WORLD OF TANKS

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben bu oyunu adaletsizleşen eşleştirme (matchmaking) sistemi yüzünden bıraktım.

Oyun tam bir pay to win oyunu haline geldi.

Premium değilsen işin altından kalkamıyorsun yüksek seviye tanklarda.

En yüksek T32'yi alabildim. Ondan sonra işler sarpa sardı zaten. 

T29 ile ne çıldırtırdım rakibi hey gidi. Kafayı bir çıkarırdım herkes çalışırdı ama vuramazdı. 3000-4000 zırh puanı toplamışlığım vardır.

En son aylar önce sinirlendim sildim oyunu. Toplayamıyorsun abi premium olmadan.

Cadılar bayramı etkinliği idi sanırım Frankenstein ve Stein vardı. 

Leviathan vardı. 

Bir kere 100.000 kredi ödül verdi sonra da sittin sene ödül alamadım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Umut Barış' Alıntı:

T29 ile ne çıldırtırdım rakibi hey gidi. Kafayı bir çıkarırdım herkes çalışırdı ama vuramazdı. 3000-4000 zırh puanı toplamışlığım vardır.

En son aylar önce sinirlendim sildim oyunu. Toplayamıyorsun abi premium olmadan.

Leviathan vardı. 

Eşleşme adaletsizliği konusunda oldukçaçektik zamanında zira O-HO ile PZ1-C nin başbaşa kaldığı oyunları bilirim ben,Yahu O-HO O-Nİ gibi tanklar HEAVY TANK,Ağır metal, PZ-1C dediğim ise bizim akrepler gibi bir şey, üzerinde makineli tüfekten başka birşey yok ve toplasan 640 mermi var :kop

Fakat kısa bir süre önce artık bu eşleşmeyi (Sanırım 9.16 güncelleme ile düzelmişti) birbirine yakın klasman tanklar ile yapıyorlar. En azından 2 inci seviye tank ile 8 inci seviye tank aynı oyunda denk gelmiyor.

Beni isyan ettiren iseher zaman yazdığım gibi radar sistemidir. Kendi resmi sitelerine de defalarca yazdımama sonuç yok.

Premium konusunda haklısın, Ben hiçpremium hesap kullanmadım ama bellidönemlerde kendisi 3-4 gün ödül premium veriyor,ben ne kasıyorsam o dönemlerde kasıyorum yoksa hele ki bende bir tane 9 uncu seviye TYPE4 HEAVY var, aletin her patladığında onarımı 24.000 tutuyor ki premium olmadan bunun altından kalkmak mümkün değil.

Ben de kendistratejimiürettim ve, alt seviye tanklarilepara kazanıp üstseviyelerin onarımlarını yapar devam ederdim ki 9 uncu seviye tankı da bu şekilde alabildim.

Alt seviyeleri alıp geliştirip para kazanıp sonra satarak toplu para ile büyük tanklar aldım ama tabiki alırken 10 olanın satarken 5 kalması da unutulmaması gereken bir durum.

Diyeceğim o ki,dünyadaki adaletsizlik, oyunlarda dahi devam ediyor. Paran yoksa, Sürünürsün.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Leviathan vardı. 

Eşleşme adaletsizliği konusunda oldukçaçektik zamanında zira O-HO ile PZ1-C nin başbaşa kaldığı oyunları bilirim ben,Yahu O-HO O-Nİ gibi tanklar HEAVY TANK,Ağır metal, PZ-1C dediğim ise bizim akrepler gibi bir şey, üzerinde makineli tüfekten başka birşey yok ve toplasan 640 mermi var :kop

Fakat kısa bir süre önce artık bu eşleşmeyi (Sanırım 9.16 güncelleme ile düzelmişti) birbirine yakın klasman tanklar ile yapıyorlar. En azından 2 inci seviye tank ile 8 inci seviye tank aynı oyunda denk gelmiyor.

Beni isyan ettiren iseher zaman yazdığım gibi radar sistemidir. Kendi resmi sitelerine de defalarca yazdımama sonuç yok.

Premium konusunda haklısın, Ben hiçpremium hesap kullanmadım ama bellidönemlerde kendisi 3-4 gün ödül premium veriyor,ben ne kasıyorsam o dönemlerde kasıyorum yoksa hele ki bende bir tane 9 uncu seviye TYPE4 HEAVY var, aletin her patladığında onarımı 24.000 tutuyor ki premium olmadan bunun altından kalkmak mümkün değil.

Ben de kendistratejimiürettim ve, alt seviye tanklarilepara kazanıp üstseviyelerin onarımlarını yapar devam ederdim ki 9 uncu seviye tankı da bu şekilde alabildim.

Alt seviyeleri alıp geliştirip para kazanıp sonra satarak toplu para ile büyük tanklar aldım ama tabiki alırken 10 olanın satarken 5 kalması da unutulmaması gereken bir durum.

