Warmhaus mu buderus mu

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
kayınpeder de var Buderus gb012 diyorsunuz Buderus gb062 olsaydı Bosch Condens 2500 alırdınız
bir birinizin yedek parçası olurdu ileride .
kayınpeder de var Buderus gb012 kaç yılık hiç sorun yaşadı mı ?
Bosch Condens 2500 açısından konuştum ( . Buderus gb062 aynı sayılır )

gerçekler
yeni eve taşımak istediğimiz konvansiyonel kombi için uyarıdır .
bildiğim konvansiyonel kombi takılması bir bakıma durmuştur .
konvansiyonel kombi yeni ( sıfır ) için belki olabilir diyelim takıldı .

eski konvansiyonel kombi ise servisten arızası yoktur evrağı alınması gerekir gaz şirketi sorun yaratabilir .
tam araştırmak gerek .
yeni kombi içinde değiştirme evrağı isterler ve serviste garantiyi başlatır . değiştirme evrağı yoksa garantiye sokmayabilir düşüncesindeyim .

yok hocam sordum gaz firmasına konvansiyonel kombilerin üretimi ve ithalatı durdurulmuş montajı ve satışında engelleme yokmuş.

Evrak işlerini doğalgaz tesisat firmaları benim adıma yapıyormuş , 250 tl montaj ücreti varmış.Gaz firma değişim raporundan ücret almıyormuş.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Condens sanırım Premix değil.
Ben olsam dış hava sensörü ile birlikte Premix düşünürdüm. (Bosch Condense 2500W ile Calora Premix arasında %1,5 fark mevcut.)
ECA'yı da boş geçmeyin bence, o verimlilik hesabı bildiğim kadarıyla teorik.
Bölgenizde ECA servisini araştırdınız mı?

premix hocam , premix demek fan modülasyonu demekmiş , erp enerji yönetmeliği pompanın tasarruflu olması demekmiş ama modülasyonlu olacak diye kaide yokmuş.

eca fiyat farkı ve teorikte olsa kafam da yok hocam 5 yıl garanti verse belki olurdu.1 ay önce 5 yıl veriyormuş.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
yok hocam sordum gaz firmasına konvansiyonel kombilerin üretimi ve ithalatı durdurulmuş montajı ve satışında engelleme yokmuş.
Evrak işlerini doğalgaz tesisat firmaları benim adıma yapıyormuş , 250 tl montaj ücreti varmış.Gaz firma değişim raporundan ücret almıyormuş.

enğelleme yok tamam ( üretimi ve ithalatı durdurulmuş ) elinde olan firmanın ürünü takılabilir .
ama
boşa çıkacak ( 2 el konumu ) kombi sıfır gibi gösterilmesi gerekir yoksa servisden takılabilir raporu istenebilir .
faturasını isterlerse sorun durumu ?
tam tersi olasaydı daha önce kombi var değiştime yapacaksınız
o zaman 2 el kombi için değiştirme evrağıı ve servis kullanılabilir raporu istenebilir bence
sizin gaz şirketini bilmem ?
hiç bir yerler normlar ( türkiyenin her yeri ayrı kararlar ve yönetmelik )
varsayımdır .örneğin : bir firmada gaz hortumu 0.5 metreyi geçemez diğer başka firmada 2 metre sorunsuz .

bu zamana kadar bilğiler yararlı bilğiler edindik .
bir sonuca ulaşamadık .

bende sizin gibi araştırma yaparım , aceleye gelmesini istemem
ama bu durumda da ömür biter mal alamam
akıl verir kendi başıma gelse bende sizin aynı durumda .

şimdi sizi kendi yerime farz ederek .
bazı durumdan ( aynı bedende 5 parmak bile aynı bir değil ) aynı kafadarlık ?

bence şöyle yol uygulamak gerek .
bir seneryo yazalım .

kombi alınacak . ( sıfır sorunsuz ) derine inip kombi satın alma !!!

1 . senaryo
alınacak kombi yıllar kullanılacak ( hiç arıza halinde düşünelim )
hanği kombi alırsınız .

1 - bütçe ( para , ürün bedeli )
2 - kombi marka
3 - kombi özellik ( gaz haracması verimi )
4 - kombi parçaları dayanlılık ( ömür , kalitesi )
5 - kombi garanti kapsamı tüm kombi parçaları aynı süre garantide mi ? ve kaç yılı
6 - kronik arıza ürün ?
7 - servis bakım bedeli ( uzaklık bedeli fazlığı var mı ?
8 - ek garanti kapsamı bakım dahil mi ? + yılı + bedeli
9 - bir ömür var sıfırda olsa
10 - firmanın kaç yıllık , yenilikler
11- firma serilerinde model aşağı yukarı aynı parçaları kullanılıyor . ( parça zenginliği , tedarik )
bir kaç yıl sonra parça bulunmuyor yeni kombi verelim indirim yaparız konumu
veya parçayı kombi bedelinin yarısı kadar fiyatlandırma yapması durumu ?
12 - yan parçalar uyumluluğu ( termostat vs gibi )
13 - yan parçalar uyumluluğu ( termostat vs gibi kendim taktım garanti bozlması ? )
14 - güneş enerjisi takviyesi özelliği
15 - boyler özelliği
16- çalışma voltajı aralığı .
17 -çok çeşitli ürün seçeneği ( artısı ve eksisi )
18 - tesisatınıza uyumluluk kombi
unutuğum varsa yazın

2 - senaryo sıfır üründe olsa arıza çıkabilir düşünce .kombi almak ( gerçekler diyebiliriz )
arıza oldu diyelim .

1 - servis arıza tesbit bedeli
2 - parça fiyatları .
3 - tedarik süresi
4 - servis kalitesi ( bilği , arza tesbit cihazları , hızlı ulaşım , yakınlık vs gibi )
5 - parça garanti süresi
6 - servis tanıdık ve tanımadık ( artı ve eksisi )
7 - kart arıza durumunda tamiri yapılabiliyor mu ?
8 - kart arızası durumu ( blok kart mı ? faza kartmı var )
9 - panelin ekranı kırıldı veya düğmesi parça bulunması , ürün bedeli
10 - servise sözünü geçirme ( ben dışarıdan 1 el veya 2 el buldum parça arıza hizmeti verebilecek mi ?
11 - firmanın kapanması
12 - komşunu ürünü veya yakınınız kombisi ile aynı ürün kombi olması hurdaya düşerse parça olması durumu ?

unutuğum varsa yazın

3 - senaryo . öncelik sıralaması ( her istediğin olmuyor istesende .)
firmaların farklılıkları
.

sonuç : tüm değerlendire yaparak ürün alım marka model çözümü !

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
enğelleme yok tamam ( üretimi ve ithalatı durdurulmuş ) elinde olan firmanın ürünü takılabilir .
ama
boşa çıkacak ( 2 el konumu ) kombi sıfır gibi gösterilmesi gerekir yoksa servisden takılabilir raporu istenebilir .
faturasını isterlerse sorun durumu ?
tam tersi olasaydı daha önce kombi var değiştime yapacaksınız
o zaman 2 el kombi için değiştirme evrağıı ve servis kullanılabilir raporu istenebilir bence
sizin gaz şirketini bilmem ?
hiç bir yerler normlar ( türkiyenin her yeri ayrı kararlar ve yönetmelik )
varsayımdır .örneğin : bir firmada gaz hortumu 0.5 metreyi geçemez diğer başka firmada 2 metre sorunsuz .

bu zamana kadar bilğiler yararlı bilğiler edindik .
bir sonuca ulaşamadık .

bende sizin gibi araştırma yaparım , aceleye gelmesini istemem
ama bu durumda da ömür biter mal alamam
akıl verir kendi başıma gelse bende sizin aynı durumda .

şimdi sizi kendi yerime farz edilecek .
bazı durumdan ( aynı bedende 5 parmak bile aynı bir değil ) aynı kafadarlık ?

bence şöyle yol uygulamak gerek .
bir seneryo yazalım .

kombi alınacak . ( sıfır sorunsuz ) derine inip kombi satın alma !!!

1 . senaryo
alınacak kombi yıllar kullanılacak ( hiç arıza halinde düşünelim )
hanği kombi alırsınız .

1 - bütçe ( para , ürün bedeli )
2 - kombi marka
3 - kombi özellik ( gaz haracması verimi )
4 - kombi parçaları dayanlılık ( ömür , kalitesi )
5 - kombi garanti kapsamı tüm kombi parçaları aynı süre garantide mi ? ve kaç yılı
6 - kronik arıza ürün ?
7 - servis bakım bedeli ( uzaklık bedeli fazlığı var mı ?
8 - ek garanti kapsamı bakım dahil mi ? + yılı + bedeli
9 - bir ömür var sıfırda olsa
10 - firmanın kaç yıllık , yenilikler
11- firma serilerinde model aşağı yukarı aynı parçaları kullanılıyor . ( parça zenginliği , tedarik )
bir kaç yıl sonra parça bulunmuyor yeni kombi verelim indirim yaparız konumu
veya parçayı kombi bedelinin yarısı kadar fiyatlandırma yapması durumu ?
12 - yan parçalar uyumluluğu ( termostat vs gibi )
13 - yan parçalar uyumluluğu ( termostat vs gibi kendim taktım garanti bozlması ? )
14 - güneş enerjisi takviyesi özelliği
15 - boyler özelliği
16- çalışma voltajı aralığı .
17 -çok çeşitli ürün seçeneği ( artısı ve eksisi )

unutuğum varsa yazın

2 - senaryo sıfır üründe olsa arıza çıkabilir düşünce .kombi almak ( gerçekler diyebiliriz )
arıza oldu diyelim .

1 - servis arıza tesbit bedeli
2 - parça fiyatları .
3 - tedarik süresi
4 - servis kalitesi ( bilği , arza tesbit cihazları , hızlı ulaşım , yakınlık vs gibi )
5 - parça garanti süresi
6 - servis tanıdık ve tanımadık ( artı ve eksisi )
7 - kart arıza durumunda tamiri yapılabiliyor mu ?
8 - kart arızası durumu ( blok kart mı ? faza kartmı var )
9 - panelin ekranı kırıldı veya düğmesi parça bulunması , ürün bedeli
10 - servise sözünü geçirme ( ben dışarıdan 1 el veya 2 el buldum parça arıza hizmeti verebilecek mi ?
11 - firmanın kapanması
12 - komşunu ürünü veya yakınınız kombisi ile aynı ürün kombi olması hurdaya düşerse parça olması durumu ?

unutuğum varsa yazın

sonuç : tüm değerlendire yaparak ürün alım marka model çözümü !
çok güzel yazıyorsunuz teşekkürler tam benlik araştırma cı ruh ile?

kombi 2. el vs sorgulanmıyor hocam.gazdaş böyle.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
çok güzel yazıyorsunuz teşekkürler tam benlik araştırma cı ruh ile?

kombi 2. el vs sorgulanmıyor hocam.gazdaş böyle.

merhaba
tekrar senaryo yazdım .
.
paranız var başka seçenekler var ama .
kombi alınacak parasal sorun yok diyelim , hangi kombiyi alırdınız .
yavaş yavaş aşağı parasal ineceğiz

diğer hangi firma malının arkasında durur + servis konumu ?

diğer paranıza göre çeşitli ( bol ) kombi firmalarının kombi modelleri .
her firmadan olması .
artısı ve eskisi ile eleme ile kombiyi bulmak .
ilk önce yapılacak durum .
hanği ürün olursa olsun at gözlüğü ile bakmamak .
istesen de olmuyor ama ( uygulamak gerekir ) .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
merhaba
tekrar senaryo yazdım .
.

her firmadan olması .
Şuan üç seneçek oldu

bosch 2500 (modülasyon % 30 a kadar inebiliyor ) 3500 tl

bosch 2300i (1/8 modülasyon ) 4000 tl

warmhause 2900 tl (1/7 modülasyon )

anakart immergas'ın kartı italyan,premix eşanjörü yekpare eksiz sermeta,pompa wilo modülasyonlu,fan ebm alman,
tabii ben böyle yazıyorum sonuçta cihazlarda değişiklik yapma hakları onlarda kombiyi alırsanız bir bakmışsınız pompası wilo değil grundfos çıkmış böyle şeyler olabiliyor,açıkçası bende ezbere hepsini bilmiyorum aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum komponentlerin çoğu genellikle aynı oluyor.sadece bağlantı borularında bazıları plastik kullanıyor bazıları pirinç veya bakır.
şu anda premix yoğ kombilerin çoğunda sıkıntı yok bir tek atromix'te düz alüminyum eşanjör ve plastik hidroblok var bu kombiyi kullanan arkadaşlar var sonuçta cihazı kötülemek istemem morallerini bozmak istemem,atromix piyasada protherm lynx condens olarak ta satılıyor iki kombi birebir aynı fark yok
warmhaus kombiler f/p olarak bence alınabilecek kombilerin başındadır bol donanım,kaliteli komponent
bu cihazları incelemiş birisi olarak diyorum ama sonuçta yeni bir marka soranlara her zaman diyorum önce servisi araştırın

sanica java mesela komponentleri güzel,birisi video çekmiş youtube'a koymuş bende izledim güzel kombi,paslanmaz çelik premix eşanjör,pirinç hidroblok,ana bağlantı boruları bakır. ama servis te önemli

dh da bir usta böyle yazdı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
merhaba
tekrar senaryo yazdım .
.

her firmadan olması .
sonunda gittigidiyor indirimi +75 tl bonus puan ile bosch 2300i kombiyi 3800 tl mal etmiş oldum.Umarım memnun kalırım .

Warmhause enerwa 24 veya ewa 24 almadığım için pişman olmam.Çok sağlam ürünleri var ancak kurumsal değiller güvenemedim :(

bütçeyi biraz daha yükseltip enerwa 24 almak istedim.1/10 modülasyon gelişmiş lcd ekranı vs çok hoşuma gitti.

Ama talepte bulundum ek garanti verin , ücretli ücretsiz farketmez dedim alayım dedim ama dönüş bile yapmadılar.

Edirne de birkaç doğalgazcı ile görüştüm warmhause iyi marka ama bireysel satıştan çok mütahitlerle toplu satışa yönelmişler.Bunu söyleyen Edirne de büyük mütahitlere doğalgaz çeken bir dükkandı.

Hatta istanbul ankarada da şuan büyük sitelerin hepsine mütaahitler warmhaus koyuyorlarmış.

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
babamların emektar doğal gazlı şofben çok problem çıkardığı için emekliye ayırdık. bende demirdöküm şofben aldım sucu arkadaşa montajını yaptırdım.doğalgaz borusunu ve elektrik bağlantısınıda kendim yaptım. servis geldi tamam abi sen halletmişsin dedi serinonun fotosunu çekti.gitti. proje vs işini anlamadım. eski kombi sökülüp yeni kombi bağlanacak.250tl montaj işçiliği var . servisde gelip açılış ve ilk çalıştırma yapıp kullanım konusunda bilgi verip gidecek. tekrardan doğalgaz borusu tadilatımı yaptıcaksınız anlamadım niçin proje isteniyor.:alala:alala
Ben kombimi 3 sene onceydi sanırım .Kombi değişim evrağı düzenleniyor.Servis gelip o evrağı kontrol ediyor.O evrakta igdasa gidiyor.Ben sadece bu evrakı aldığım yere yaptırmıştım.Kombi değişimini işyerindeki bakımcı abi yapmıştı.

Hatırlıyorumda kombiyi alırken yoğuşmalı alacaktım.Ama gider mevzusu yüzünden almamıştım.Giderin çok yakında olması lazımmış dediler.
Eğer yakında gider yoksa servis garantiyi başlatmaz demişlerdi.Bende almamıştım.

Daha sonraları servisin abi pet şişeyi koy altına dolduktan sonra boşalt dediklerini öğrenmiştim.Akrabam anlatmıştı.:haha1:haha1:haha1

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben kombimi 3 sene onceydi sanırım .Kombi değişim evrağı düzenleniyor.Servis gelip o evrağı kontrol ediyor.O evrakta igdasa gidiyor.Ben sadece bu evrakı aldığım yere yaptırmıştım.Kombi değişimini işyerindeki bakımcı abi yapmıştı.

Hatırlıyorumda kombiyi alırken yoğuşmalı alacaktım.Ama gider mevzusu yüzünden almamıştım.Giderin çok yakında olması lazımmış dediler.
Eğer yakında gider yoksa servis garantiyi başlatmaz demişlerdi.Bende almamıştım.

Daha sonraları servisin abi pet şişeyi koy altına dolduktan sonra boşalt dediklerini öğrenmiştim.Akrabam anlatmıştı.:haha1:haha1:haha1
Mutfak dolapları arkasında eğimli şekilde lavabo giderine vereceğim hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum.Şuan biliyorsunuz yoğuşmasız kombi satılmıyor artık.

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
meebbe meebbe, dış hava sensörü takılabiliyormu warmhausa . dış hava sensörü bağlanabiliyorsa. kombi sabit kazan sıcaklığı yerine sensörden gelen bilgiye göre kombi kazan sıcaklığını kendi ayarlıyor.örneğin dışarısı 5 derece kombi kazan sıcaklığını 45 dereceye ayarlıyor .dışarısı 0 derece kombi 50 dereceye ayarlıyor kendini. ısıeğrisini kendi bölgenize göre ayarlıyorsunuz kombi sizin yerine kazan sıcaklığını otomatik ayarlıyor . ot ye bile ihtiyaç duymuyorsunuz.
Onu modülasyonlu oda termostatıda yapıyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mutfak dolapları arkasında eğimli şekilde lavabo giderine vereceğim hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum.Şuan biliyorsunuz yoğuşmasız kombi satılmıyor artık.
tabi sorun olacağını sanmıyorum.Bende uzun hortumla yapayım demiştim. Servis kabul etmez denince hermetik almıştım.Zaten ben aldım daha sonraki süreçte yoğuşmalıya çevirmişlerdi.kabul ediliyorsa ne güzel sorun yok

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri