Windows ürün anahtarı hakkında

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şöyle söyleyeyim, o satılan lisanslar toplu cihaz lisanslama için kullanılan anahtarlar.
Mesela internet kafeniz veya çağrı merkeziniz var diyelim.
Microsoft size 100 tane farklı lisans anahtarı vermek yerine, 1 tane lisans anahtarı veriyor, bu anahtarla 100 tane cihazı etkinleştirebilirsin diyor.
Ona göre de bir ücret ödüyor satın alan kişi.

Ben de uygun fiyata lisans anahtarı aldım, yalan yok, ama şunu söyleyeyim bu ucuza anahtar olayı çalıntıdan başka bir şey değil.

Bendeki lisans neden patlamadı peki, lisansın sahibi etkinleştirme sayısının tamamına kullanmamış olabilir.
Bir de bu ucuz lisans satış işi yaygınlaşmadığı dönem denk gelip aldığım için MS'in taramasına da takılmadım büyük ihtimal.

Güvenilir yasal Windows 10 lisansının bedeli bu linklerde yer aldığı gibidir;

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Benimde kafama takılan durum bu bildiğim kadarıyla daha yüksek fiyatlarda olması lazım ama nette çok alan ve sorun yaşamadığını söyleyenler var. Hatta online doğrulama yı geçtiğini 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum diyen de var

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Benimde kafama takılan durum bu bildiğim kadarıyla daha yüksek fiyatlarda olması lazım ama nette çok alan ve sorun yaşamadığını söyleyenler var. Hatta online doğrulama yı geçtiğini 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum diyen de var
Ucuza al bir tane denemekten zarar gelmez. Arkadaşım 1 yıldan fazladır kullanıyor. Sıkıntı çıkarsa tavsiye etmem.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
hocam ve herkes
alınmayın ama w10 a boşuna para vermeyin 7 ye para vermedik 10 a verirsek 7 ye haksızlık olur.
7 de ve de xp de bile 10 senede 3 defa şifrem zor çalınmışken 10 da haftasında hem feys hem google şifrelerim sonrasında hotmail hesablarım patlatıldı. allahtan tüöünmde aşamalı seçenekler var da öyle kurtardık.
üstüne win 10 un sistemle ne kadar güzel çalıştığı ! da ortada :deli1dx12 ekran kartınız ve de dx 12 oyun oynamıyorsanız zaten faydası yok. eski iyidir :)

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Ucuza al bir tane denemekten zarar gelmez. Arkadaşım 1 yıldan fazladır kullanıyor. Sıkıntı çıkarsa tavsiye etmem.

Tam anlayamadım tavsiye ediyormusunuz etmiyormusunuz.

hocam ve herkes
alınmayın ama w10 a boşuna para vermeyin 7 ye para vermedik 10 a verirsek 7 ye haksızlık olur.
7 de ve de xp de bile 10 senede 3 defa şifrem zor çalınmışken 10 da haftasında hem feys hem google şifrelerim sonrasında hotmail hesablarım patlatıldı. allahtan tüöünmde aşamalı seçenekler var da öyle kurtardık.
üstüne win 10 un sistemle ne kadar güzel çalıştığı ! da ortada :deli1dx12 ekran kartınız ve de dx 12 oyun oynamıyorsanız zaten faydası yok. eski iyidir :)

Win 10 anahtarım var lakin kullandığım program sadece win 7 de çalışıyor win 7 için uygun fiyatlı key görünce alsam mı almasam mı kafam karıştı doğru cevap için buraya konu açayım dedim

Son düzenleme:
yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Tam anlayamadım tavdiye

Win 10 anahtarım var lakin kullandığım program sadece win 7 de çalışıyor win 7 için uygun fiyatlı key görünce alsam mı almasam mı kafam karıştı doğru cevap için buraya konu açayım dedim
sadece 7 de çalışan proyu sanal makinede kullanabilirsiniz. p4 den beri tüm işlemciler sanallaştırma destekliyor. amd lerde her şey olduğu gib bu da biostan kapalı :) -o anakart üreticilerinin bios yazan mühendislerini şeker edip çayda eritem:) - açıp biostan sanal makine kurarsanız sorunsuzca açacaktır.
ama dediğim gibi 10 güvensiz. crackli xp ya da 7 bile lisanslı 10 dan sağlamdır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

he bu arada 3. nesil intel işlemciniz ve üstü ayrıca m2 ssd yoksa 10 dan performans almayı da unutun. ayrıca bu işin sonunda da ssd yi 2 sene sonunda çöpe atacağınızı da unutmayın :)

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
sadece 7 de çalışan proyu sanal makinede kullanabilirsiniz. p4 den beri tüm işlemciler sanallaştırma destekliyor. amd lerde her şey olduğu gib bu da biostan kapalı :) -o anakart üreticilerinin bios yazan mühendislerini şeker edip çayda eritem:) - açıp biostan sanal makine kurarsanız sorunsuzca açacaktır.
ama dediğim gibi 10 güvensiz. crackli xp ya da 7 bile lisanslı 10 dan sağlamdır.

X470 te SVM Mode enable yapmam yeterli mi

he bu arada 3. nesil intel işlemciniz ve üstü ayrıca m2 ssd yoksa 10 dan performans almayı da unutun. ayrıca bu işin sonunda da ssd yi 2 sene sonunda çöpe atacağınızı da unutmayın :)
Ryzen 2600x kullanıyorum 250 gb sata ssd kullanıyorum bu durumda sanal makine kullanmak ssd yi mi bozar yoksa sata ssd ler ile win 10 dan performans alamazmıyım

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
X470 te SVM Mode enable yapmam yeterli mi
aha bulmuş bak :)
evet. amd ci dostum. svm yi aç ayrıca bunu destekleyen bi sanal makine kur. tercihen 3 d grafik destekleyen bi şey olsun. az bekle kendimin bununla alakalı bi kaydı vardı sanırım.

video kaydım silinmiş ya da hiç yüklenmemiş. istersen akşama hazır olur hızlı bi tur.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
T bicer79 pc ne yeni format atacaksan ve özellikle donanım iyi değilse ve hdd varsa win 7 kur. Ama win 10 a lisans alacaksanız al bi lisans dene denemekten zarar gelmez. Win 7 lere de böyle lisans satılıyorsa alabilirsin

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
aha bulmuş bak :)
evet. amd ci dostum. svm yi aç ayrıca bunu destekleyen bi sanal makine kur. tercihen 3 d grafik destekleyen bi şey olsun. az bekle kendimin bununla alakalı bi kaydı vardı sanırım.

video kaydım silinmiş ya da hiç yüklenmemiş. istersen akşama hazır olur hızlı bi tur.

? ? Hazır biosa girmişken sorayım bu işlemci ve anakart ta işlemci voltajı nı 1.300 v düşürüp Core performance boost kapatın diyorlar işlemci fazla voltaj aldığı için ısınıyor diyorlar varmı böyle bişey

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt