Windows 11 "Üzerinde çalışılıyor." Uyarısı

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayar sistemini komple yeniledim.. Hard disk M.2 ssd. Eski bilgisayarla kıyaslanamayacak derecede hızlandı. Ama ne hikmetse, bir sorun, eski yavaş bilgisayarla aynı gibi. Mesela, 1.33 Gb büyüklüğünde 265 ögeli müzik klasörüne, genelde bilgisayar ilk açıldığında tıkladığımda, " üzerinde çalışılıyor " uyarısı geliyor.. Belki 5-10 sn bekledikten sonra açılıyor. Ama sonraki tıklamalarda böyle bir sorun yok, hemen açılıyor. Ama bazen de sonraki tıklamalarda da aynı şey oluyor.
4,73 Gb büyüklüğünde 142 ögeli müzik-video klasörüne tıkladığımda da benzer durum var: Dosyalar hemen değil de,sanki domino taşlarının devrilmesi gibi, kademeli açılıp simgeleri gözüküyor.. Bu arada üstteki ilerleme çubuğu da yavaş yavaş ilerliyor.
Bu klasöre de ikinci kez tıkladığımda, tıpkı diğerindeki gibi sorun kalmıyor, hemen açılıyor.

Bu durum, hız ve bekleme süresi daha fazla olsa da eski sistemde de böyle idi. Sistemim eski iken de yenileyince de, benzer durumu yaşayıp yaşamadıklarını bazı kişilere sordum, ama doğru dürüst cevap alamadım.

Nedir bu durum ? Normal mi ? Ram'i 8 Gb'tan 16 Gb'a çıkarmama rağmen değişen bir şey yok.

Çözüm
Sırf bu sorunu nasıl çözdüğümü söylemek için üye oldum. Bilgisayarın USB bağlantısına bağladığımız telefon vb. cihazları işi bitince direk çekiyorsanız bu durum oluşabiliyor. Ben de öyle oldu. Hatta "Donanımı güvenle kaldır " kısmın da cihaz bağlı olmasına rağmen gözükmüyordu. Ben de denetim masasından Aygıtlar---Yazıcılar bölümünden kaldırınca tamamen düzeldi. Size kolay gelsin.
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
rusya'dan askere çağırılınca, ülkemize kaçan hacker'lar varmış. bunlar artık burada iş tutuyorlarmış.

nasıl bir zamana denk geldik arkadaş. gökten taş da yağsa, tam olacak. bir o kaldı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
yani artık "zarar vereyim, sistemi çökerteyim" değil de, " bilgi çalayım, çaktırmayayım" diyen kötü hacker'lar var diyorsunuz. korkutucu.
Tam olmasa da şöyle diyelim < "zarar vereyim, sistemi çökerteyim" değil de, " bilgi çalayım, kullanayım ve gerekirse satayım" diyen kötü hacker'lar var diyorsunuz. > :kiskis

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Tam olmasa da şöyle diyelim < "zarar vereyim, sistemi çökerteyim" değil de, " bilgi çalayım, kullanayım ve gerekirse satayım" diyen kötü hacker'lar var diyorsunuz. > :kiskis
valla bu yeni kimlik kartlarını çıkardıklarında, daha güvenli olacak falan diyorlardı. isteyene fotokopisini, wp'ını verip duruyoruz. kimbilir nerelerde geziyor bizim kimlik bilgileri. kurt puslu havayı sever, bizde her gün pus, herkes sus pus.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
valla bu yeni kimlik kartlarını çıkardıklarında, daha güvenli olacak falan diyorlardı. isteyene fotokopisini, wp'ını verip duruyoruz. kimbilir nerelerde geziyor bizim kimlik bilgileri. kurt puslu havayı sever, bizde her gün pus, herkes sus pus.
Ben üzerine iki çizgi çekip arasına da mesela "belediyeye tapu için verilmiştir" yazıyorum,veya "şuna , şunun için verdim" gibi :)

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Özellikle internet firması değiştirdiğimizde mutlaka kimlik fotokopisi istiyorlar.Benim böyle en az 5-6 yerde kimlik fotokopim var.Daha başka kurum veya firmalara da fotokopi vermişimdir.İnşallah kötü amaçlı kullanmazlar.Zaten kimlik bilgilerimiz sızdırılmış piyasaya geçenlerde tv den duymuştum.

H Çevrimdışı

halim mutlu

Yeni Üye
13 Nis 2024
1
44
Sırf bu sorunu nasıl çözdüğümü söylemek için üye oldum. Bilgisayarın USB bağlantısına bağladığımız telefon vb. cihazları işi bitince direk çekiyorsanız bu durum oluşabiliyor. Ben de öyle oldu. Hatta "Donanımı güvenle kaldır " kısmın da cihaz bağlı olmasına rağmen gözükmüyordu. Ben de denetim masasından Aygıtlar---Yazıcılar bölümünden kaldırınca tamamen düzeldi. Size kolay gelsin.

Çözüm
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,570
Çözüm için teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çözüm için teşekkürler.
Söz konusu problem m2 ssd dahili diskte yaşanıyor. Çözüm olarak sunulan konu harici medyalarda disk sağlığı ile bağlantılı. Hepsi de dizin hizmetine çıkıyor. Dahili disk donanımsal olarak sıkıntılı ise (markası harikadır ancak bireysel sorun vardır.) dizin hizmeti bu diskten çalıştığı için sorun yaratır. (Tek gerekçe bu değil tabii ki)

Geri
Üst Alt