Diyeceğim o ki,dünyadaki adaletsizlik, oyunlarda dahi devam ediyor. Paran yoksa, Sürünürsün.

O PZ-1C sabaha kadar sıksa delik açamaz o tankın zırhında.  :kıskıs: 

PZ-1C deyip geçmeyin, az yakar çok kaçar. 
T67 de ona benzer. Tek atıyor ama nerdeyse 70 KM ile gidiyor.  :evillol: 

Ben de O-I ve O- Ni vardı ama dezavantajı olan tanklardı bunlar.

Motoru alev alırdı. 
Koydu mu sağlam koyardı ama hedefi ıskalarsan, yandı gülüm keten helva.  :seytan:

Benim eşleştirme sistemindeki adaletsizlikten kastım tier olarak tank eşleştirme mantığı. 

Ben de 4 Tier oluyor, düşmanların yarısı 5 ve 6 Tier oluyor. Ben gidip nasıl sıkayım onlara? 

Vurabileceğiniz tank sayısı az oluyor. Vuramadığımı da spotluyorum ya da paletine ateş edip kaçıyorum. 

Wargaming Rus firması. Genelleme yapmak yanlış elbette ama Rus'lar gerçekten tembel.

Bir de adamlar kendi milletinin tanklarını üstün gösterme çabası içinde.

Alman Tiger'ları iki üç atışa bitiyor resmen. Şaka gibi. 

Alternatif bakayım dedim, War Thunder oyununu gördüm. 

Ancak onun da saçmalıkları olduğunu gördüm.  Hiç kaydolup yüklemedim bile.

Dedim bir daha Free To Play oyuna bulaşırsam lanet olsun.  :alsaa:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Umut Barış' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Leviathan vardı. 

O PZ-1C sabaha kadar sıksa delik açamaz o tankın zırhında.  :kıskıs: 

PZ-1C deyip geçmeyin, az yakar çok kaçar. 
T67 de ona benzer. Tek atıyor ama nerdeyse 70 KM ile gidiyor.  :evillol: 

Ben de O-I ve O- Ni vardı ama dezavantajı olan tanklardı bunlar.

Motoru alev alırdı. 
Koydu mu sağlam koyardı ama hedefi ıskalarsan, yandı gülüm keten helva.  :seytan:

Benim eşleştirme sistemindeki adaletsizlikten kastım tier olarak tank eşleştirme mantığı. 

Ben de 4 Tier oluyor, düşmanların yarısı 5 ve 6 Tier oluyor. Ben gidip nasıl sıkayım onlara? 

Vurabileceğiniz tank sayısı az oluyor. Vuramadığımı da spotluyorum ya da paletine ateş edip kaçıyorum. 

Wargaming Rus firması. Genelleme yapmak yanlış elbette ama Rus'lar gerçekten tembel.

Bir de adamlar kendi milletinin tanklarını üstün gösterme çabası içinde.

Alman Tiger'ları iki üç atışa bitiyor resmen. Şaka gibi. 

Alternatif bakayım dedim, War Thunder oyununu gördüm. 

Ancak onun da saçmalıkları olduğunu gördüm.  Hiç kaydolup yüklemedim bile.

Dedim bir daha Free To Play oyuna bulaşırsam lanet olsun.  :alsaa:

Aslında şöyle bir mantık da var ama ne derece doğrudur tartışılır, eğer geliştirme sistemi ile ilerleniyorsa 4 üncü seviye bir tank ile 6 ıncı seviye tankı rahatlıkla alt edebiliyorsun, elbette tankını ne derece geliştirebildiğin, düşmana hangi açıdan saldırdığınla da ilgili bir durum. Mesela bende olan (Sallıyorum) 8 inci seviye tank da, 9 uncu seviye top var, Mermi yükleyiciyi hızlandırdıysan, tankı zırh ile kapladıysan, teleskopik dürbün ekleyip gizlenebilmeyi başardıysan, üzerine bir de HE veya ZD mermi kullanıyorsan, altındakitankın kaçış manevra kabiliyetivar ise birnoktadan sonra seviyesiçok da fark etmiyor eğer klasmanlarbirbirine yakın ise.

Fakat senin dediğin gibi PZ1-C ile O-Nİ eşleşmesi elbette kabul edilmez, sen PZ yi istediğin kadar geliştirsende :kıskıs:

Bak aşağıda paylaştığım benim garajdan rus tankı (Tank Avcısı) ben bu aletleri sevmem taret dönmediği için, gel gör ki vuruş kabiliyetleri güzel. yeri geliyor TEK ATIŞ ile patlattığım tanklar oluyor zira üzerindeki top namlusu aslında 7 inci seviye 122mm top, aslında tank altıncı seviyede ve orijinal topu 85mm vs vs

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunun dışında geliştirme işleride ancak böyle yürüyor bak. Neyse ki bayram seyran yılbaşı vs zırt pırt hediye ödülvs verip duruyorlar yoksa premium olmadan zor.

Bunları bu gün oyuna girdiğimde ekranda gördüm, önceki savaşlarımdan kazanmışım vs.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim garajdaki her tankın bir anlamı, sebebi vardır.

PZ1C ile stres atmak istediğimde oynarım,
Saatte 80km ye kadar çıkabiliyor ve ters bir manevra ile 8 takla atıp patlıyorum mesela ::kıskıs: makineli takıp bir daha da değiştirmedim, fişek gibi her yere anidalar tarayarak kaçarım,hızlı oyun tankıdır. hafif iç kaplama taktım ama yine de dayanıksız bir tank tabiki

TYPE4 ile GELİN LAAANNN modundaysam oynarım yoksa saatte 15-20km ile yerinden kıpırdamadığı için manevra zor, kaçamıyorsun gelip patlatıyor adamlar. Ama onlar patlatana kadar tanka da Süper Ağır İçKaplama taktığım için vursalar da birhayliya hasar veriyor ya da 1-2 tankı alt edebiliyorum yine de.

SU100 ile strateji istediğimde oynarım. Alçak kabinli tank olduğundan iyi gizleniyor ve hedef olmuyorsun.iyi saklanıp uygun noktadan tek atış ile işi bitirebilirsen sniper gibi çalışıyorsun. Ama zırhı çok kuvvetli bir tank değil, manevra kabiliyeti de kötü o nedenle yakın muharebeye girmemek gerekiyor.

M4 Sherman tankını hiç sevmem ama FURRY filminde kullanılan tank olması ve filmi çok sevdiğimden dolayı garajımda tutar ara sıra oynarım. 

T29 hediye gelen PREMİUM tank ama pek oynamıyorum hediye geldi diye duruyor işte öyle.

Diğerleri genelde yemlemelik, kredi kazanmak için kullandığım tanklar :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:

Saatte 80km ye kadar çıkabiliyor ve ters bir manevra ile 8 takla atıp patlıyorum mesela ::kıskıs: makineli takıp bir daha da değiştirmedim, fişek gibi her yere anidalar tarayarak kaçarım,hızlı oyun tankıdır. hafif iç kaplama taktım ama yine de dayanıksız bir tank tabiki

TYPE4 ile GELİN LAAANNN modundaysam oynarım yoksa saatte 15-20km ile yerinden kıpırdamadığı için manevra zor, kaçamıyorsun gelip patlatıyor adamlar. Ama onlar patlatana kadar tanka da Süper Ağır İçKaplama taktığım için vursalar da birhayliya hasar veriyor ya da 1-2 tankı alt edebiliyorum yine de.

SU100 ile strateji istediğimde oynarım. Alçak kabinli tank olduğundan iyi gizleniyor ve hedef olmuyorsun.iyi saklanıp uygun noktadan tek atış ile işi bitirebilirsen sniper gibi çalışıyorsun. Ama zırhı çok kuvvetli bir tank değil, manevra kabiliyeti de kötü o nedenle yakın muharebeye girmemek gerekiyor.

M4 Sherman tankını hiç sevmem ama FURRY filminde kullanılan tank olması ve filmi çok sevdiğimden dolayı garajımda tutar ara sıra oynarım. 

T29 hediye gelen PREMİUM tank ama pek oynamıyorum hediye geldi diye duruyor işte öyle.

Oyun premium'a zorladığı için bir daha oynamayacağım.

Burs alırken oyundan premium alıyordum. O zamanlar herşey güllük gülistanlıktı. 

Bu oyuna 200 lira harcamışlığım vardır.  :kıskıs: 

T29 iyi bir tanktır ancak T32'yi isterler daha çok. O daha da iyisi.  :seytan

Bence T29'u denemelisin. Kafa çıkarıp düşman tespiti yapmak çok zevkli.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Umut Barış' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Oyun premium'a zorladığı için bir daha oynamayacağım.

Burs alırken oyundan premium alıyordum. O zamanlar herşey güllük gülistanlıktı. 

Bu oyuna 200 lira harcamışlığım vardır.  :kıskıs: 

T29 iyi bir tanktır ancak T32'yi isterler daha çok. O daha da iyisi.  :seytan

Bence T29'u denemelisin. Kafa çıkarıp düşman tespiti yapmak çok zevkli.

Umut, premium tanklarda sevediğim şey geliştirilememesi, T29 u bu nedenle gündeme almamıştım ama sen öyle diyorsan bir bildiğin vardır mutlaka.Tavsiyeni dinleyeceğim ve bu gece T29 la ''sabahlar olmasın'' diyeceğim o zaman :kıskıs:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt