemelen standart dışı özel bir kablo istiyor. Onun yapısını öğrenebilirseniz bir şey uydurabileceğinizi düşünüyorum. Araştırmak lazım.

Aynı mıdır bilmiyorum ama Next 64 uydu alıcısında da buna benzer incecik bir AV çıkışı var. Çin işi ya, belki de uyumludur. Bakın derim.
av çıkışı için özel bir kabloya gerek yok standart 3.5 jak yeterlidir

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
hdmi to dvi uyumsuzluk olabiliyor bazen ama link verdiğim dönüştürücü bende var benim monitörüm eski 720p destekliyor görüntü işleme chipi mevcut sorun çıkmıyor %100 tv box için uyumlu hdmi to dvi de chip yok uyumsuzluk olabilir görüntü alamayabilirsin bendeki cihazın içinin resimlerini atıyorum

WhatsApp-Image-2021-01-22-at-21.07.01.jpg
WhatsApp-Image-2021-01-22-at-21.07.00.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
HDMI to DVI ve HDMI to VGA dönüştürücü alman yeterli.
Fakat VGA olanı aktif dönüştürücü olarak almanda yarar var.
Ses olayı iki kablo üstünden de gidebilir, yeter ki monitör desteklesin.
Ben Vestel TV'ye VGA ile ses bile girmiştim.
DVI to VGA kablo ile.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Monitör de ses girişi var ama ne derece başarılı inanın bilmiyorum eğer çok az gelirse ses minik bir ses bombası alabilirim işimi görür diye düşünüyorum 18 inch lik bir tv de olacak neticesinde çok da önemli değil mutfakta ses olsun yeter mi box ı da zaten hem salonda ki tv de hemde monitör tv de kullanmak için alcam vestel tv kullanıyorum ss iptv çok başarısız bu nedenle ihtiyaç duyuyordm bi taşla iki kuş olcak :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Monitör de ses girişi var ama ne derece başarılı inanın bilmiyorum eğer çok az gelirse ses minik bir ses bombası alabilirim işimi görür diye düşünüyorum 18 inch lik bir tv de olacak neticesinde çok da önemli değil mutfakta ses olsun yeter mi box ı da zaten hem salonda ki tv de hemde monitör tv de kullanmak için alcam vestel tv kullanıyorum ss iptv çok başarısız bu nedenle ihtiyaç duyuyordm bi taşla iki kuş olcak :)
Bunlarda da o konu ne kadar başarılıdır orası meçhul.
IPTV en iyi PC'den izlenir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mi box baya başarılı hocam ya yüzlerce kullanan var telegram gruplarında falan kimse memnuniyetsizlik duymuyor
Wi-fi chip'i çok iyi değil o yüzden dedim.
USB ethernet dönüştürücü kullanmak verimi artıracaktır.
Kullanmadığım için net bir şey diyemedim. Sorun yoksa iyi sizin için.
Dönüştürücü temin ettiniz mi?

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Wi-fi chip'i çok iyi değil o yüzden dedim.
USB ethernet dönüştürücü kullanmak verimi artıracaktır.
Kullanmadığım için net bir şey diyemedim. Sorun yoksa iyi sizin için.
Dönüştürücü temin ettiniz mi?
Hocam daha mi box almadım :)
Açıkcası Zonguldak ta ikamet ediyorum burda mağazalardan bu tarz ürünleri bulmak zor internetten alacağım bi de a101 de satmıştı bir ara mi box elinde kalan varmı diye bir kontrol edeceğim şuan 550 tl civarında satılıyor A101 de 450tl den satışa sunulmuştu:

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
8C79727E-2552-4D83-913B-EDDA28E0A51E.jpg

Mi box aldım hdmi to vga kablo aldım ses de ileteninden bağladım monitöre hem sesi hemde görüntüyü alabildim fakat ekranda karıncalanmalar oluyor sanırım bu hdmi to vga dan kaynaklı birşey neyse yapılabiliyormuş onu gördük şimdi uygun fiyatlı hdmi bir monitör bakıcam görüntü kalitesini arttırmak için elimde ki vga çıkışlıyı satıp üzerine biraz birşeyler ekliyip alabilirim sanırım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt